Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeden dzień "luzu"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 09 July 2018 - 15:54 PM

Czy podczas stosowania diety zdarzało wam się wyznaczać sobie jeden dzień w tygodniu np. niedzielę, w którym mogliście jeść wszystko? Przyznam, że ja odkąd pamiętam mimo zdrowego trybu życia co niedzielę jem słodycze, rosół i inne tradycyjne przysmaki. Jest to dla mnie forma motywacji. Wiem, że jak wytrzymam cały tydzień w zdrowych przyzwyczajeniach, to będę miała jeden dzień nagrody. Mieliście kiedyś taki system? Może jednak całkowicie nie istnieje dla was niezdrowe jedzenie?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 KingaB

KingaB

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 09 July 2018 - 15:59 PM

jasne, ze tak :D cały tydzien pracy a w sobote nagroda :D

#3 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 09 July 2018 - 16:20 PM

Jak najbardziej.

#4 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4330 postów

Napisano 09 July 2018 - 18:52 PM

cheatDAY :D

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#5 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 09 July 2018 - 20:02 PM

A ja do cheatday mam mieszane uczucia. Jak najbardziej jeden dzień "luźniejszy" się przyda, ale chyba też nie tak, że dosłownie "wszystko", albo żeby pochłaniać trzy razy więcej jedzenia niż w pozostałe dni - jeśli ktoś ma słabszą motywację/słabszą wolę, to też to może być niekorzystne. Za to np. jeden posiłek raz na jakiś czas (1-2 razy w tygodniu) jak najbardziej. Wszystko z rozsądkiem. 

#6 Anka

Anka

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 09 July 2018 - 21:19 PM

Cheatday też trzeba zrobić w głową, nie zasiąść przed talerzem z kilogramem boczku, 3 paczkami czipsów, stosem batoników i 5 litrową beczką Heinekena.

#7 Gunsout

Gunsout

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5764 postów
  • LocationPoznań

Napisano 09 July 2018 - 21:24 PM

Wg mnie taka niedziela z domowym jedzeniem i czymś słodkim jak najbardziej dozwolona, tym bardziej jak cały tydzień trzymasz diete.

Body Engineers Polska

http://www.bodyengineers.pl

#8 DeckardShaw

DeckardShaw

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisano 10 July 2018 - 11:18 AM

Cheat meal / day to jest rzecz wręcz wskazana, żeby utrzymać dyscyplinę, i organizm się nie buntował 

#9 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3016 postów

Napisano 10 July 2018 - 13:19 PM

Cheat meal to obowiązek dla ludzi ciężko trenujących i nie szlifujących maksymalnie formy bo wtedy warto odstawić :)

#10 knak31

knak31

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 10 July 2018 - 14:02 PM

warto cos takiego zrobic, podejdziesz na 2-3 dni woda a potem jeszcze bardziej sylwetka sie wyostrza, taki 1 krok w tyl by zrobic 2 w przod

#11 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 10 July 2018 - 16:42 PM

No pewnie, ze tak, cheatday jest bardzo ważny :D tylko warto przemyśleć, a nie opychać się pizzą, kebabem, dopić colą i zjeść 3 tabliczki czekolady. 

#12 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3016 postów

Napisano 11 July 2018 - 13:17 PM

No pewnie, ze tak, cheatday jest bardzo ważny :D tylko warto przemyśleć, a nie opychać się pizzą, kebabem, dopić colą i zjeść 3 tabliczki czekolady. 

I to co wymieniłaś można spokojnie zaaplikować sobie od czasu do czasu i jeszcze lody do tego :)

#13 R.Nowicki

R.Nowicki

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisano 11 July 2018 - 15:22 PM

Cheatday też trzeba zrobić w głową, nie zasiąść przed talerzem z kilogramem boczku, 3 paczkami czipsów, stosem batoników i 5 litrową beczką Heinekena.

Czemu nie? :D Myślę że wszystko zależy od stopnia na jaki chcemy sylwetkę wprowadzić i tego ile tłuszczu mamy :)

#14 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 11 July 2018 - 15:38 PM

Jasne, że tak, ale wiadomo bez przesady, w granicach rozsądku. No i warto też wtedy chociaż w pewnym stopniu zwrócić uwagę na to co się je, a na pewno to nie zaszkodzi.

#15 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8021 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 July 2018 - 16:39 PM

Czemu nie? :D Myślę że wszystko zależy od stopnia na jaki chcemy sylwetkę wprowadzić i tego ile tłuszczu mamy :)

Tak też jest. Pilnując się bardziej na pewno mniej formę popsujemy ale też warto zjeść na tyle dużo by sobie dogodzić tak żeby nie chodziło coś za kimś potem i przeszkadzało mu w normalnej diecie...

#16 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 11 July 2018 - 20:48 PM

Jak miło czytać, że nie jestem sama i moje dni luzu to nie taki wielki grzech. Raczej nie zdarza mi się jeść ogromnej liczby chipsów, czekolady i boczku, ale po całym tygodniu diety i intensywnych treningów nawet kawałek szarlotki i talerz rosołu smakuje wyśmienicie.

#17 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 12 July 2018 - 11:53 AM

To żaden grzech. Nie ma co się katować, jak nie robisz formy pod zawody i żyć, jak struna napięta. W moim przypadku nie jem dużo w taki dzień wolny od diety i nie rzucam się na żarcie. Czasami wystarczy mi porządna dawka naleśników z dżemem i hamburgery. W 2 posiłkach zamykam czasami cheat day, bo się nasyciłem i wypracowałem sobie umiar  ;) Ale na początku tak nie było  :lol:

#18 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3016 postów

Napisano 12 July 2018 - 16:33 PM

Nawet pod zawody się szykując jeden cheat tygodniowo nie jest wykluczony, nawet często do samego końca przygotowań :)

#19 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 12 July 2018 - 17:26 PM

Nawet pod zawody się szykując jeden cheat tygodniowo nie jest wykluczony, nawet często do samego końca przygotowań :)

Też racja 

#20 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3016 postów

Napisano 13 July 2018 - 09:47 AM

Też racja 

Ewentualnie jak ktoś już węgle przed ostatecznym ładowaniem przed sceną ścina do zera na parę dni to wtedy cheat na tydzień dwa pójdzie w odstawkę ale tak to może towarzyszyć cały proces przygotowań :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych