Skocz do zawartości

Zdjęcie

Domowa siłownia za 1000 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 30 July 2018 - 21:09 PM

Mojemu kuzynowi udało się podczas wakacji odłożyć 1000 złotych. Zawsze podobało mu się to jak ćwicze i zamarzył, żeby urządzić sobie własną siłownię. Pomieszczenie ma, ponieważ mieszka z ciocią w domku jednorodzinnym, gdzie mają sporą piwnicę. Myślicie, że za tą kwotę uda mu się urządzić w miarę sensowną siłownię? Ja się na tym kompletnie nie znam. Od zawsze wolałam chodzić na profesjonalną siłownię, ale popieram jego pomysł i chciałabym mu coś poradzić. Polecacie może jakąś firmę, która robi tani, a zarazem dobry sprzet?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2946 postów

Napisano 31 July 2018 - 10:41 AM

Za tysiąc złotych niewiele skompletuje na pewno zestaw hantli, ławeczka, sztanga, obciążenie i stojaki już pochłoną dobre kilkaset złotych, więc o maszynach może zapomnieć totalnie, może trxa dokupić, ketle, worek jakiś, gumy. Pytanie czemu musi koniecznie własna siłownie urządzić?

#3 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 01 August 2018 - 07:17 AM

Spokojnie zbuduje swoją małą siłownie. Niech nie kupuje jakiś markowych sprzętów. Gryf to 100 zł. Ławka do 300 zł. Gryfy małe 70 zł 2 szt. Może sobie dokupić trx za 70 zł i za resztę obciążenie. Jak wyjdzie za dużo obciążenia to jeszcze expandery i kółko na brzuch. Jeżeli chodzi o obciążenie to trzeba pamiętać o średnicy gryfu. Obciążenie musi mieć przynajmniej 1 mm większe niż gryf ;) Wszystko się da :)

ricosyg.png

#4 Kuba G.

Kuba G.

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1174 postów

Napisano 03 August 2018 - 16:00 PM

Pewnie że się da, nawet z betonu można sobie wylać ciężarki tylko czasem nie ma sensu się tak bawić w to jak normalna siłownia zawsze będzie lepsza i jeśli jest blisko to po co kombinować bez sensu?

#5 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 7991 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 03 August 2018 - 21:50 PM

To że ma piwnicę to nie znaczy że koniecznie musi tam siłownie zrobić, może po prostu sobie kupić rowerek i bieżnie jakąś, wstawić telewizor i ma spoko sale cardio na poranne areoby a na siłkę może normalnie chodzić do klubu jakiegoś :)

#6 Miłosz Opolski

Miłosz Opolski

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisano 04 August 2018 - 16:25 PM

Za tysiaka coś tam można urządzić jak się poszuka okazyjnie sprzętu ale w sumie to nie jest tak dużo, jeśli ktoś nie ma smykałki i nie zmontuje sam sobie czegoś nie zespawa to mało kasy te 1000zł się okaże

#7 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2946 postów

Napisano 05 August 2018 - 14:45 PM

I tak potem po miesiącu często te siłownie domowe stoją nieużywane, niewiele osób się motywuje trenując w domowych warunkach w samotności na minimalnej ilości sprzętu o najniższym standardzie :)

#8 Gunsout

Gunsout

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5764 postów
  • LocationPoznań

Napisano 07 August 2018 - 20:01 PM

Za kanta można załatwić sobie sporo klamotów. Pamiętam jak sprzedawałem swoją siłke - z tego co pamiętam to ponad 100 kg obciążenia, hantle skręcane + "całe", 4 gryfy (łamany, młotkowy "drabinka", krótki i długi prosty) + ławka płaska/skos z opcją wyprostów i uginań na nogi. Do tego jeszcze jakieś duperele, spręzyny, zaciski. Wszystko poszło za 700 zł. Fakt, że było to dawno temu, ale sprzętu naprawde sporo, spokojnie dało się na tym zrobić całkiem niezły trening każdej partii. Popatrzeć na OLX, poszukać, ponegocjować, a na pewno uda się skompletować przyzwoitą siłownie.

Body Engineers Polska

http://www.bodyengineers.pl

#9 jaguś96

jaguś96

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisano 13 August 2018 - 14:25 PM

Ja bym nie mogła w domu trenować, jeszcze na rowerku czy orbitreku to mogę pośmigać do telewizora ale żeby ciężarkami się bawić czy na jednej ławce wszystkie partie wykonywać to nudne by było tak w samotności i ciągle tym samym sprzętem dzień w dzień  :angry:  <_<  :unsure:

#10 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 7991 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 14 August 2018 - 02:19 AM

Ja bym nie mogła w domu trenować, jeszcze na rowerku czy orbitreku to mogę pośmigać do telewizora ale żeby ciężarkami się bawić czy na jednej ławce wszystkie partie wykonywać to nudne by było tak w samotności i ciągle tym samym sprzętem dzień w dzień  :angry:  <_<  :unsure:

Ja bym mógł jeśli bym nie miał wyboru i tylko taka opcja treningu by mi pozostała to też starałbym się dawać z siebie wszystko i rozwijać ale skoro mogę korzystać ze specjalistycznego sprzętu, w specjalistycznym i stworzonym do tego miejscu to nie widzę powodów by męczyć się w piwnicy czy na strychu żeby zaoszczędzić nie wiem 30 minut czasu na jakieś dojazdy czy nawet godzinę powiedzmy :)

#11 Gracjan Łasisz

Gracjan Łasisz

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 14 August 2018 - 15:33 PM

Też bym nie wytrzymał tak na własne życzenie , nie ma mowy nawet :)

#12 kkk

kkk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisano 14 September 2018 - 07:52 AM

Nie jest to taka duża ilośc kasy ale coś można pokombinowac. Najwazniejsze aby bylo miejsce bo własnie z miejscem moze być problem w przypadku organizacji domowej silowni (szczególnie jeśli ktos mieszka w bloku)

Po pierwsze proponuję kupić ławeczke do ćwiczeń:

https://www.sportbod...iczen-664.html - jest to podstawa dla wielu aktywności

W dalszej kolejnosci można kupic:

ciężarki

piłkę

stepper

matę do ćwiczeń

czy expandery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

t.g.chudy