Skocz do zawartości

Zdjęcie

Białko i kreatyna w ciąży

białko kreatyna ciążą suplementy w ciąży

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Walker

Walker

Nowy

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • LocationWyspy

Napisano 20 October 2015 - 20:11 PM

Czy kobieta, która nie wiedziała, że jest w ciąży a przyjmowała kreatynę i białko mogła w jakiś sposób zaszkodzić dziecko? Jak w ogóle wygląda kwestia korzystania z suplementów w czasie ciąży? Czy jest to niebezpieczne dla płodu?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Tubadur

Tubadur

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • LocationWrocław

Napisano 25 October 2015 - 22:58 PM

Zależy od suplementu, o ile białko raczej nie powinno zaszkodzić, to kreatyna nie wiem jaki może mieć wpływ... Najlepiej w momencie odkrycia ciąży najszybciej przestać wszystko brać i skonsultować się z ginekologiem, ona na pewno podpowie co dalej robić :)

#3 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 October 2015 - 22:59 PM

ginekolog o suplach raczej nic nie wie, ale tez sadze, ze lepiej nic nie brac podczas ciazy

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#4 antek.wol

antek.wol

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 October 2015 - 23:12 PM

Bartek - ja myślę, że ginekolog może o suplach nic nie wie, zwłaszcza takich na siłownię, ale wie jakie substancję mogą wpłynąć negatywnie na ciąże a jakie nie mają znaczenia i mogą być polecane :) Więc chyba tam właśnie najlepiej jest pytać, no bo gdzie indziej? W każdym bądź razie ciąża to specjalny stan i lepiej nie ryzykować jakiś problemów przyjmując suple, zresztą w ciąży nie można za bardzo ćwiczyć, więc i tak bez sensu byłoby ich przyjmowanie.

#5 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 October 2015 - 23:16 PM

wlasnie w ciazy mozna cwiczyc Antku :) a ginekolog nawet nie wie jakie substancje sa w tych suplach, badz co badz cwiczyc mozna i lepiej bez supli, tylko z witaminkami itd

#6 Kasia

Kasia

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisano 25 October 2015 - 23:22 PM

czyli omlety z białkiem real w ciąży odpadają?jak można je zastąpić.Robiłam kiedyś takie ompety z przyprawą do piernika albo np do sernika ale niestety nie jest to to samo

#7 Kondzi

Kondzi

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 October 2015 - 23:24 PM

Moja dziewczyna ćwiczyła w ciąży, nie tak intensywnie i nie wszystkie ćwiczenia można, ale mogła. Tylko, że ona własnie z ginem to konsultowała i on jej dał nawet taką rozpiskę jakie ćwiczenia można robić i pochwalił za to, że ćwiczy, bo większość kobiet się w tym okresie zapuszcza, a przecież nawet są takie fajne zajęcia jak joga dla kobiet w ciąży czy też zajęcia na basenie i można sobie lekko poćwiczyć :) Moja luba właśnie pod koniec ciąży zaczęła też chodzić na basen. Syna mamy zdrowego jak dąb :D Oczywiście jak ciąża zagrożona to nie można wykonywać takich aktywności, ale to raczej oczywiste. Co do supli w ciąży to jednak nie, np. białka nie można, bo z tego co kojarzę to w ciąży nie jest polecany jego nadmiar, bo można mieć łatwo problemy z nerkami. Ale moja dziewczyna miała różne witaminy i suple, zaniosła je do ginekologa i sprawdził składy i jej powiedział co moze sobie zostawić a co odrzucić, więc jak lekarz jest ogarnięty to na pewno będzie wiedział jak odpowiedzieć na takie pytanie :)

#8 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 October 2015 - 23:29 PM

czyli omlety z białkiem real w ciąży odpadają?jak można je zastąpić.Robiłam kiedyś takie ompety z przyprawą do piernika albo np do sernika ale niestety nie jest to to samo

akurat co do bialka to wydaje mi sie ze mozna akurat to uzywac w takich ilosciach, chociaz specem nie jestem sa to tylko moje przypuszczenia

#9 Kondzi

Kondzi

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 October 2015 - 23:36 PM

Kasia - z jednej strony białko w ciąży potrzebne, bo aminokwasy są ważne,a z drugiej strony co za dużo to nie zdrowo... Najlepiej prześledzić sobie całą dietę i jeżeli zjada się bardzo dużo białka to omlety sobie odpuścić, ale jeżeli jest to normalne spożycie białka to od czasu do czasu omlet nie powinien być szkodliwy :) zresztą jak w badaniach wyjdzie białko w moczu to wiadomo, że jest go za dużo! Nerki w ciąży trochę nie wydalają, właśnie dlatego tego białka nie można zjadać za dużo - tak mi podpowiada moja dziewczyna :D

#10 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 October 2015 - 23:38 PM

omlecior to podstawa kazdego sniadania !

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: białko, kreatyna, ciążą, suplementy w ciąży

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych