Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dieta norweska

dieta odchudzanie dieta norweska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 beata

beata

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 18 August 2015 - 20:30 PM

Próbowałam już wielu diet i nie powiem trochę schudłam, ale nie tyle ile bym chciała. Teraz muszę szybko zrzucić 5 kg, bo idę za miesiąc na wesele siostry i w suknię się nie mieszczę, a nowej kupować nie chcę. Myślę o diecie norweskiej. Jajka to dla mnie nie problem. Mogę też przez krótki czas niedojadać. Czy warto tą dietę zastosować i czy można ja przedłużyć? Naprawdę jestem zdesperowana i schudnąć muszę.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 martyna

martyna

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 18 August 2015 - 20:45 PM

Osoby zdesperowane chyba najczęściej przechodzą efekt jojo więc raczej uważałabym ze wszystkimi dietami, nie tylko tą norweską. Moim zdaniem ta dieta jest bardzo rygorystyczna, oprócz tego, że nie będziesz podjadała nie będzie też jadła kolacji, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Odpowiednia ilość posiłków (zbilansowanych) jest najważniejsza. Możesz w niej spożywać produkty, które możesz jeść na co dzień i jakoś fajnie je miksować ze sobą, więc po co tak się męczyć? :) Zacznij lżej jeść, odpowiednią ilość posiłków i przede wszystkim ćwiczenia - na pewno zauważysz poprawę :)

#3 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 18 August 2015 - 21:15 PM

Podbijam, ta dieta jest dosyć rygorystyczna ;/

Zacznij jeść zdrowiej, regularnie, lżej a może te nawyki zostaną Ci pomimo tego, że wesele minie i zaczniesz już cały czas jeść tak jak się powinno i nie będzie więcej takich sytuacji jak ta, że nagle będziesz  musiała zrzucić wagę, tylko cały czas będziesz trzymała tzw "formę".

niedojadanie również tragiczna opcja, efekt jojo dopadnie Cie prędzej niż myślisz.

Zacznij ćwiczenia, na pewno bieganie, jazda na rowerze ułatwią Ci zrzucenie tego wszystkiego, myślę, że motywację masz odpowiednią bo zostało mało czasu, więc nie zwlekaj i działaj ! 

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#4 kris

kris

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 18 August 2015 - 22:01 PM

Otyłość to problem z którym nie tak łatwo sobie poradzić. Gdy waga wzrasta konieczne jest przejście na dietę. Powstało bardzo dużo diet. Jedne są zdrowe, inne nie. Różna jest ich skuteczność i czas trwania. Jedną z pozwalających bardzo szybko zrzucić sporo zbędnych kilogramów w krótkim czasie jest dieta norweska. Jest to dieta raczej niezdrowa, na pewno restrykcyjna i wymagająca. Trwa za to krótko, bo tylko 14 dni. Nie może być stosowana częściej niż raz w roku. Czasem można ją przedłużyć, ale tylko w wyjątkowych przypadkach i tylko wtedy gdy osoba ją stosują jest całkowicie zdrowa. Dieta norweska jest bardzo monotonna. Jadłospis oparty jest głównie na jajkach. Jada się też sporo grejpfrutów. Dozwolone jest również spożywanie marchwi, pomidorów, chudego mięsa oraz ryb. Jajka muszą być koniecznie gotowane, bo zabronione jest spożywanie tłuszczu w każdej postaci. Dieta ta wprowadza także ograniczenia jeśli chodzi o napoje. Można pić tylko wodę mineralną, herbatki ziołowe i słabą kawę bez cukru mleka i śmietanki. Należy pić co najmniej 2 litry płynów dziennie. Dieta pozwala zrzucić od 5 do 7 kilogramów. Jest skuteczna, ale niezdrowa. Warto wiec przed jej zastosowaniem skonsultować się z lekarzem, albo wykonać serie badań.

#5 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 18 August 2015 - 23:44 PM

Następny idiotyczny pomysł i pomyśleć że są ludzie którzy za takie pomysły postawili sobie już kilka willi z basenami. Uwaga właśnie wymyślam dietę centralno-warszawską. Codziennie trzeba jeść tuńczyka. W poniedziałki 4 puszki, dwie w oleju dwie w sosie własnym. Do tego, do pierwszego śniadania dwa pomidory a na obiad 15g ryżu brązowego i jeden brokuł. Wtorek trzy puszki tuńczyka (dwie w oleju) a na obiad indyk plus sałata, na kolację dodatkowo trzy marchewki. Środa dwie puszki tuńczyka jedna taka druga taka, obiad indyk plus 20g ryżu brązowego, kolacja makrela plus 25g groszku zielonego. Czwartek dwie puszki tuńczyka, dwie w sosie własnym, obiad kurczak plus indyk w sumie 155g mięsa i 27,5g makaronu durum, tym razem bez kolacji ;-) Piątek jedna puszka tuńczyka (tu niespodzianka bo w oleju), tym razem bez drugiego śniadania i bez obiadu, za to na kolację makrela przemieszana w równych proporcjach z indykiem i kurczakiem (w sumie 183g mięsa) i kapusta kiszona (33g). Sobota dwie puszki tuńczyka (dwie w sosie własnym) do pierwszego śniadania pomidor, do drugiego śniadania buraczki (29g) i 13g kaszy jęczmiennej, obiad indyk plus biały ryż 20g, plus kalafior (45g), kolacja tylko makrela 55g. Niedziela tylko woda, 13 litrów! Od poniedziałku powtórzyć całość. Chudnięcie gwarantowane, stosować do czasu uzyskania optymalnych efektów lub problemów zdrowotnych. Po więcej szczegółów proszę pisać na priv... 

#6 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 August 2015 - 06:17 AM

Następny idiotyczny pomysł i pomyśleć że są ludzie którzy za takie pomysły postawili sobie już kilka willi z basenami. Uwaga właśnie wymyślam dietę centralno-warszawską. Codziennie trzeba jeść tuńczyka. W poniedziałki 4 puszki, dwie w oleju dwie w sosie własnym. Do tego, do pierwszego śniadania dwa pomidory a na obiad 15g ryżu brązowego i jeden brokuł. Wtorek trzy puszki tuńczyka (dwie w oleju) a na obiad indyk plus sałata, na kolację dodatkowo trzy marchewki. Środa dwie puszki tuńczyka jedna taka druga taka, obiad indyk plus 20g ryżu brązowego, kolacja makrela plus 25g groszku zielonego. Czwartek dwie puszki tuńczyka, dwie w sosie własnym, obiad kurczak plus indyk w sumie 155g mięsa i 27,5g makaronu durum, tym razem bez kolacji ;-) Piątek jedna puszka tuńczyka (tu niespodzianka bo w oleju), tym razem bez drugiego śniadania i bez obiadu, za to na kolację makrela przemieszana w równych proporcjach z indykiem i kurczakiem (w sumie 183g mięsa) i kapusta kiszona (33g). Sobota dwie puszki tuńczyka (dwie w sosie własnym) do pierwszego śniadania pomidor, do drugiego śniadania buraczki (29g) i 13g kaszy jęczmiennej, obiad indyk plus biały ryż 20g, plus kalafior (45g), kolacja tylko makrela 55g. Niedziela tylko woda, 13 litrów! Od poniedziałku powtórzyć całość. Chudnięcie gwarantowane, stosować do czasu uzyskania optymalnych efektów lub problemów zdrowotnych. Po więcej szczegółów proszę pisać na priv... 

że też chciało Ci się te głupoty pisać i wymyślać :D ale grunt, że już możesz powiedzieć, że coś sam wymyśliłeś, do historii możesz się zapisać:D 

#7 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 August 2015 - 09:47 AM

I teraz to czekam już tylko na profity :-)

#8 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 August 2015 - 10:14 AM

boje się, że troszkę na nie poczekasz :D

#9 maciek233

maciek233

Nowy

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 January 2016 - 09:06 AM

A co uważacie o dodawaniu kaszy gryczanej do swojej diety aby schudnąć np coś tak ta http://melvit.pl/pro...na-biala-4x100gsłyszałem, że jest zdrowa ale nie wiem czy będzie miała pozytywny wpływ na redukcję mojej tkanki tłuszczowej.

#10 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 January 2016 - 09:13 AM

Kasza gryczana biała moja ulubiona i sycąca :)

#11 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 21 January 2016 - 10:50 AM

Kasza gryczana biała moja ulubiona i sycąca :)

Dieta musi byc zbilansowana itp. Na redukcji moznaci jesc czekolade jesli mamy tak nakrecony metabolizm zeby te kcal gdzies wepchnac. W 1 miescia 5 kg mozna spokojnie 3kg z fatu + zrobic odwodnienie i nast 2 kg. A tak poza tym chcesz schudnac 5 kg w 1 miesiac ok... Ale ile czasu zajeli Ci przyrycie? Chyba wiecej. 

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#12 Marta Friedman trener

Marta Friedman trener

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 469 postów

Napisano 21 January 2016 - 10:51 AM

haha dobre . czytałąm i czytałam:) ale co taka prawda , ludzie nieświadomi wymyślają z tym idietami ktora to lepsza, Chcąc iść na skróty często nabawiają się problemów. Oto cała filozofia

#13 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 21 January 2016 - 10:57 AM

I tak najlepsze sa te diety proszkowe. Czyli kupowana "maka" ktra niby zastepuje nam jedzenie... To juz jestvszczyt bezczelnosci... Mialem taka propozycje aby proponowac to klientom za hajs ale w zyciu bym sie nie podpisal pod tym swoim nazwiskiem

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#14 lukaszmachowski

lukaszmachowski

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 8921 postów
  • LocationDębica

Napisano 21 January 2016 - 11:27 AM

I dobrze zrobiles

#15 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 January 2016 - 15:15 PM

Zdecydowanie lepiej proponować ludziom somatodrol ;)

#16 Piotr LIBERATORE Nowak

Piotr LIBERATORE Nowak

Treningi personalne, Konsultacje, Trening & Dieta - rozpisyw

• Moderators
  • 7435 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 January 2016 - 15:23 PM

a nie działa ten produkt ? :( myślałem, że coś tam dosypali chociaż :P

Trening & Dieta - rozpisywanie, Treningi personalne, Konsultacje

https://www.facebook...iotr.nowak.5070

#17 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 January 2016 - 15:26 PM

Na Piekarza podziałał całkiem nieźle więc radziłbym spróbować ;)

#18 Piotr LIBERATORE Nowak

Piotr LIBERATORE Nowak

Treningi personalne, Konsultacje, Trening & Dieta - rozpisyw

• Moderators
  • 7435 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 January 2016 - 15:27 PM

i forma ME gwarantowana... ja niewiem nad czym tu jeszcze myśleć ;)

Trening & Dieta - rozpisywanie, Treningi personalne, Konsultacje

https://www.facebook...iotr.nowak.5070

#19 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 January 2016 - 15:31 PM

Ewentualnie nad Biosterolem ;)

#20 ewela901

ewela901

Nowy

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 February 2017 - 23:04 PM

z tego co tutaj o niej piszą to mi się wydaje naprawdę ostrą dietą. Ja nie wypróbuję niestety :D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, odchudzanie, dieta norweska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych