Skocz do zawartości

Zdjęcie

Crossfit po kontuzji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 28 June 2018 - 18:28 PM

Cześć, mam pytanie czy, jeśli jestem kilka dni po kontuzji kolana to nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby uprawiać crossfit czy lepiej jeszcze trochę poczekać?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 Paloma

Paloma

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 28 June 2018 - 18:59 PM

Myślę, że lepiej jest trochę odczekać. Zdrowie najważniejsze.

#3 alotti

alotti

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 29 June 2018 - 10:45 AM

Jeśli byłeś u lekarza i wszystko jest dobrze, to możesz powoli sobie wracać do treningów. Na pewno nie od razu na najwyższe obrony ale można. Też nie wiemy co to była za kontuzja czy jakieś złamanie, czy woda w kolanach czy coś innego. Najważniejsze jest zdrowie, na pewno trzeba troszkę przestać z bieganiem aby kolano w pełni się zregenerowało. Ja po swojej kontuzji kolana wracałem do treningów ok 3 miesiące. Życzę powrotu do zdrowia roaz treningów!

#4 Edek8

Edek8

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 02 July 2018 - 08:56 AM

Wszystko zalezy od lekarza. On najlepiej będzie wiedział czy możesz wracać do treningu.

#5 KingaB

KingaB

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 02 July 2018 - 10:22 AM

koniecznie zrób badania :) jesli jesczze cos odczuwasz to na Twoim miejscu poczekałabym az wszystko bedzie okej

#6 esithofi

esithofi

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 02 July 2018 - 21:40 PM

Badania najważniejsze, potem można dalej kombinować. Również warto wybrać się do fizjonterapuety w celu sprawdzenia kondycji tego kolana. Nie ma co ryzykować jak kolano strzeli to może być już po ptakach jak to się mówi, też borykałem się z chorym kolanem ale na szczęście znajomy powstrzymał mnie od treningów i bardzo mu za to dziękuje bo może dzisiaj nie mógłbym robić nic. Więc śmigaj do lekarza sprawdź czy wszystko okej, dbaj o to i życzę powrotu do zdrowia!

#7 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 03 July 2018 - 13:31 PM

Może nie od razu crossfit, ale ćwiczenia wzmacniające jak najbardziej

ricosyg.png

#8 sesachoti

sesachoti

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 05 July 2018 - 13:18 PM

Bez konsultacji lekarza nawet nie próbuj, crossfit naraża Ciebie na bardzo dużo kontuzji więc lepiej poczekać aż lekarz ci pozwoli dalej ćwiczyć. Jak Ci kolano znowu strzeli to może już nigdy sie nie zregeneruje do stu procentowej sprawności. Ja kiedyś po kontuzji kostki wróciłem na treningi zrobiłem przysiad i strzeliła znowu sama z siebie chociaż ustawienie stóp miałem prawidłowe. No i znowu trzeba było wszystko na nowo leczyć, co kosztuje jak robimy to prywatnie a forma spadła dość sporo 

#9 krzychu28

krzychu28

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisano 23 July 2018 - 17:32 PM

Tak samo jak w większości innych ćwiczeń. Jeżeli nie czujesz się na siłach, nie masz pewności, że wszystko będzie ok to lepiej sobie odpuścić.

#10 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3016 postów

Napisano 25 July 2018 - 12:00 PM

Lepiej skup się na przywróceniu pełnej sprawności stawu podczas odpowiednio dobranych ćwiczeń i treningów oporowych na siłowni a na crossfit przyjdzie czas jeszcze :)

#11 R.Nowicki

R.Nowicki

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisano 26 November 2018 - 08:30 AM

Może to nawet nie była kontuzja tylko lekkie przeciążenie nic nawet nie napisał co to dokładnie było :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

3 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Wilku1988, JMKS, ananowak