Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chipsy domowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil6

Kamil6

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 13 July 2018 - 15:46 PM

Robiliście kiedyś chipsy domowe z rożnego rodzaju przyprawami? Chyba sa zdrowe i smaczniejsze niż te ze sklepu. Jakie jest wasze zdanie?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 13 July 2018 - 17:07 PM

Pewnie, że lepsza opcka. Wiesz co jesz, bo sam robiłeś  ;)

#3 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 13 July 2018 - 17:24 PM

Jasne, że robiliśmy. Niedawno był bliźniaczy wątek, też o chipsach (tyle, że ktoś pytał o chipsy z ziemniaków), ale znajdziesz tam też sporo wpisów z propozycjami znacznie zdrowszych zamienników, zajrzyj tam ;)

#4 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 14 July 2018 - 22:51 PM

Dosyć czesto robię sobie takie chipsy, bo mogę je jeść nawet na diecie. Kroję bardzo cienko ziemniaka i moczę kilka godzin w wodzie, żeby wypłukac go trochę ze skrobii. Potem dokładnie odsączam, przyprawiam ulubionymi przyprawami (najczęściej są to zioła prowansalskie i suszone pomidory w proszku) i piekę w piekarniku. Kiedyś jak się nie odchudzałam smażyłam je na głebokim tłuszczu, ale pieczone też są smaczne.

#5 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 17 July 2018 - 11:25 AM

ja robiłam kiedyś chipsy z jarmużu, fajnie chrupały, ale w smaku były nie do zjedzenia ;(

#6 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 28 July 2018 - 19:36 PM

Bardzo fajne są chipsy domowe z buraków, jabłek czy marchewki. Proste w przygotowaniu, zdrowe i bardzo smaczne. Znajdziesz wiele przeróżnych przepisów w Internecie, polecam również samemu poeksperymentować. A nuż wyjdzie jakieś kulinarne Mistrzostwo Świata.

#7 Igor Tamarski

Igor Tamarski

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 09 August 2018 - 15:24 PM

Chipsy z warzyw ale fajnie :) jakie to chipsy to warzywa po prostu jak ktoś się zachwyca warzywami to spoko gratuluję :)

#8 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3247 postów

Napisano 13 August 2018 - 18:11 PM

Chipsy z warzyw ale fajnie :) jakie to chipsy to warzywa po prostu jak ktoś się zachwyca warzywami to spoko gratuluję :)

Też szkoda zachodu na takie coś dla mnie, szukanie takie na siłę smaczności tam gdzie jej nie ma i nie będzie nigdy takiej jak w potrawach nie dietetycznych :D

#9 Filip Kaszmir

Filip Kaszmir

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisano 15 August 2018 - 14:51 PM

Chipsy domowe? Kojarzy mi się to z Laysami trzymanymi w domu w szafce na czarną godzinę :)

#10 Luiza

Luiza

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 16 December 2018 - 16:30 PM

Chipsy domowe? Kojarzy mi się to z Laysami trzymanymi w domu w szafce na czarną godzinę :)

Ha ha to takie mam zawsze :) oczywiście kupuję z myślą że dla gości ale i tak zjadam sama do filmu jakiegoś :)

#11 jaguś96

jaguś96

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisano 16 December 2018 - 17:05 PM

A to tak się robi :D dobrze wiedzieć :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych