Skocz do zawartości

Zdjęcie

Liczba powtórzeń na mięśnie barków

Liczba powtórzeń barki ile serii na barki ćwiczenia na ramiona szerokość barków serie ile powtórzeń barki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 górecki tom

górecki tom

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisano 01 February 2019 - 11:16 AM

Podobno barki lubią dużo powtórzeń, bo to mały mięsień. Ale jak rozumiecie te "dużo powtórzeń" i w ilu seriach je wykonywać warto?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8368 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 01 February 2019 - 19:49 PM

Nijak nie rozumiem tego stwierdzenia :) Bo są różne osoby o rozmaitym składzie i predyspozycjach ciała i trzeba dobrze znać reakcje na dane bodźce danej osoby by wysnuć odważne zahaczające o jasnowidzenie gotowe a zarazem skuteczne i pozytywne plany...

#3 górecki tom

górecki tom

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisano 02 February 2019 - 17:23 PM

Nie no, wiem że nie da się dokładnie określić ale tak mniej więcej jakie ćwiczenia na więcej powtórzeń i ile tych powtórzeń dać? :)

#4 wandal

wandal

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisano 02 February 2019 - 20:25 PM

Na pewno na bok barków warto porobić więcej ruchów, spokojnie 50-60 nawet próbować :)

#5 Gabi

Gabi

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • LocationOlsztyn

Napisano 02 February 2019 - 23:05 PM

Może nie powinnam się wtrącać bo ani nie jestem trenerem ani facetem ani ekspertem :P ale z tego co sama zauważyłam to jak macham małymi ciężarami po 30-40 powtórzeń to nie ma efektów znaczących :) może jestem inna ale jak tylko biorę większe ciężary i robię mocno po 5 czy 6 ruchów z całej siły to od razu mi to puchnie i powiększa się :D aż za bardzo i potem wracam do małych ciężarków i znowu to smukłe jest :D

#6 łabudzki

łabudzki

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisano 03 February 2019 - 15:22 PM

Nie jesteś tutaj inna wiele osób tak reaguje ale trzeba w Twoim przypadku uwzględnić zmianę po prostu i przełamanie samej stagnacji treningów :)

#7 Paula Wera

Paula Wera

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisano 03 February 2019 - 18:32 PM

Właśnie to często jest kwestia zmiany bodźca, że do tej pory setki treningów wykonywaliśmy tak, nagle zrobimy tak i jest jakiś postęp coś się zmienia :)

#8 górecki tom

górecki tom

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisano 04 February 2019 - 08:14 AM

A czyli wynika z tego że jak teraz robię standardowo po 8,10 powtórzeń na barki to zmieniając na 50-60 powinny się rozwinąć :)

#9 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8368 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 04 February 2019 - 21:27 PM

A czyli wynika z tego że jak teraz robię standardowo po 8,10 powtórzeń na barki to zmieniając na 50-60 powinny się rozwinąć :)

Nie jest to takie proste :) I nie jestem w ogóle zwolennikiem żadnego takiego systemu zamkniętego że tylko dużo albo tylko mało, musi to być wszystko bardzo uniwersalne robione, w zależności od dnia od tego jak się czuje dany mięsień...

#10 R.Nowicki

R.Nowicki

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisano 05 February 2019 - 07:26 AM

Tylko czy taki trening różnorodny też nie spowoduje zastoju? Bo przecież to sposób jednak określony też jest :)

#11 Albert Łuczak

Albert Łuczak

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisano 06 February 2019 - 07:36 AM

Tylko czy taki trening różnorodny też nie spowoduje zastoju? Bo przecież to sposób jednak określony też jest :)

Też fakt :)

#12 Kuba G.

Kuba G.

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 08 February 2019 - 21:21 PM

Też fakt :)

Nie sądzę bo mnie się nie martw się przyzwyczaić tutaj do różnych techniki zaskakiwana ciągłego choć nie mówię że akurat musi to być metoda skuteczna dla każdego taka różnorodność. Bo niektórzy mogą świetnie reagować właśnie na jednolity program i metodę

#13 Gracjan Łasisz

Gracjan Łasisz

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisano 12 February 2019 - 21:41 PM

Co prawda to prawda , dlatego trzeba ciągle być świadomym i obserwować siebie, jeśli coś nie przynosi efektów lub wręcz go pogarsza no to wtedy to zmieniać a jak nie to dalej daną metodę stosować i trzymać się schematu

#14 łabudzki

łabudzki

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisano 13 February 2019 - 20:05 PM

Ogólnie powiem tak, o ile to nie ma być jakieś wstrzymanie delikatne z treningiem uspokojenie i tak zwany krok wstecz, to jaką metodą byśmy nie robili ma to być trening ciężki męczący Bolesnej skutecznie trzeba być po prostu skupionym wytrzymywać to napięcie, starać się przedłużać serie. Nie oszukiwać siebie, jeśli jesteś w stanie dać z siebie więcej...To daj to

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Liczba powtórzeń barki, ile serii na barki, ćwiczenia na ramiona, szerokość barków serie, ile powtórzeń barki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych