Skocz do zawartości

Zdjęcie

Domowe soki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 06 July 2018 - 10:38 AM

Cześć, przymierzam się do robienia samemu soków z różnych warzyw i owoców. Chciałbym się poradzić jakie urządzenie najlepiej do tego kupić - blender, wyciskarkę czy sokowirówkę? Zależy mi na tym, aby było to łatwe w obsłudze no i w miarę tanie.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 06 July 2018 - 22:15 PM

Właściwie to zależy czy tylko do soków...Wydaje mi się, że wszystko nada się równie dobrze, ale blender ma tę przewagę, że moim zdaniem jest bardziej uniwersalny. Sama mam w domu i sokowirówkę i blender i szczerze mówiąc częściej używam blendera, ale to dlatego, że często dodaję np. płatki owsiane czy inne rzeczy. 

#3 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 10 July 2018 - 13:48 PM

Ja mam sokowirowkę. Zdecydowałam sie na nią bo ma wiele możliwości i nie była stosunkowo droga (trafiłam na promocję). Nadaje się idealnie do robienia soku z marchewki, jabłek, buraka, cze selera naciowego. Niestety ma problem z robieniem soków z bardziej miesistych owocow typu babany i truskawki. Jak mam na nie ochotę to je blenduję i dodaje np. Do soku jabłkowego. Blender i sokowirowka wedlug mnie świetnie się dopełniają.

#4 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 10 July 2018 - 16:46 PM

Jeżeli do soków to polecam sokowirówkę, natomiast tak jak zauważyła milanka blender jest o wiele bardziej uniwersalny i tańszy.

#5 kkk

kkk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisano 08 November 2018 - 06:52 AM

Moim zdaniem warto jest kupić dwa urządzenia

Blender-  do blendowania miękkich owoców i robienia koktajli mlecznych ( na przykłąd z bananem)

Do soków jednak polecam wyciskarkę niż sokowirówkę. Jest o wiele lepsza z uwagi na to,ze pracuje na niskich obrotach i tym samym nie mieli owoców zachowując w nich wszystkie właściwości zdrowotne. Sokowirówka jest o wiele mniej wydajna i zostawia więcej odpadu. Minusem tutaj jest jednak cena. Wyciskarka jest droższa niż sokowirówka. Na stronie jest przepis na sok z kiszonego buraka:

https://zdrowie.tvn....sowanie-przepis

Duża ilość kwasu mlekowego wiąże się z zawartością w soku z kiszonych buraków pałeczek tego kwasu, dzięki czemu jest on naturalnym probiotykiem

#6 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2946 postów

Napisano 08 November 2018 - 08:34 AM

Dobrej jakości kiszonki to wspaniałe wsparcie naszego zdrowia :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych