Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mrożenie produktów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 30 July 2018 - 10:13 AM

Często mroże produkty spożywcze. Jest to świetny sposób na długotrwałe przechowywanie żywności. Plusem mrożenia zdecydowanie też jest to, że produkty w ten sposób przez długi czas zachowują swoje wartości odżywcze. Ale przecież nie można trzymać produktów w zamrażarce niewiadomo ile. Wiem na przykład, że ryby mogą w niej być maksymalnie cztery miesiące. A jak to jest z innymi produktami? Ile czasu mogą być zamrożone mięso, owoce czy warzywa?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 rico89

rico89

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów

Napisano 30 July 2018 - 11:13 AM

Ja bym powyżej 6 miesięcy nie trzymał, ale raczej też nic złego nie powinno się stać

ricosyg.png

#3 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 30 July 2018 - 11:18 AM

U mnie wygląda to różnie w zależności od rodzaju mięsa. Jeśli jest zmielone to nie więcej niż 1,5 - 2 miesiące, jeśli schabowy to nawet pół roku. Najbardziej trzeba uważać z mięsem drobiowym i starać się nie przechowywać dłużej niż trzy miesiące, bo tam szybko utleniają się kwasy nienasycone. Warto też pamiętać, że wahania temperatur nie wpływają korzystnie na jakość mięsa, więc nie wolno zamrażać, odmrażać i ponownie go zamrażać. 

#4 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 30 July 2018 - 12:57 PM

U mnie w zamrażarce jest już chyba wszystko, bo czasem gotuję albo kupuję za dużo i wkładam tylko do zamrażarki :D (oczywiście to co się da). Co do zamrażania, odmrażania i ponownego zamrażania - w sytuacji kryzysowej można, ale wtedy trzeba zachować środki ostrożności. U mnie najdłużej są mrożone warzywa i owoce, raczej nic im się nie dzieje, mięso staram się wykorzystywać w ciągu 1-2 miesięcy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych