Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bieganie a alergia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 22 June 2018 - 12:14 PM

Pytanie do lekkoatletów, którzy są uczuleni na pyłki kwiatów i drzew. Fakt faktem wiosna się skończyła, więc okres pylenia mamy za sobą, ale jestem ciekawa jak radzicie sobie z bieganiem na wiosnę? Wydaje mi się, że biegając, szczególnie po parkach czy lasach, jesteście jeszcze bardziej narażeni na alergiczne powikłania. Są na to jakieś sposoby dla sportowców?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 pati5

pati5

Nowy

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 June 2018 - 12:42 PM

Sposobów dla sportowców nie ma. Są za to sposoby dla alergików. Jeśli masz alergię to za pewne używasz jakiś specyfików żeby Ci nie dokuczała. Natomiast jeśli nie byleś u alergologa to może warto pójść. Możesz też spróbować leków bez recepty ale nie obiecuje, że Ci pomogą.

#3 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 22 June 2018 - 13:00 PM

Tylko i wyłącznie lekarz oraz unikanie alergenów. Z tym ostatnim będzie problem podczas biegania, wiem bo moja narzeczona zawsze wraca ze spuchniętym okiem. Biegaj na bieżni ;)

ricosyg.png

#4 katarzynaczarna

katarzynaczarna

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisano 08 July 2018 - 17:43 PM

Doraźnie bierzesz claritynę albo jakiś alertec, a na poważnie trzeba się zająć odczulaniem. To trwa przez wiele lat, ale jest bardzo skutecznie w większości przypadków. Najlepiej pozbyć się problemu na stałe.

#5 Blanka

Blanka

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 16 July 2018 - 19:32 PM

Leki przeciwalergiczne , alergolog. To winno pomoc ale złotego środka nie ma.

#6 krzychu28

krzychu28

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisano 19 July 2018 - 09:47 AM

To tak samo przecież jak z chodzeniem. Trzeba się wyleczyć i brać różnego rodzaju środki, które spowodują zmniejszenie objawów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych