Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cellulit – jak mu zaradzić?

Cellulit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam CentrumOdżywek

Adam CentrumOdżywek

Administrator

• Administrators
  • 123 postów

Napisano 14 August 2015 - 16:42 PM

Pomarańczowa skórka jest zmorą, która spędza sen z powiek wielu kobietom, ale co ciekawe również panom, u których spotkać można go szczególnie w okolicach karku oraz brzucha! Nie da się ukryć, iż cellulit nie należy do łatwych przeciwników, co nie znaczy, że nie można go pokonać.

Najważniejsza w walce z cellulitem jest woda! To najbardziej skuteczna i prosta metoda na zapobieganie i łagodzenie pomarańczowej skórki. Pijąc optymalną ilość wody wypłukujemy nadmiar soli i toksyn z organizmu. Doskonale jest jednak wodę uzupełniać poprzez jedzenie „wodnistych” owoców jak arbuzy, śliwki, mango, ananasy, które poza ogromną ilością wody oraz super niską kalorycznością zawierają mnóstwo witamin jak A czy C, antyoksydanty i minerały, które to w komplecie stanowią doskonały sposób na poprawę grubości i elastyczności skóry. Koktajl wartości sprawia, że owoce bogate w wodę zapobiegają rozpadowi kolagenu w skórze, co ułatwia maskowanie grudek cellulitowych. Nie obawiaj się zatem stale popijać wody i zajadać się owocami w nią bogatą, zwłaszcza, że są one niezwykle smakowite i nadają koloru każdej sałatce, przekąsce czy deserowi!

Aktywność fizyczna to kolejny krok ku skórze wolnej od cellulitu. Trening cardio z elementami siłowymi pozwala zyskać jędrniejszą i elastyczniejszą skórę. Budowa masy mięśniowej szczególnie w okolicach ud i pośladków pozwala zapobiegać lokowaniu się tłuszczyku, w tych najbardziej narażonych na cellulit miejscach. Wzmacniając te rejony masz pewność, iż z czasem wygładzą się one, pozostawiając skórę wyjątkowo jędrną, gładką i wolną od pomarańczowej skórki. Maksymalne efekty zyskać można poprzez ćwiczenia napinające te partie, podczas wykonywania ćwiczeń np. przysiadów warto pamiętać o dociskaniu pięty do podłoża itp. Idealnym ćwiczeniem na uda i pośladki poza przysiadami są także wypady naprzemienne czy rozmaite unoszenia nóg w pozycjach leżących.

Ponieważ istnieją różne rodzaje cellulitu w tym wodny (powodowany nagromadzeniem się wody w tkance łącznej) warto wykorzystać np. kofeinę. Nie chodzi tutaj o popijanie cały dzień kawy, zielonej herbaty czy napojów energetycznych, ale o kosmetyki. Poszukując bowiem skutecznych rozwiązań „zewnętrznych” na cellulit warto pamiętać o kremach i balsamach, w których składzie jest właśnie kofeina, teofilina lub aminofilina (chemiczne kuzynki kofeiny). Niemniej aby kuracja była skuteczna, warto wcześniej wykonać peeling, który złuszczy martwy naskórek, ułatwiając wchłanianie się składników balsamu. Z kolei przystępując do wsmarowywania kremu, najlepiej wykonać masaż skóry, kolistymi ruchami delikatnie wklepując kosmetyk – tym sposobem z kolei kofeina i składniki ujędrniające wchłoną się głębiej.

Poza piciem wody i zajadaniem soczystych owoców, warto skupić się na zdrowej diecie, ograniczając spożycie soli. To nadmiar sodu jest bowiem najczęstszym powodem nadmiernego nagromadzenia się wody w organizmie i cellulitu. Najlepszym sposobem na unikanie nadmiaru soli jest gotowanie w domu. Produkty przetworzone i gotowce dostępne na półkach sklepowych, są często przepełnione solą i ulepszaczami smakowymi.

Zanim jednak wysiłki przyniosą rezultaty, doskonałym sposobem na przetrwanie z cellulitem jest jego dyskretny kamuflaż. Najlepszym sposobem jest tutaj opalenizna – nie musisz jednak smażyć się na słońcu, a stosować samoopalacz lub skusić się na opalanie natryskowe. Ciemniejsza skóra sprawia, że skórka pomarańczowa jest mniej widoczna, a Ty czujesz się bardziej komfortowo, szczególnie w upalny dzień, kiedy wypada założyć krótkie szorty lub zwiewną sukienkę. Na plaży przyda się zarzucone na biodra pareo lub dłuższa tunika.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Przemysław Kowalczyk

Przemysław Kowalczyk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano 21 August 2015 - 12:59 PM

...z mojego doświadczenia trenerskiego u młodych kobiet wystarczyło ograniczenie spożywanej soli ale nie do końca gdyż sód jest bardzo potrzebna organizmowi gdyż zatrzymuje wode w mięśniach oraz regularne picie sporej ilości wody około 5, 6 litrów dziennie , gdy już ten cellulit był już bardzo widoczny ubity twardy wtedy dieta była obowiązkiem , chce jeszcze dodać ze te wsztstki super maści i produkty reklamowane do walki z cellulitem możecie wsadzić miedzy bajki :)

#3 Małgorzata Flis

Małgorzata Flis

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 25 August 2015 - 08:20 AM

Też tak uważam.. Kilka lat temu też miałam problem z cellulitem. Zaczęłam ćwiczyć, stosować przeróżne kremy, żele, peelingi.. I nic! Dopiero jak przeszłam na dietę, zaczęłam pić ok 5 litrów wody dziennie i odstawiłam produkty zawierające laktoze po cellulicie ani śladu :)

#4 Janisia89

Janisia89

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 25 August 2015 - 09:44 AM

Mój cellulit zniknął jak zaczęłam ćwiczyć. Wcześniej miałam go tylko trochę, ale już po dwóch tygodniach aktywności nie było praktycznie nic. Co ciekawe zauważam, że gdy robię sobie przerwę w ćwiczeniach np. tak dwa tygodnie, to zaczyna się uwidaczniać. Jak wracam do ćwiczeń to znowu nie ma :) Toż to cud po prostu.

A ogólnie to polecam wam na cellulit peeling z kawy. Normalną kawę mieloną, może być taka już zaparzona (te fusy) mieszamy z żelem pod prysznic i wmasowujemy aż do zaczerwienienia skóry tak ze dwa razy w tygodniu. Skóra niczym pupcia niemowlaka i od razu pobudzona, gładsza i bardziej jędrna. Gotowce chowają się w porównaniu z tym sposobem.

#5 Małgorzata Flis

Małgorzata Flis

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 25 August 2015 - 10:57 AM

Potwierdzam, tez próbowałam i rzeczywiście są efekty :)

#6 Kasia Le.

Kasia Le.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 766 postów

Napisano 22 October 2015 - 15:19 PM

Mi również pomógł pilling z kawy. Z tym, że dodaję do niej sól morską. Oprócz tego stosuję masaż bańką chińską. Polecam :)

#7 Anka Kowalska

Anka Kowalska

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisano 02 November 2015 - 14:20 PM

Dobrze też działa kawa z brązowym cukrem.Można dodać oleju kokosowego ,przy okazji nawilżymy skórę.Albo po prostu po peelingu użyć oleju zamiast balsamu;piękny zapach i dobry efekt.

#8 Natalia J.

Natalia J.

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 02 November 2015 - 14:26 PM

Nie uwierzycie, co ja ostatnio słyszałam od przyjaciółki mojej mamy :D Powiedziała, że ona chcąc pozbyć się cellulitu masowała swoje ciało rurą od odkurzacza, który był jednocześnie włączony i zachwalała, że przyniosło jej to znakomite efekty i zachęcała moją mamuśkę do spróbowania :D Tak się uśmiałam :D

#9 Anka Kowalska

Anka Kowalska

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisano 02 November 2015 - 15:00 PM

Może i metoda dobra, ale radzę uważać, żeby razem z cellulitem nie odessało mózgu :P

#10 Dafi

Dafi

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisano 02 November 2015 - 18:48 PM

Haha, no to z tym odkurzaczem to dość szokujące jest, nie powiem. Ale pokazuje, że wyobraźnia ludzka, głupota swoją drogą też, nie ma granic. Ciekawie to musi wyglądać, a efekty.. Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

#11 Anka Kowalska

Anka Kowalska

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisano 04 November 2015 - 18:11 PM

Dobra dieta i ćwiczenia to podstawa. To prawda, że na głębszy problem nie pomogą metody działające miejscowo. Trzeba zadziałać kompleksowo, wtedy efekt będzie lepszy, ale peeling warto robić :) Nie zaszkodzi, a zawsze może pomóc, lepiej robić coś niż nie robić nic.( w kwestii celulitu, ma się rozumieć)

#12 xana

xana

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisano 07 December 2015 - 18:02 PM

może komuś taki obrazeczek tez pomoże :)

images-stories-cellulit2-1-500x596.jpg

#13 KrzysiekCiurus

KrzysiekCiurus

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2350 postów
  • LocationTarnów

Napisano 19 December 2015 - 18:47 PM

1,5 litra wody dziennie stanowczo za malo i nie widze nic zlego w jedzeniu tlustego miesa... takze ten obrazek nie pomoze

#14 Jaha

Jaha

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 04 January 2016 - 11:02 AM

Nie ma sposobu, aby się go pozbyć bez redukcji tkanki tłuszczowej. Spalenie jej to również poradzenie sobie ze skórką pomarańczową. I bardzo proszę: nie pomarańczowa skórka, tylko skórka pomarańczowa. Niby nic, ale jednak jest różnica.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Cellulit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych