Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak wyeliminować słodycze

dieta węglowodany słodycze zamienniki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 rooda

rooda

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisano 09 October 2015 - 18:11 PM

Witajcie.
Swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem zaczęłam miesiąc temu. Zmieniłam już wiele nawyków, ograniczyłam cukier do minimum. Zaczęłam zwracać większą uwagę na to co jem, włączyłam do swojej diety dużo więcej warzyw i owoców, produkty tylko pełnoziarniste, zrezygnowałam z ziemniaków na rzecz ryżu i kasz. Mięso również tylko gotowane, koniec smażenia. Ogólnie jest dobrze i się staram, :)
Zaczęłam też ćwiczyć, trochę rolek, rower, intensywne spacery i areobik - to na początek aby poprawić ciut kondycję.
Mam tylko problem ze słodyczami. To jest moja zmora, i nawet jak wytrzymam cały dzień to wieczorem napada mnie chęć na podjadanie czekolady. 
Nie mam problemów z wagą, zależy mi na max 4 kg mniej i delikatnych mięśniach, ale ta czekolada wszystko psuje. 
Co mogę zrobić żeby "oduczyć się" podjadania? Silna wola czasami nie wystarcza...

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 Piotr LIBERATORE Nowak

Piotr LIBERATORE Nowak

Treningi personalne, Konsultacje, Trening & Dieta - rozpisyw

• Moderators
  • 7435 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 09 October 2015 - 18:16 PM

Zwiększ ilość węglowodanów w swojej diecie np. z ryżu ;) Jeśli masz możliwość rozpisz swój rozkład posiłków oraz ich skład, gramaturę, wtedy będzie łatwiej :)

Trening & Dieta - rozpisywanie, Treningi personalne, Konsultacje

https://www.facebook...iotr.nowak.5070

#3 rooda

rooda

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisano 09 October 2015 - 18:24 PM

nie mam jakiegoś specjalnego jadłospisu ;) na śniadanie owsianka, raz na wodzie, raz z kefirem oczywiście plus owoce, imbir/cynamon, czasami orzechy, ziarna. na drugie śniadanie owoce - banany, jabłka, maliny, borówki - zależy na co mam chęć ;) na obiad kasza gryczana, brązowy ryż, kasza jaglana, "od święta" kuskus, sałaty, spinak, ogórki pomidory i albo kawałek ryby albo np gotowany kurczak kolacja duszone warzywa, ser biały, jajka. jem różne porcje, jak nie mam czasu zjeść drugiego śniadania, to na obiad zjem np 2 skrzydełka i 2 łyżki ryżu z górą sałaty :D Słyszałam, że chrom pomaga przy eliminowaniu chęci na słodycze

#4 bodylive

bodylive

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 09 October 2015 - 18:36 PM

Czekolada to magnez i cukier. Cukier kojarzy Ci sie z czyms slodkim, Tobie byc moze nie chce sie cukru w czekoladzie tylko brak Ci magnezu,organizm wczesniejsze jego dawki otrzymywal razem z czekolada+dodatkowe zbedne kilogramy w postaci tluszczy. Byc moze to znak dla Twojego organizmu by diete wzbogacic o produkty boagte w magnez i potas. Na poczatek sprobuj bananow, wiem,ze moģa wypowiedziec sie teraz eksperci,ktorzy stwierdza iz banany sa kakoryczne,itp. Ale dla kolezanki ktora ma problemy ze slodyczami na poczatek moze to byc dobra opcja. Poczuje smak slodyczy, jednakze zdrowych. Grunt to tez zmienic podejscie. Nie traktuj jedzenia jako przymus i nie mysl o tym,byc moze zle do tego podchodzisz i traktujesz to jako koniecznosc. Jedzenie ma byc przyjemnoscia! Byc moze wtedy nie bedziesz myslec o rzeczach zakazanych.

#5 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 09 October 2015 - 18:46 PM

Najprościej to ustał sobie jeden dzien w tygodniu na oszukany posiłek tzw cheat meal i w tym dniu na dany posiłek mozesz zjesc te swoje słodycze :) jest to zycie tzw np od niedzieli do niedzieli a warto poczekać :)

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#6 bondo

bondo

Moderator - CentrumOdzywek.net

• Moderators
  • 125 postów

Napisano 09 October 2015 - 19:04 PM

Ja uzupełniam efekt słodkości odżywką białkową, oraz napojami typu COLA ZERO. No ale 1 raz w tygodniu trzeba na coś sobie pozwolić.

#7 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 09 October 2015 - 19:14 PM

Nie trzeba ale lepiej tak niz męczyć sie :D

#8 kolorowy anioł

kolorowy anioł

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 09 October 2015 - 21:04 PM

Mam pytanie. Co sądzicie na temat słodzików? Udało mi się praktycznie wyeliminować słodkości z diety, ale mam ogromny problem z kawą czy herbatą, które muszą być po prostu posłodzone. Przez jakiś czas próbowałam pić je bez dodatku jakiegokolwiek cukru, ale na dłuższą metę, nie daję rady. Słyszałam, że słodziki są niezdrowe. Co myślicie?

#9 Bubson029

Bubson029

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisano 09 October 2015 - 21:09 PM

Stewia - bardzo dobry naturalny słodzik;))

#10 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 09 October 2015 - 21:49 PM

Lub ksylitol

#11 rooda

rooda

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisano 10 October 2015 - 17:58 PM

Ja jak na razie raczę się gorzką czekoladą, jak już czuję, że na prawdę mam chęć na coś słodkiego. Herbatę piję gorzką, ale kawę muszę mieć posłodzoną, bo inaczej jej nie ruszę, a bez kawy nie umiem żyć. ;) Chyba tak zrobię, że co raz będę sobie pozwalać na trochę, tak aby zaspokoić chęć. Co do napojów typu cola zero, to nie ruszam tego, ogólnie nie piję żadnych napojów.

#12 Gosia Bikiniara:)

Gosia Bikiniara:)

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2739 postów

Napisano 17 October 2015 - 19:04 PM

Ale generalnie lepiej wypić colę zero, niż np zjeść coś słodkiego, a przy takich chęciach na słodkie cola bardzo pomaga, bo nie dość, że przymuli żołądek, to zaspokoi chęć na słodkie. Poza tym są fajne ciasteczka w kauflandzie bez cukru, coś ala pieguski, w smaku świetne, możesz sobie wrzucić raz w tygodniu kilka ciasteczek do posiłku, fajna sprawa :) Ewentualnie z takich droższych rarytasów - czekolada na ksylitolu, na pewno zdrowiej wyjdzie niż zwykła czekolada. :)

Tak wyglądają opakowania tych ciastek :)

http://static.ilewaz...-opakowanie.jpg

#13 kolorowy anioł

kolorowy anioł

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 20 October 2015 - 14:19 PM

Które czekolady są na ksylitolu? Brzmi to ciekawie, może czegoś poszukam. Mam wrażenie, że jestem uzależniona od słodkości :) Jak nie zjem przynajmniej batonika zbożowego, to zaczynam się irytować. Powinnam chyba stanowczo z tym zawalczyć. :)

#14 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8165 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 20 October 2015 - 14:25 PM

W internecie na pewno znajdziesz wiele takich czekolad...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, węglowodany, słodycze, zamienniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych