Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przyrządzić lekki fast food samemu?

lekki fast food

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam CentrumOdżywek

Adam CentrumOdżywek

Administrator

• Administrators
  • 123 postów

Napisano 14 August 2015 - 16:45 PM

Jak przyrządzić lekki fast food samemu?

Widzisz smakowitą pizzę, kebab czy pieczonego kurczaczka i aż ślinka cieknie na myśl o rozpływającym się w ustach fast foodzie.. Nie myślisz przez chwilę o kaloriach, a potem zonk!

Nie ma co załamywać rąk albo rzucać się w wir treningów, aby spalić tłuściutki kawałek pizzy – wystarczy przyrządzić fast food w wersji zdrowszej i odchudzonej – nie traci on zbyt wiele na smaku, ba nawet zyskuje, a Ty nie masz wyrzutów sumienia.

Oto kilka pomysłów na lekkie fast foody domowym sposobem:

Nugetysy

Jeżeli lubisz kawałeczki kurczaka w panierce smażonego na głębokim tłuszczu, zrób je w piekarniku w panierce ze zmielonego siemienia lnianego, razowej bułki tartej lub nasion sezamu. Zamarynowane w smakowitym sosie sojowym i ziołami, paście chilli lub odrobinie oliwy z oliwek z dodatkiem czosnku i soli morskiej nie potrzebują już dodatku jak jaja czy mąka, a upieczone z dwóch stron na rumiano w piekarniku są wyborne z lekkimi dipami i sałatą pełną soczystych, świeżych warzyw.

Pizza

To chyba najprostsze w modyfikacji szybkie i smakowite danie na każda okazję. Ciasto drożdżowe wykonane samodzielnie bądź zakupione gotowe z mąki razowej jest bardzo zdrowe, a dodatek sosu pomidorowego przyrządzonego z pomidorów z puszki, czosnku, ziół i odrobiny oliwy nada jej charakterystyczny włoski smak. Dodatki w postaci kawałeczków kurczaka, ulubionych warzyw, owoców morza czy grzybów oraz sera sprawią, iż powstanie super zdrowe danie. Ważne jest jednak, aby sera używać niewiele lub korzystać z odtłuszczonych serów dobrej jakości bez dodatków. Istnieją również ciekawe przepisy na cisto do pizzy z kalafiora lub brokułów, które sprawią, że pizza nabierze nowego wymiaru.

Kebab

Zdrową opcję tego ulubionego fast foodu Polaków można przyrządzić bez trudu. Placki tortilli lub domowe pity można przygotować na patelni! W przypadku tortilli najlepsza jest najprostsza wersja z mąki kukurydzianej i pełnoziarnistej z dodatkiem wody i odrobiny oliwy. Pitę można przyrządzić z podobnych składników z dodatkiem drożdży i ziół np. oregano wówczas zyska smakowity włoski posmak. Jako sos idealnie będzie pasował tzatziki na bazie jogurtu greckiego z czosnkiem i tartym świeżym ogórkiem , czosnkowy z jogurtem i sokiem z cytryny lub sos ostry chilli. Dodatki do środka zależne są od preferencji – mogą to być kawałki kurczaka, jagnięciny czy innego ulubionego mięsa, warzywa jak wszelakie sałaty, pomidory, ogórki(zarówno świeże jak i kiszone czy konserwowe), cebulka, marchewka czy papryka – nie ma tu ograniczeń. Taką odchudzoną wersję można potraktować jako super sycący i zdrowy obiad lub kolację. Jest to danie idealne gdy przyjmujemy przyjaciół, wystarczy rozłożyć składniki na półmiskach tak, aby każdy mógł stworzyć swoją ulubioną kombinację.

Hot dog na zielono!

Nie jest to może wersja niczym z budki, ale równie smakowita, lekka i zdrowa. Jeżeli lubisz parówki – wybieraj zawsze te z wysoką zawartością mięsa lub parówki sojowe. Potrzebne będą również duże liście sałaty, dowolne dodatki jak ogórki, cebulka, surówka coleslaw itp. musztarda. Teraz wystarczy już tylko rozłożyć liść sałaty na talerzu, poukładać na nim warzywa i parówkę, skropić musztardą i zawinąć w rulonik – smacznego!

Załączone pliki

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 bondo

bondo

Moderator - CentrumOdzywek.net

• Moderators
  • 125 postów

Napisano 14 August 2015 - 17:00 PM

Dzięki, i tak nic nie przebije KURCZAKA

#3 Dementor167

Dementor167

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisano 27 August 2015 - 18:47 PM

Idealnie, w najbliższym czasie przygotuje sobie kebaba według twojej porady. muszę tylko gdzieś znaleźć mąkę kukurydzianą. Kurczak taaak jest najlepszy ale zawsze można to sobie jakoś urozmaicić. Warzywa, sałata, papryka i musztarda wspaniale. ;) Dzięki za artykuł.

#4 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8191 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 28 August 2015 - 09:38 AM

Idealnie, w najbliższym czasie przygotuje sobie kebaba według twojej porady. muszę tylko gdzieś znaleźć mąkę kukurydzianą. Kurczak taaak jest najlepszy ale zawsze można to sobie jakoś urozmaicić. Warzywa, sałata, papryka i musztarda wspaniale. ;) Dzięki za artykuł.

A może mąka owsiana albo żytnia zamiast tej kukurydzianej, tylko nie wiem czy z tego się to zlepi...

#5 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 01 September 2015 - 13:57 PM

Ja dziś zrobiłem naleśnika do tortilli z mąki żytniej typu 2000. Faktycznie jest z tym troche problemów, ale da się zrobić. najważniejsze żeby mieć dobrą patelnię (ja mam marmurową) do tego od jakiegoś czasu wszystkie potrawy smaże na bezkalorycznym oleju w sprayu. Natomiast jest to raczej zwykły naleśnik, ale mi to nie przeszkadzało ;). Do tego typu potraw dużo lepiej sprawdza się mąka pszenna razowej typ 1850.

ricosyg.png

#6 Karmelowa

Karmelowa

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LocationWijchen/NL/Gdańsk

Napisano 26 September 2015 - 22:14 PM

Tortilka z kurczakiem ;)
Najwazniejszy tu jest placek. Ja zawsze robie z owsianych (na moja porcje) 50g owsa, jedno całe jajko, jedno bialko i troche mleka. Wszystko w blender z przyprawami jakie lubimy (u mnie zazwyczaj pieprz cayenne, ostra papryka, sól himalajska i pieprz czarny). Na jednolitą mase. Wylewamy na rozgrzana patelnie. Dosłownie chwilabz jednej i drugiej i gotowe ;) w srodek warzywka + kurak + jakus mega szybki sos (typu jogurt nat. + czosnek + sól ) zawijam i gotowe;)

Załączone pliki

#7 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 26 September 2015 - 22:18 PM

mistrzowska tortilla !

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#8 Anka Kowalska

Anka Kowalska

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisano 23 October 2015 - 18:27 PM

Wiadomo, że jeżeli samemu przygotujemy sobie danie, to przynajmniej wiemy, co jemy. Można policzyć kalorie i zamienić bardziej kaloryczne składniki na inne wedle uznania .

#9 kocica

kocica

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 19 November 2015 - 23:20 PM

Tak niby wiemy co jemy, ale grunt to też,żeby składniki te nie były przetworzone. Studiuje technologie żywienia, każdy je kurczaka i nawet nie wie ile tam jest chore,ale dobrze jest wykrzykiwać,że sie dobrze je:D według mnie trzeba robic to rozważnie i lepiej wydac troche wiecej na jedzenie niz w przyszlosci na lekarza i np kurczaka jak i inne mieso kupować u sprawdzonych dostawcow, cena jest wyzsza ale jaki smak;) co do fast foodów- pizza super alternatywa, tak samo panierka do kęskow kurczaka;)

#10 xana

xana

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisano 20 November 2015 - 19:40 PM

tortilla z kurczakiem wyglada pysznie! domowe najlepsze, wiaodmo :) Kocica, cięzkow tych czasach o coś co nie jet z chemią, ja nie jem mięsa i musze powiedzieć, ze czuje się o wiele lepiej teraz, po posiłku nie mam uczucia ciezkości, fakt muszę więcej jeść, białko zastępuje, jem więcj kaszy, ziaren itp ale czuje się lepiej. Myślę, że ciężko o dostawcę takiego sprawdzonego, chociaż nie wiem, bo nigdy tego nie robiłam.

#11 Kornela

Kornela

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 December 2018 - 17:37 PM

Ostatnio mój facet zrobił burgery (mięso = kurczak z marchewką i cebulą), do tego ciemne buły, ser, sałata, pomidor. Coś pysznego <3

#12 łabudzki

łabudzki

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 02 December 2018 - 17:52 PM

Chipsy Lays prosto z paczki. Szybki fast food samemu :)

#13 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3247 postów

Napisano 05 December 2018 - 08:41 AM

Chipsy Lays prosto z paczki. Szybki fast food samemu :)

Tak dosyć prosty przepis a jeszcze można dodać sos czosnkowy :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych