Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czekolada

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 26 July 2018 - 08:42 AM

Hej, słyszałem jakiś czas temu, że warto jeść czekoladę dla zdrowia. Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo w ogóle nie wiem w jakich ilościach i kiedy ją spożywać, żeby była zdrowa.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Jaha

Jaha

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 26 July 2018 - 09:05 AM

Owszem, pod warunkiem że jest to czekolada gorzka. 1-2 kostki dziennie, do kawy czy jakiegoś posiłku.

#3 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 26 July 2018 - 10:11 AM

Dokładnie, gorzka z jak największą ilością kakao. Bo są gorzkie 60 % ale to lipa

ricosyg.png

#4 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 26 July 2018 - 10:21 AM

Jak wyzej. Tylko gorzka.

#5 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 26 July 2018 - 14:00 PM

Gorzka czekolada jest świetna dla zdrowia! Między innymi: chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, przeciwdziała komórkom nowotworowym, wspomaga krążenie, poprawia pracę mózgu, redukuje zmęczenie. To czy czekolada ma powyższe właściwości zależy właśnie od zawartości kakao w czekoladzie. Jeżeli jest ona duża, warto jeść jedną, dwie kostki dziennie.

#6 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 28 July 2018 - 20:18 PM

Wszystko zależy od ilości kakao w czekoladzie. Im więcej go zawiera, tym lepiej. Gorzka czekolada pobudza mózg do pracy (koncentracja, pamięć, analityczne myślenie), dodaje nam energii, ale też wzmacnia serce. Co więcej zapobiega miażdżycy i zakrzepom, bo hamuje procesy utleniania "złego" cholesterolu.

#7 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 28 July 2018 - 21:45 PM

Pewnie, że słyszałam o takich właściwościach czekolady, często można się spotkać z różnymi programami telewizyjnymi na ten temat. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, że za zdrową czekoladę uznaje się taką, która zawiera co najmniej 80% zawartości prawdziwego kakao. Taka czekolada świetnie wpływa na nasze samopoczucie i ogólne funkcjonowanie organizmu, ale także jej nie można jeść zbyt dużych ilościach. Najlepiej sięgaj po kostkę dziennie.

#8 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 28 July 2018 - 22:25 PM

Kostka-dwie i będzie ok. Pamiętaj, że czekolada naturalnie wyzwala proces wytwarzania serotoniny - to dlatego lepiej czujemy się (psychicznie) jak zjemy coś słodkiego. Najlepsza będzie czekolada 80-90%, a jeśli nie lubisz, to najpierw dodawaj jej do czegoś innego - np. dwie starte kostki na wierzch koktajlu owocowego. Jest szansa, że szybko Ci posmakuje i już nie sięgniesz po deserową - wiem co mówię ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych