Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 16 July 2018 - 11:18 AM

Zacznę od tego, że uwielbiam kukurydzę. Do tej pory jadłam głównie tą z puszki, ale na rynku zobaczyłam ostatnio taka świeżą w kolbach. Nie mam jednak pomysłu na to, co mogłabym z niej zrobić. Z reguły stanowi ona dodatek do sałatek, albo domowej pizzy. Do czego poza tym mogłabym dodać kukurydzę? Macie jakieś fajne przepisy?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 16 July 2018 - 12:33 PM

do gorącej wody gotowac potem posolic i jemy :D mniam taką nad morzem zawsze bralem :)

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#3 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 16 July 2018 - 14:14 PM

Też polecam upiec w kolbie, w wersji kalorycznej - polać roztopionym masłem ;) Kukurydza fajnie sprawdzi się w daniach z kuchni meksykańskiej, np. jako składnik nadzienia (razem z doprawionym ostro mięsem mielonym). 

#4 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 17 July 2018 - 10:11 AM

Też polecam upiec w kolbie, w wersji kalorycznej - polać roztopionym masłem ;) Kukurydza fajnie sprawdzi się w daniach z kuchni meksykańskiej, np. jako składnik nadzienia (razem z doprawionym ostro mięsem mielonym). 

Ooo, z masłem jest przepyszna! 

#5 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 29 July 2018 - 20:56 PM

Meksykańskie kaszotto z kurczakiem, właśnie kukurydzą i fasolą wychodzi fenomenalnie! Poza tym w mojej rodzinie często (szczególnie w okresie letnim) robi się zupę z fasoli szparagowej i kukurydzy. Pięknie żółta i bardzo smaczna. Pomijając oczywiście fakt, że doskonale komponuje się z innymi dodatkami chociażby w domowej pizzy czy też jako składnik równoważący delikatność kokosa i ostrość papryczek chilli w kurczaku carry (wypróbowany przepis z internetu). Do tego ryż i jakaś surówka i ciekawe danie już jest!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych