Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ziemniaki powodują tycie?

ziemniaki tycie kalorie dieta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 23 June 2018 - 14:02 PM

Są tu zwolennicy ziemniaków? Na kilku forach przeczytałam, że są zabójstwem i powodują tycie. Co wy o tym sądzicie? Jecie je często, czy jednak czymś je zastępujecie? Moim zdaniem sam ziemniak nie jest zły. Najgorsze są tłuste sosy i inne dodatki. To one sprawiają, że postrzegamy je jako tuczące. Jestem ciekawa waszych opinii ;)

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Gunsout

Gunsout

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5764 postów
  • LocationPoznań

Napisano 23 June 2018 - 21:28 PM

Hehe, ta, ziemniak zabojca  :lol: . Pyrki są OK, dobre źródło węglowodanów, sporo pozytywnych właściwości, jak najbardziej można szamać. I tyle.

• DeckardShaw lubi to

Body Engineers Polska

http://www.bodyengineers.pl

#3 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 25 June 2018 - 11:01 AM

Ziemniaki są spoko. Mają wysoki indeks sytości. Mniej jesz bardziej się nasycisz. Ze wszystkiego za najgorsze zło uważam jedzenie z dodatkiem cukru i róznych jego form, bo to głównie od jego nadmiaru człowiek się pasie.

#4 DeckardShaw

DeckardShaw

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisano 26 June 2018 - 12:27 PM

Jeśli je się zbyt dużo to mogą powodować tycie, jak wszystko spozywane w nadmiarze  ;)

#5 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 26 June 2018 - 12:39 PM

Zgadzam się z osobami powyżej. Mogą powodować tycie, gdy jemy je w nadmiarze. Ale jedząc je z umiarem są jak najbardziej w porządku. W Polskiej diecie ziemniaki są zdecydowanie elementem "must have" od zawsze i nasi dziadkowie z pewnością nie wyobrażaliby sobie ich eliminacji z codziennych obiadów. 

#6 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 27 June 2018 - 11:19 AM

Rozwale system i zdradze wam, ze u siebie na redukcji wcinam frytki z biedronki najczesciej z rybą i do tego jakis sos leci lub ketchup. Idzie sie tym napchac bardzo, zdecydowanie bardziej niz ryzem, a jako i tak mi wychodzi na takim jedzeniu deficyt kcal to tluszcz leci  :D

#7 KingaB

KingaB

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 June 2018 - 12:47 PM

jak nadmiar to tuczy :D

#8 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 27 June 2018 - 21:32 PM

E tam, ziemniaczki dobre są i przy normalnym spożyciu nieszkodliwe. Z tego co pamiętam mają nawet niezłe wartości odżywcze i coś tam w sobie, co jest niezbędne w ludzkiej diecie i dlatego warto je zjeść przynajmniej od czasu do czasu, nawet jeśli za nimi nie przepadamy (ja np. od kilku tygodni mam "ziemniakowstręt" i nie wiem skąd się wziął, bo ogólnie ziemniaki lubię). 

#9 katarzynaczarna

katarzynaczarna

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisano 27 June 2018 - 21:49 PM

Ziemniaki przez pewien okres czasu były wyklęte jako źródło wszelkiego zła. Jednak trend się zmienił i teraz znowu są trendy, najlepiej ugotować w mundurkach.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ziemniaki, tycie, kalorie, dieta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych