Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kobiety powinny brać białko po treningu

białko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ada

ada

Nowy

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 August 2015 - 16:57 PM

Czy po treningu mogę pić koktajl białkowy. Wiem, że to doskonały suplement – chroni mięśnie po wysiłku fizycznym i przyśpiesza ich regenerację. Jeśli tak to jakie białko wybrać i ile go pić.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 13 August 2015 - 17:12 PM

Możesz jak najbardziej, po treningu białko powinno być szybkoprzyswajalne czyli najlepiej wybrać izolat. Możesz pić 20-40g w zależności jak Twój żołądek będzie na nie reagował...

#3 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 13 August 2015 - 19:01 PM

Jak najbardziej możesz pić bez żadnych obaw :) Białko serwatkowe - izolat najlepszy, myślę, że 30g będzie tak optymalnie, chociaż tak jak napisał K44, 40g też można - sam tyle pijam, ale podejrzewam, że te 30 wystarczy

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#4 Małgorzata Flis

Małgorzata Flis

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 13 August 2015 - 20:06 PM

Jasne ze możesz :) nie zaszkodzi, a na pewno pomoże :) rownież polecam izolat ;)

#5 kris

kris

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 August 2015 - 11:49 AM

A dlaczego nie. Jak wiesz białko serwatkowe chroni mięśnie i przyśpiesza ich regenerację. Wskazane jest zwłaszcza dla tych którzy uczęszczają na fitness lub trenują na siłowni. Białko przydaje się także wtedy gdy chcę się zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Białko trzeba pić bezpośrednio po wysiłku, bo tylko wtedy spełni swoja rolę o znaczy ochroni tkankę mięśniową i spowoduje, że tłuszczowej ubędzie. Najlepiej wybrać białko dobrej jakości czyli takie bez dodatku węglowodanów ze śladowa ilością tłuszczy i cukrów. Raczej bez polepszaczy smaku. Pamiętać trzeba, że białko to nie posiłek i nie jest w stanie zastąpić zdrowego, pełnowartościowego jedzenia. Warto też robić sobie przerwy w stosowaniu go i brać go tylko wtedy gdy sie ćwiczy na siłowni. Trzeba mieć świadomość, że białko jest lepiej przyswajalne jeśli sie go pije na wodzie, nie na mleku. Polecam też kreatynę i spalacze tłuszczu jeśli trzeba je brać. Te suplementy również są wskazane dla aktywnych kobiet.

#6 bodymaniak

bodymaniak

Mistrz

• Moderators
  • 953 postów

Napisano 14 August 2015 - 11:57 AM

A dlaczego nie. Jak wiesz białko serwatkowe chroni mięśnie i przyśpiesza ich regenerację. Wskazane jest zwłaszcza dla tych którzy uczęszczają na fitness lub trenują na siłowni. Białko przydaje się także wtedy gdy chcę się zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Białko trzeba pić bezpośrednio po wysiłku, bo tylko wtedy spełni swoja rolę o znaczy ochroni tkankę mięśniową i spowoduje, że tłuszczowej ubędzie. Najlepiej wybrać białko dobrej jakości czyli takie bez dodatku węglowodanów ze śladowa ilością tłuszczy i cukrów. Raczej bez polepszaczy smaku. Pamiętać trzeba, że białko to nie posiłek i nie jest w stanie zastąpić zdrowego, pełnowartościowego jedzenia. Warto też robić sobie przerwy w stosowaniu go i brać go tylko wtedy gdy sie ćwiczy na siłowni. Trzeba mieć świadomość, że białko jest lepiej przyswajalne jeśli sie go pije na wodzie, nie na mleku. Polecam też kreatynę i spalacze tłuszczu jeśli trzeba je brać. Te suplementy również są wskazane dla aktywnych kobiet.

Czyli uważasz że płatki owsiane + białko + orzeczhy nie są pełnowartościowym posiłkiem?

#7 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 14 August 2015 - 15:11 PM

"Pamiętać trzeba, że białko to nie posiłek i nie jest w stanie zastąpić zdrowego, pełnowartościowego jedzenia." to teraz pojechałeś w tym zdaniu :) Z tego co wiem tak jak napisał kolega wyżej, płatki owsiane + białko w proszku + orzechy są właśnie posiłkiem pełnowartościowym, a powiem więcej, teorytycznie i praktycznie mooożna zastąpić właśnie np.mięso odżywką białkową. Według STATYSTYK wszystko jest okej, jeżeli nie zastępujemy odżywką więcej niż 30% dziennego pożywienia, czyli jak np. spożywam codziennie 6 posiłków, to śmiało mógłbym jeden z nich zastąpić właśnie odżywką + dodać tam np ryż i zrobić zupe ryżową czy coś w tym stylu :)

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: białko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych