Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dania z mikrofali

mikrofalówka jedzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 30 June 2018 - 16:11 PM

Co myślicie o częstym jedzeniu dań z mikrofalówki? Producenci kuszą nas przepisami w 5 minut na różnego rodzaju dania i desery. Na niektórych daniach gotowych jest napisane, że można je dogotowywać w mikrofali. Nie powiem zaintrygowało mnie szczególnie ciasto w kubku. Zastanawiam się tylko, czy to że jest pieczone w mikrofalówce nie będzie sprawiało, że jest niezdrowe. Co sądzicie o tej metodzie przygotowywania dań?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Olaf

Olaf

Nowy

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 June 2018 - 19:03 PM

Czasem kiedy nie mamy czasu warto jest sobie takie danie przygotować. Wiadomo, że nie jest to zdrowe. Ja czasem jednak lubię cos z mikrofali zjeść.

#3 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 01 July 2018 - 19:15 PM

To, czy jest zdrowe, to jest jedna sprawa. Inna, że dania z mikrofali po prostu są...gorsze w smaku. Chociaż ostatnio zastanawiałam się z kolei nad czymś innym - uwielbiam kanapki na ciepło (nie jakieś super kaloryczne, po prostu chodzi o to, żeby były ciepłe). Lepiej przygotować takie właśnie w tej nieszczęsnej mikrofali czy w jakimś opiekaczu? I - może to pytanie będzie trochę głupie, ale podobno kto pyta, nie błądzi - takie przygotowanie wpływa jakoś na kaloryczność posiłku?

#4 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 01 July 2018 - 20:33 PM

To, czy jest zdrowe, to jest jedna sprawa. Inna, że dania z mikrofali po prostu są...gorsze w smaku. Chociaż ostatnio zastanawiałam się z kolei nad czymś innym - uwielbiam kanapki na ciepło (nie jakieś super kaloryczne, po prostu chodzi o to, żeby były ciepłe). Lepiej przygotować takie właśnie w tej nieszczęsnej mikrofali czy w jakimś opiekaczu? I - może to pytanie będzie trochę głupie, ale podobno kto pyta, nie błądzi - takie przygotowanie wpływa jakoś na kaloryczność posiłku?

Wydaje mi sie,że lepiej będzie je wykonać w opiekaczu. Oczywiście o ile nie ma zdartej warstwy teflonu, bo w takim przypadku tosty są zabójstwem. W mikrofalówce niepotrzebnie działają na nie mikrofale, które nie są zdrowe. W opiekaczu działa tylko temperatura.

#5 Wifo

Wifo

Nowy

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 July 2018 - 08:08 AM

Postaram się tutaj dać przepis :)

ziemniaki jak z ogniska z mikrofali 

wybieramy nie duże ziemniaki tej samej wielkości 
myjemy je dokładnie pod wodą 
następnie każdego ziemniaka nakłuwamy widelcem z każdej strony na głębokość ok 1 cm ( po kilka nakłuć z każdej strony) 
następnie zawijamy bardzo dokładnie i szczelnie ziemniaki w folie spożywczą ( nie aluminiową !! ) 
wszystkie ziemniaki razem , nie osobno ! 
wkładamy do mikrofali na full na ok 4-5 minut ( na tyle czasu w większości mikrofal wystarczy) (musicie samo sprawdzić u siebie czas metoda prób i błędów) 

Jak dla mnie pycha! 

Beauty Tower
ul. Sołtysa Dytmara 3/U3
30–126 Kraków
NIP: 9451536368
Regon: 121203637
tel. +48 12 636 03 70
e-mail: biuro@beautytower.pl

#6 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 02 July 2018 - 11:10 AM

Podgrzewanie potraw w mikrofali nie degraduje jakości/wartości jedzenia.

#7 esithofi

esithofi

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 02 July 2018 - 20:35 PM

Ja osobiście odrzucam to, nie ma to jak samemu sobie zrobisz jedzenie i wtedy ewentualnie odgrzejesz. Nie dawno korzystałem z kateringów to do pracy jak zabierał to tylko sobie odgrzewałem i tyle. Tym bardziej jaki koszt mają dania do mikrofali a ile zrobisz jak samemu kupisz wszystkie składniki. Te wszystkie ciastka w kubku to padaka, kiedyś kupiłem z dwa opakowania to niby coś tam urosło a reszta to lipa. Czysta chemia i nie ma co się tym zapychać.

#8 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 02 July 2018 - 20:38 PM

Wydaje mi sie,że lepiej będzie je wykonać w opiekaczu. Oczywiście o ile nie ma zdartej warstwy teflonu, bo w takim przypadku tosty są zabójstwem. W mikrofalówce niepotrzebnie działają na nie mikrofale, które nie są zdrowe. W opiekaczu działa tylko temperatura.

Tak właśnie przypuszczałam, ale dzięki za odpowiedź ;)

Co do odgrzewania w mikrofali gotowych dań (zakupionych ze sklepu) to zgadzam się, że w większości nie mają żadnego smaku - są gumowate i niedoprawione. No i cena takiego jedzenia jest zupełnie nieadekwatna - za tyle samo ugotuję często pełnowartościowy obiad. 

#9 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 02 July 2018 - 20:48 PM

Postaram się tutaj dać przepis :)

ziemniaki jak z ogniska z mikrofali 

wybieramy nie duże ziemniaki tej samej wielkości 
myjemy je dokładnie pod wodą 
następnie każdego ziemniaka nakłuwamy widelcem z każdej strony na głębokość ok 1 cm ( po kilka nakłuć z każdej strony) 
następnie zawijamy bardzo dokładnie i szczelnie ziemniaki w folie spożywczą ( nie aluminiową !! ) 
wszystkie ziemniaki razem , nie osobno ! 
wkładamy do mikrofali na full na ok 4-5 minut ( na tyle czasu w większości mikrofal wystarczy) (musicie samo sprawdzić u siebie czas metoda prób i błędów) 

Jak dla mnie pycha! 

Chyba bym się nie przekonała. Nie dość, że danie z mikrofalówki, to jeszcze owinięte w plastikową folię spożywczą. Nawet nie chce wiedzieć jakie substancje pod wpływem fal i temperatury dostają się do tego jedzenia. Chyba wolę poczekać chwilę dłużej i upiek ziemniaczki z piekarnika. Zdrowiej i podejrzewam,że smaczniej. Pozdrawiam!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mikrofalówka, jedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych