Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chodzenie po schodach - sposób na trening?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 16 July 2018 - 10:30 AM

Słyszałam o tym, że fajnym sposobem na schudnięcie zamiast treningów, jest chodzenie po schodach. Co o tym sądzicie? Faktycznie można w ten sposób zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Ile powinniśmy chodzić po tych schodach? Około 30 minut dziennie wystarczy? Przyznam się, że chyba byłoby to dla mnie zbyt monotonne zajęcie

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 16 July 2018 - 10:46 AM

Może faktycznie i jest to jakiś sposób na schudnięcie, ale tak jak napisałaś bardzo monotonny i długotrwały. Myślę, że chodzenie po schodach może wpływać na mięśnie ud i pośladków. Powiem Ci, że mieszkałam swego czasu na 10 piętrze, w bloku w którym winda często zawodziła. Dla mnie chodzenie po tych schodach było meczarnią, mimo, że na siłowni przesiadywałam godzinami. Wolę chyba jednak inne sposoby na schudnięcie.

#3 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 16 July 2018 - 13:21 PM

Nie jest aż taki monotonny ani długotrwały :) Kwestia tego jak dużo pięter masz do góry, jeśli trzy czy dwa to faktycznie słabo to wygląda ale interwały można bardzo dobrze na tym robić i tabatę też. A jeśli to jest 18 pięter to już nie jest to takie monotonne a czas jednak nie płynie aż tak wolno :)

#4 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 16 July 2018 - 14:28 PM

Tzn może tak - to jest raczej fajne uzupełnienie treningu, ale nie zamiast treningu, a przynajmniej nie zamiast każdego treningu :) Chociaż po prawdzie efekty widać, ja ostatnio sporo latam po różnych schodach i po 2-3 miesiącach są zauważalne efekty.

#5 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 16 July 2018 - 15:06 PM

Jak najbardziej może być jako trening cardio, jak mieszkasz w takim miejscu to możesz spokojnie to wykorzystać, mój kolega tak właśnie swoje cardio na czczo robi cztery razy w tygodniu, wchodzi na 17 piętro i zjeżdżając w dół windą robi pompki lub bieg bokserski a potem znowu wchodzi i tak 30-40 minut :)

#6 Klaudiusz

Klaudiusz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 16 July 2018 - 19:12 PM

Tak, to świetny pomysł i naprawdę działa.

#7 Kasia Kurlanc

Kasia Kurlanc

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 864 postów

Napisano 16 July 2018 - 23:26 PM

Jak najbardziej może być jako trening cardio, jak mieszkasz w takim miejscu to możesz spokojnie to wykorzystać, mój kolega tak właśnie swoje cardio na czczo robi cztery razy w tygodniu, wchodzi na 17 piętro i zjeżdżając w dół windą robi pompki lub bieg bokserski a potem znowu wchodzi i tak 30-40 minut :)

wow,super pomysł....szkoda tylko że my mamy tylko 3 pietra

#8 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 17 July 2018 - 09:45 AM

wow,super pomysł....szkoda tylko że my mamy tylko 3 pietra

Przy trzech piętrach to właśnie takie coś w stylu tabaty interwałów czyli wbiegnięcie po schodach na górę i powolne zejście w ramach odpoczynku no i tak w kółko 30 minut, powinno dać nieźle popalić :)

#9 KA-rol

KA-rol

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisano 17 May 2019 - 06:08 AM

Pomysł niezły ale chyba na maszynie odpowiedniej bym wolał to spróbować :)

#10 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 17 May 2019 - 07:14 AM

Na maszynie łatwiej się chodzi ogólnie, te stopnie niższe są tam :)

#11 KA-rol

KA-rol

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisano 23 May 2019 - 06:20 AM

I nikt po schodach Ci nie chodzi i Ty nikomu nie przeszkadzasz :)

#12 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 23 May 2019 - 07:03 AM

Bez porównania jeśli chodzi o komfort, można sobie nawet tablet z filmem odpalić żeby monotonię załagodzić ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych