Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hi Tec HMB

Hi Tec HMB hi tec hmb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Di.

Di.

    Ekspert

  • Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisano 28 September 2015 - 09:03 AM

hitec_nutrition_hmb_400kaps_200kaps_grat
HMB – najskuteczniejszy antykatabolik 

Pochodne aminokwasów pełnią bardzo ważne funkcje w rozwoju idealnej sylwetki 
HMB, czyli kwas β-hydroksy β-metylomasłowy, jest produktem metabolizmu leucyny, uwalnianej z białek mięśniowych pod wpływem wysiłku fizycznego. Pierwszym etapem rozpadu tego ważnego aminokwasu jest pojawienie się kwasu α-ketoizokapronowego (KIC) transportowanego z krwią do wątroby. Tam, w cytoplazmie komórkowej, ulega przekształceniu do HMB , który, dostając się z powrotem do krwiobiegu, rozprowadzany jest po organizmie, gdzie pełni dwie zasadnicze funkcje. 


Rola HMB w organizmie – antykatabolik i nie tylko... 

Po pierwsze hamuje enzymy proteolityczne w mięśniach, degradujące białka mięśniowe, dzięki czemu znacznie ogranicza katabolizm (rozpad) wysiłkowy jak i powysiłkowy tkanki mięśniowej. Po drugie, jako prekursor HMG-CoA i mewalonianu, jest głównym źródłem syntezy cholesterolu m.in. w komórkach mięśniowych, gruczołowych, układu odpornościowego. 

HMB naprawia uszkodzone komórki 

Cholesterol jest niezbędnym składnikiem błon biologicznych, zużywanym w procesie regeneracji uszkodzonych komórek lub syntezy nowych. Intensywny wysiłek tlenowy i beztlenowy powoduje nagromadzenie się w komórkach mięśniowych toksycznych produktów przemiany materii. W takich warunkach komórka mięśniowa nie syntezuje optymalnej ilości cholesterolu, przez co nie jest w stanie odbudować uszkodzonej błony komórkowej. Zastosowanie HMB maksymalnie przyspieszy regenerację komórek mięśniowych poddanych ciężkiej pracy. 

Więcej testosteronu, mniej tłuszczu, lepsza obrona przed infekcjami. 

HMB, optymalizując stężenie cholesterolu w komórkach, pobudza w gruczołach steroidogenezę czyli syntezę androgennych anabolicznych hormonów (DHEA, testosteron) oraz działa immunostymulująco, ograniczając podatność organizmu na infekcje. 
HMB, dzięki działaniu anabolicznemu i antykatabolicznemu przyspiesza adaptacje organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego, pobudza wzrost czystej masy mięśniowej, zwiększa jej siłę i wytrzymałość. Ponadto kwas β-hydroksy β-metylomasłowy skutecznie hamuje gromadzenie się tłuszczu zapasowego w organizmie. 
HMB powinien stanowić fundament suplementacji w przypadku stosowania diet odchudzających o obniżonej zawartości kalorii. 

HMB skutecznie ogranicza uszkodzenia włókien mięśniowych podczas treningu, dzięki czemu zmniejsza kilkudniowy ból mięśni po treningu oraz wspomaga szybki przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. 
HMB, aminokwasy, kreatyna, witaminy antyoksydacyjne C i E, kwasy tłuszczowe Omega-3 to najlepszy sposób na DOMS (Delayed Onset Muscle Soreness) - silny ból i sztywność mięśni, występujący kilka dni po ciężkim treningu siłowym, szczególnie w negatywnej fazie ruchów. 
Im więcej i intensywniej trenujesz tym większy efekt uzyskasz po zastosowaniu HMB. 
Jeśli chcesz szybciej uzyskać efekty po zastosowaniu kreatyny połącz ją z HMB.


Sposób użycia: 
Dni treningowe : 2 kaps. rano na czczo, 2 kaps. Ok. 45 min przed treningiem, 2 kaps bezpośrednio po treningu, 2 kaps przed snem. 
Dni nietreningowe: 2 kaps. rano na czczo, 2 kaps w ciągu dnia między posiłkami, 2 kaps przed snem. Substancje szczególne w 1 kapsułce: 
Ca-HMB 625 mg 
HMB 500 mg

 

 


Polecamy

Polecamy
  • Advert

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Hi Tec HMB, hi tec, hmb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych