Skocz do zawartości

Zdjęcie

Muzykoterapia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 July 2018 - 20:31 PM

Czy uważacie,że muzykoterapia jest skuteczna? Ostatnio dowiedziałam się, że mój daleki znajomy jest muzykoterapeutą. On jest bardzo zafascynowany ta formą leczenia różnych schorzeń, ale ja podchodze do tego sceptycznie. Myślicie, że to naprawde dobry sposób na leczenie? Czy to w ogóle jest skuteczne? Jak niby myzyka ma wpływać na wyleczenie niepełnosprawnych dzieci?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Kasia Kurlanc

Kasia Kurlanc

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 864 postów

Napisano 18 July 2018 - 20:36 PM

moim zdaniem tak,i jest to chyba udowodnione

#3 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 July 2018 - 22:58 PM

Wiesz coś więcej na ten temat? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. O ile wpływ muzyki na nasze samopoczucie jest dla mnie logiczny, to wpływ na ogólne zdrowie już nie do końca.

moim zdaniem tak,i jest to chyba udowodnione

#4 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 19 July 2018 - 10:18 AM

Tutaj chodzi o różne częstotliwości, które wpływają na nasz organizm. Polecam poczytac sobie o tym 

#5 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 20 July 2018 - 09:38 AM

Na pewno jest skuteczna. Warto o tym poczytać w Internecie, ale też można zobaczyć po samym sobie, że jak słuchamy jakieś muzyki to w wielu przypadkach potrafimy się uspokoić lub nabrać jeszcze więcej energii.

#6 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 27 July 2018 - 13:38 PM

Zgadzam się z tym, że jest skuteczna. Zostało to naukowo udowodnione. Polega głównie na leczniczym wpływie muzyki na psychikę i organizm człowieka. Dźwięki oddziałują na układ wegetatywny, krążenia oraz na układ oddechowy. Muzykoterapia wywiera pozytywny wpływ na psychikę, zmniejsza depresję, lęk, poprawia samoocenę. Sprawdza się także przy problemach z bezsennością.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych