Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kapusta

kapusta dieta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 katarzynaczarna

katarzynaczarna

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisano 24 July 2018 - 17:06 PM

Włączacie do swojej diety kapustę? W sumie jest to warzywko, które jest dostępne przez cały rok, można z tego zrobić dosłownie wszystko. Kapustę ma świetnie się sprawdza w czasie odchudzania, ma mnóstwo witaminy C oraz K, antyoksydanty, potas, ma właściwości przeciwzapalne (dlatego babie sobie okładają liśćmi kapusty kolana i nie tylko, ale nie będę o tym tutaj pisać).

Czy w diecie sportowca jest miejsce na to prozaiczne, ale wielce szacowne warzywo?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 24 July 2018 - 22:30 PM

Myślę, że w każdej diecie powinno być na nią miejsce...Tyle, że chyba już lepiej kiszona, bo kiszonki są świetnym probiotykiem i w ogóle mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Inna sprawa, że spokojnie wystarczy ją zjeść od czasu do czasu, no i można ją wcisnąć w różne dania, tak, że nawet jak ktoś nie lubi to za bardzo nie poczuje (np. pierogi z kapustą) ;)

#3 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 25 July 2018 - 11:32 AM

Moim zdaniem jak najbardziej jest na nią miejsce. Tak jak napisałaś, kapusta (mimo, że niedoceniona), też ma w sobie bardzo dużo wartości odżywczych. Poza tymi co napisałaś, zawiera także magnez, fosfor, sód, żelazo, wapń, witaminy z grupy B, C, K, D, E, A. I tak jak mówisz, świetnie spisuje się przy stanach zapalnych (sama stosowałam ją gdy karmiłam piersią i z nadmiaru pokarmu pojawiło się u mnie właśnie zapalenie piersi - kapusta była jedyną rzeczą, która koiła mój ból w tamtym momencie). Wracając do tematu, kapusta powinna znaleźć się w diecie każdej osoby.

#4 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 25 July 2018 - 11:34 AM

Oczywiście codziennie mam w jakimś posiłku z mięsem kapustę czy to kiszoną, czy czerwoną, czy białą

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kapusta, dieta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych