Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostatnie 10 kg - mega podkręcenie metabolizmu

metabolizm jak podkręcić metabolizm odchudzanie chudnięcie 10 kg zrzucić 10 kg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 antek.wol

antek.wol

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 05 October 2015 - 16:18 PM

Do zrzucenia zostało mi ostatnie 10 kg, po prawie 15 kg, które już pożegnałem mam nadzieję na stałe. Od jakiegoś czasu nic nie idzie w dół. Moja dieta nigdy nie była restrykcyjna, raczej zwykła i opierała się na zasadzie jedzenia 5 posiłków dziennie i dużo warzyw. Jak podkręcić metabolizm poprzez dietę na tyle, żebym mógł zrzucić ostatnie 10 kilogramów? Myślałem, że zrzucić 10 kg będzie łatwo, wydaje mi się, że to jednak nieodpowiednie jedzenie stoi mi na drodze. Będę wdzięczny za jakieś sposoby na szybkie podkręcenie metabolizmu.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Piotr LIBERATORE Nowak

Piotr LIBERATORE Nowak

Treningi personalne, Konsultacje, Trening & Dieta - rozpisyw

• Moderators
  • 7435 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 October 2015 - 16:21 PM

kwestia tego czy czasem Twoja tarczyca nie spowolniła... w takim przypadku należałoby ją pobudzić do działania ;) ale zaraz poleci lawina ciekawych propozycji więc luz ;)

Trening & Dieta - rozpisywanie, Treningi personalne, Konsultacje

https://www.facebook...iotr.nowak.5070

#3 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 October 2015 - 16:31 PM

a moze tak zacząć biegać? :)

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#4 Piotr LIBERATORE Nowak

Piotr LIBERATORE Nowak

Treningi personalne, Konsultacje, Trening & Dieta - rozpisyw

• Moderators
  • 7435 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 October 2015 - 16:33 PM

Wspominał o bieganiu w temacie - białko przed bieganiem ^_^

Trening & Dieta - rozpisywanie, Treningi personalne, Konsultacje

https://www.facebook...iotr.nowak.5070

#5 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 October 2015 - 16:37 PM

a faktycznie, ale tu też by nie zaszkodziło wspomniec :)

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#6 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 October 2015 - 16:40 PM

Trzeba ustalić najpierw bilans kaloryczny i sprawdzić czy czegoś nie jest ciągle za dużo...

#7 antek.wol

antek.wol

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 05 October 2015 - 21:17 PM

A czy dam radę ustalić bilans energetyczny samodzielnie, jeżeli mam bardzo różne zajęcia? Czasami mam dni w których siedzę w pracy cały czas, a czasami co chwilę biegam od punktu a do punktu b. Jak się za to zabrać? Chyba będę musiał zapisywać średnią miesięczną tego ile czasu spędzam siedząco a ile czasu mam pracę aktywną ;) Myślałem też o prowadzeniu jakiś zapisów, bo może mnie gubi coś o czym nie pamiętam albo na co nie zwracam uwagi?

#8 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 06 October 2015 - 17:04 PM

Najpierw ustal ile w ogóle jesz na codzień...

#9 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 06 October 2015 - 19:40 PM

ustalanie bilansu kalorycznego nie ma sensu jezeli nie masz ochoty na trzymanie diety :)

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#10 kamieniak2

kamieniak2

Nowy

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 October 2015 - 20:41 PM

Wrzuć obecną dietę, wtedy sie wyjaśni w czym tkwi problem :)

#11 Agresywna Masa

Agresywna Masa

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 07 October 2015 - 18:01 PM

Podstawą do czegokolwiek jest dieta, zwłaszcza jeżeli chodzi o tqki moment gdzie już waga nie chce iść w dół. Wtedy albo można jeszcze coś uciąć albo nawet dodać. Bez diety to niestety jest błądzenie po ciemku.

#12 antek.wol

antek.wol

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 08 October 2015 - 21:20 PM

Moja dieta wygląda mniej więcej tak: rano ok. 7 jajecznica z dwóch jajek plus pieczywo, albo owsianka 4 łyżki płatków i szklanka mleka, albo kasza jaglana z mlekiem około 11 drugie śniadanie zazwyczaj jakieś kanapki 2 sztuki z wędliną i serem, czasami sałatka z piersią z kurczaka Około 15 obiad - tutaj różnie, ale prawie codziennie mięso i jakieś kopytka lub ziemniaka, czasami ryż z warzywami, omlet albo makaron... ciężko mi powiedzieć ile, ale ryżu taka spora garść, makaronu 100 gram, mięso około100 gram i jakiś dodatek, do tego warzywa Około 17 podwieczorek najczęściej kefir kubek i pieczone warzywa, czasami resztki z obiadu Potem około 20 jem kolację, najczęściej jest to jakaś zupa krem, więc zabielona śmietaną, z ziemniakami, do tego grzanki, zjadam talerz Co myślicie o tej diecie? Nie wydaje mi się, żebym jadł sporo, to raczej takie zwykłe jedzenie, porcje też są małe...

#13 Przemysław Kowalczyk

Przemysław Kowalczyk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano 08 October 2015 - 21:41 PM

własnie tak jest jak sie do tematu odchudzania podchodzi bez prawidłowej diety i teraz bedziesz miał problem zamiast na początku ustalić sobie maksymalna kalorycznosc np 3000 kcl i pewnie jezeli była by dobrze zbilansowana plus aktywnosc fizyczna waga by ci spadała jak sie zatrzymuje wtedy odejmujesz 200 i dalej leci bo musi !! nie meczysz organizmu gdyż jesz maksymalnie tyle ile możesz , miałem sporo takich przypadków szczególnie jak klijent przychodził z dieta od dietetyka gdzie facet ważący 100 kg jadl 1600kcl sporo czasu mijało jak organizm zareagował na prawidłową diete

#14 kamieniak2

kamieniak2

Nowy

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 09 October 2015 - 20:40 PM

Ogólnie mówiąc, nie masz diety. Około, czasami, jakieś... Nie masz schematu żywieniowego, którym można manipulować. Twój spadek wagi, to jest prawdopodobnie nie świadome karmienie organizmu mniejsza pulą kalorii niż ono potrzebuje i dotychczas dostawało. Ew. jesteś osobą początkującą i ciało zareagowało tak na trening siłowy lub tlenowy. Moja propozycja: Napraw metabolizm, ustal górną granice kalorii, którą będziesz spożywał (dobierz makro), przetrzymaj to przez dwa trzy tyg. Jak waga sie ustabilizuje zacznij po woli obcinać kcal.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: metabolizm, jak podkręcić metabolizm, odchudzanie, chudnięcie, 10 kg, zrzucić 10 kg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych