Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dietetyczny grill

grill

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 04 July 2018 - 11:29 AM

Postawiłam sobie nowe wyzwanie. Mianowicie chcę przyrządzić dla moich znajomych dietetyczne dania z grilla, żeby im udowodnić, że grill nie oznacza tylko tłustej kiełbasy i jeszcze bardziej tłustej karkówki. Zaplanowałam sałatkę z pomidorów cherry, papryki i grillowanego bakłażana. Do tego pierś z indyka nadziewana pomidorami suszonymi i szparagi owinięte szynką prosciutto. Szukam pomysłu na kremowy sos, który będzie dobrym dipem do indyka i przepisu na sałatkę ziemniaczaną, która nie będzie miała w sobie majonezu. Macie jakieś sprawdzone receptury? 

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 04 July 2018 - 17:02 PM

Ja jeszcze polecam grillowanego oscypka z konfiturą żurawinową. A jesli chodzi o sos, to może spróbuj sos a'la czosnkowy na bazie jogurtu grackiego z koperkiem, sokiem z cytryny i przyprawami?

#3 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 04 July 2018 - 22:13 PM

Też polecam taki sos ;) Dobrze komponuje się z większością potraw. Zresztą dużego pola manewru chyba nie ma - to właśnie jogurt jest podstawą większości "zdrowych" sosów. Chyba że jajka zmiksujesz i sama zrobisz bazę a'la majonez.

Co do grilla - ja mocno polecam jeszcze grillowaną cukinię (może być nadziewana dodatkowo, niebo) no i pieczarki, również faszerowane - wycinamy ogonki, które następnie drobno siekamy, dodajemy suszone pomidory, bazylię, może być ew. trochę żółtego sera (ale trochę!) i takie gotowe coś grillujemy. Pycha. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: grill

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych