Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fenomen cross fitu

CrossFit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 14 July 2018 - 12:50 PM

Na czym polega fenomen CrossFitu? Moi znajomi zachwycają się tym treningiem i twierdzą, że w krótkim czasie wyrobili sobie kondycje i zwiększyli zdolność do podnoszenia ciężarów. Czy w tym treningu jest coś wyjątkowego? Kto powinien się na niego zdecydować? Faktycznie przynosi takie dobre efekty?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 27 July 2018 - 11:46 AM

Jeśli trenuje się regularnie to na pewno przynosi efekty. Według mnie fenomen polega na tym, że obojętnie co by się nie robiło będzie dobre dla ciała. Dobrze jest poszukać sobie ćwiczeń w Internecie.

#3 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 27 July 2018 - 17:56 PM

Jeśli trenuje się regularnie to na pewno przynosi efekty. Według mnie fenomen polega na tym, że obojętnie co by się nie robiło będzie dobre dla ciała. Dobrze jest poszukać sobie ćwiczeń w Internecie.

Dziękuję za odpowiedź :) Polecasz jakąś konkretną stronę internetową? Szukałam ostatnio takich ćwiczeń i jest tak dużo propozycji, że nie wiem co najlepiej wybrać. Może masz jakiś sprawdzony zasób ćwiczeń? Chętnie wypróbuję!

#4 Kuba G.

Kuba G.

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1179 postów

Napisano 28 July 2018 - 12:54 PM

A gdzie chcesz je wykonywać w domu czy w klubie na siłowni te ćwiczenia w sumie?

#5 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 30 July 2018 - 09:42 AM

Znam kilku instruktorów CrossFitu i potwierdzają, że zrobił się na to teraz wyjątkowy boom. Ćwiczenia same w sobie nie są jakieś innowacyjne, bo CrossFit sporo czerpie z innych treningów, ale został fajnie opakowany i przemyślany marketingowo. Mamy element współpracy, rywalizacji (biała tablica, na której znajdziemy wyniki wszystkich klubowiczów z danego Boxu), a sam trening jest wymierny – bo możemy policzyć ile serii i ile zestawów ćwiczeń zrobiliśmy i jak to się przekłada na zużyte kalorie. Wyglądamy lepiej, trenujemy w przyjemniejszy (bo nie monotonny sposóB) oraz czujemy się lepiej we własnym ciele i to cały fenomen CrossFitu!

#6 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2946 postów

Napisano 30 July 2018 - 11:38 AM

Może i wyglądają te osoby lepiej niż wcześniej zanim przestały się ruszać, ale po wielu z nich nadal nie widać że trenują w ogóle sport mimo że ciężko trenują, zwykła kulturystyka i cardio dają lepsze efekty jak ktoś się systematycznie przykłada i dba o siebie

#7 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 01 August 2018 - 07:07 AM

Jeżeli trenujemy pod wygląd to sporty sylwetkowe jak najbardziej są lepsze. Myślę jednak, że każdy z nas w końcu zrozumie, że wygląd to nie wszystko. Liczy się sprawność i wytrzymałość całego ciała... i tu właśnie fajnie wchodzi crossfit to jest bardzo różnorodny. Można rozmawiać o nim godzinami, ale sami musimy sobie zadać pytanie, czy te mięśnie plażowe są dla nas ważniejsze, czy jednak super sprawne ciało. To samo zresztą tyczy się osób, które trenują sporty walki - wyglądają niepozornie, ale wszystkich napakowanych kolesi kładą na mate, nawet nie wiadomo jak i kiedy.

ricosyg.png

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: CrossFit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

4 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

tomaszek0789, Przemek Raszkiewicz, Galicions, fidmar