Skocz do zawartości

Zdjęcie

3 książki, które każdy powinien przeczytać. RANKING

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 30 July 2018 - 06:42 AM

Hej. Mam taki pomysł, żeby razem stworzyć tutaj listę książek do przeczytania przed śmiercią. Fajnie byłoby gdyby każdy wstawił tu swoje trzy ulubione książki, które dla niego są poza konkurencją.

Dla mnie numerem jeden jest niezaprzeczalnie i nieodwołalnie "Mały Książę". Kto czytał, ten wie o czym mówię. Ponadczasowa książka, z którą zetknęłam się jeszcze w szkole podstawowej i od tamtej pory czasem do niej wracam, bo to skarbnica prawd o życiu.
Numer 2 to "Zbrodnia i Kara". Często śmieje się, że w moim życiu występuje gradacja. Dobre. Bardzo dobre. Zbrodnia i Kara. Najlepsza lektura, do której często młodzież zabiera się, bo musi. Przecież od tego jest kanon, żeby czytać (niekoniecznie streszczenia), a kończy z wypiekami na twarzy.
3. Dziennik Anne Frank. Doskonała konfrontacja z naszym życiem. Bolesna. Trudna. Wyciskająca strumienie łez. Ale i oczyszczająca. Po prostu trzeba ją przeczytać!

Czekam na Wasze propozycje :)

#2 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 30 July 2018 - 08:23 AM

Bardzo ciekawy pomysł. Ponieważ jestem fanką kryminałów, to one zajmują pierwsze miejsca na mojej liście.
1. Trylogia 'Millenium' Stiega Larsona. Podaję cała trylogię, ponieważ wszystkie książki tworzą niesamowitą całość i ciężko byłoby wyodrębnić jedna z nich. Poza tym, mimo tego, że książki są dość grube pochłania się je bardzo szybko.
2. Seria kryminałów Camili Lackberg - Numer jeden w serii 'Niemiecki bękart'. Tutaj nie trzeba czytać całości co prawda, ale całość jest połączona watkami z życia prywatnego głównej bohaterki. Poza tym wszystkie książki autorki są genialne, więc dobrze jest zacząć od początku i zagłębić się w jej historie.
3. 'Pierwszy śnieg' Jo Nesbo. Kolejny skandynawski kryminał, który rzuca na kolana.
Wszystkie książki bardzo serdecznie polecam. Są zdecydowanie moimi numerami jeden jeżeli chodzi o książki kryminalne i nie tylko.

#3 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 30 July 2018 - 08:54 AM

Bardzo ciekawy pomysł. Ponieważ jestem fanką kryminałów, to one zajmują pierwsze miejsca na mojej liście.
1. Trylogia 'Millenium' Stiega Larsona. Podaję cała trylogię, ponieważ wszystkie książki tworzą niesamowitą całość i ciężko byłoby wyodrębnić jedna z nich. Poza tym, mimo tego, że książki są dość grube pochłania się je bardzo szybko.
2. Seria kryminałów Camili Lackberg - Numer jeden w serii 'Niemiecki bękart'. Tutaj nie trzeba czytać całości co prawda, ale całość jest połączona watkami z życia prywatnego głównej bohaterki. Poza tym wszystkie książki autorki są genialne, więc dobrze jest zacząć od początku i zagłębić się w jej historie.
3. 'Pierwszy śnieg' Jo Nesbo. Kolejny skandynawski kryminał, który rzuca na kolana.
Wszystkie książki bardzo serdecznie polecam. Są zdecydowanie moimi numerami jeden jeżeli chodzi o książki kryminalne i nie tylko.

Rozumiem zamiłowanie do kryminałów, bo sama mam na oddzielną półkę na regale. Najbardziej przypadł mi do gustu styl pisarski Jo Nesbo i niezmiennie mnie to fascynuje, że w komunikacji miejskiej czy nawet pociągach dalekobieżnych widać naprawdę dużo osób to czyta (moim zdaniem jakiś fenomen). Jest w naszym narodzie nadzieja na to, że jeszcze będziemy na listach najwięcej czytających narodów. 

Dzięki za udział w zabawie i nowe pomysły!

#4 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 30 July 2018 - 13:24 PM

1. "W co grają ludzie" E. Berne - doskonale rozjaśnia to, w jaki sposób kształtują się relacje międzyludzkie, w jakie schematy nieświadomie wchodzimy, jakie zachowania odtwarzamy. Daje do myślenia, moim zdaniem do pełnego zrozumienia trzeba ją przeczytać w skupieniu minimum dwa razy.

2. "Tako rzecze Zaratustra", E. Nietzsche; po pierwsze rozwiewa dziwne myślenie na temat pojęcia "nadczłowiek" (serio, Hitler miał na myśli co innego niż Nietzsche...), pełna ciekawych idei, zmusza do refleksji.

3. reportaże Kapuścińskiego; tutaj nie podam jednego konkretnego, ale po prostu uwielbiam. Za zdolność obserwowania, za oddawanie klimatu i emocji, za poruszanie najgłębszych strun w sercu.

#5 R.Nowicki

R.Nowicki

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisano 30 July 2018 - 13:27 PM

1. Saga Dragon Ball

2. Thorgal

3. Wiedźmin 

:D

#6 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8026 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 31 July 2018 - 15:19 PM

1. Saga Dragon Ball

2. Thorgal

3. Wiedźmin 

:D

W sumie ok ale ciężko by mi było wybrać trzy książki, tak samo jak trzy filmy czy trzy najlepsze płyty muzyczne, po prostu za dużo tego jest...

#7 Gracjan Łasisz

Gracjan Łasisz

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisano 06 August 2018 - 15:10 PM

Zdecydowanie za trudny wybór, pewnie wiele osób jakby miało jedną wskazać to by Biblia powiedzieli :)

#8 Paula Wera

Paula Wera

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisano 27 August 2018 - 11:01 AM

Trzy książki?  :huh:  :wacko:  strasznie ograniczony zapas widzę  :( trzy ulubione książki a trzy takie które obowiązkowo powinno się przeczytać to też dwie różne sprawy  :D

#9 max90

max90

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 04 October 2018 - 11:19 AM

1.Wiedzmin

2.Harry Potter

3.Krzyżacy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych