Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śniadanie, czego nie wolno jeść?

śniadanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 30 June 2018 - 15:13 PM

Zastanawiam się nad tym, czego nie powinniśmy jeść na śniadanie. Ja unikam słodzonych płatków z mlekiem i produktów z dużą zawartością soli. Co z warzywami? Każe nadaje się na pierwszy posiłek? Wydaje mi się, że warzywa strączkowe są nie najlepsze na śniadanie, ale może się mylę. Ja jest u was? Czego unikacie?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 02 July 2018 - 11:04 AM

Warto unikać pustych kalorii, nadmiaru cukru, fast foodow. Warzywa w każdym posiłku są dobre, bo nie mają dużo kcal a dopychają żołądek.

#3 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 02 July 2018 - 11:48 AM

Ogólnie wśród rzeczy których powinno się unikać na czczo są: banany (bo są ciężkostrawne), owoce cytrusowe (powodują zgagę), słodkie bułki i ciastka (bo podnoszą poziom cukru), surowe warzywa (mogą być dodatkiem, ale nie powinny stanowić podstawy posiłku), produkty mleczne (chodzi tu głównie o bakterie i kwas żołądkowy - możemy jeść produkty mleczne, ale lepiej żebyśmy wtedy mieli już coś na żołądku), ostre przyprawy (tutaj chodzi o możliwe uszkodzenia błony śluzowej żołądka) oraz kawa (na czczo drażni żołądek, obciąża trzustkę). Ja osobiście zanim zjem te produkty, staram się najpierw zjeść chociażby jedną kanapkę. Jest to bardzo ważne.

#4 DeckardShaw

DeckardShaw

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisano 02 July 2018 - 12:34 PM

W ogóle ostatnio jeśli chodzi o śniadanie, odchodzi się od produktów, które mają węgle na rzecz kombinacji białka & tłuszcze; węgle daje się na drugi posiłek 

#5 KingaB

KingaB

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 02 July 2018 - 13:09 PM

u mnie standardowym posiłkiem z samego rana  jest jajecznica :)

#6 esithofi

esithofi

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 02 July 2018 - 14:53 PM

Ja staram się aż tak nie zwracać uwagi na śniadanko, czy zawiera więcej węgli czy trochę mniej. Najczęściej sięgam po jakieś płatki owsiane z owocami i odżywkami czasami wjedzie omlet/jajecznica z warzywkami. W późniejszych daniach sobie wszystko wyrównuje tak aby było odpowiednio. Jako iż zawsze mam bardzo ciężką głowę do obudzenia się muszę zjeśc coś mocniejszego, aby w pracy nie zasypiać w godzinach od 11-13. Każdy ma inny organizm, dla jednych owoce cytrusowe (powodują zgagę) a u innych nie. Trzeba się dostosować

#7 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3286 postów

Napisano 08 January 2019 - 08:53 AM

Jako iż zawsze mam bardzo ciężką głowę do obudzenia się muszę zjeśc coś mocniejszego, aby w pracy nie zasypiać w godzinach od 11-13. Każdy ma inny organizm, dla jednych owoce cytrusowe (powodują zgagę) a u innych nie. Trzeba się dostosować

od czegoś mocniejszego to z reguły ludzie zasypiają właśnie :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śniadanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych