Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nordic walking

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 21 July 2018 - 11:51 AM

Czy też macie wrażenie, że ludzie przestali uprawiać nordic walking? Ja już dawno nie widziałam nikogo, kto chodził by z kijkami, a przyznam, że jeszcze rok temu pół mojego miasteczka wieczorami to robiło. Myślicie, że to była chwilowa moda? Może ktoś z was nadal jest zwolennikiem tej formy aktywności fizycznej? Ja przyznam, że nigdy nie próbowałam. Zawsze wolałam biegać i chyba wyszło mi to na zdrowie.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 21 July 2018 - 17:29 PM

Powiem Ci że ja widzę sporo starszych osób które trenują nordic walking. Ale w moim mieście w zeszłym roku i wcześniej to także oni stanowili główna grupę zwolenników tego sportu. Swoją drogą uważam, że jest dla osób w podeszłym wieku i starszych po prostu sport idealny. Ćwiczy wiele partii ciała, przy czym nie naraża na kontuzje. Poza tym osobę starszą raczej ciężko jest namówić do biegania w celu zachowania aktywności fizycznej. Jeżeli chodzi o mnie, to nigdy nie byłam zwolenniczką nordic walkingu. Zawsze wolałam gdy coś się w sporcie dzieje i gdy mogę czegoś od siebie wymagać, pokolei osiągając kolejne cele. Nordic walking raczej by mi tego nie dał.

#3 krzychu28

krzychu28

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisano 22 July 2018 - 11:47 AM

No generalnie np w Inowrocławiu jak się koło solanek pochodzi to całkiem sporo osób uprawiających ten sport można znaleźć, ale faktycznie są to głównie starsze osoby. Dla nich taka forma aktywności doskonale się nadaje.

#4 katarzynaczarna

katarzynaczarna

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisano 24 July 2018 - 18:36 PM

W centralnej Polsce jest faktycznie mało chodzących, myślę też że minął pierwszy szał i pozostali ci najwierniejsi, natomiast w południowej Polsce nadal widać trochę osób, które chodzą z kijkami, osobiście mi się to bardzo podoba jak dwie starsze panie, ale para starszych ludzi chodzi, gawędzi sobie i ma ze sobą te kije w ruchu. Miejmy nadzieję że tren powróci, zwłaszcza, że ten rodzaj sportu praktycznie nic nie kosztuje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych