Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płatki owsiane

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Klaudiusz

Klaudiusz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 15 July 2018 - 11:32 AM

Lubicie płatki owsiane. Ja jem najczęściej z mlekiem i wodą. Bardzo zasysają i nie trzeba już więcej jeść.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 15 July 2018 - 22:34 PM

Dobrze zrobiona owsianka jest dobra - ale najlepiej, jeśli jest np. z owocami czy lekko (ale naprawdę lekko) dosłodzona miodem. Dużo osób ma uraz do płatków owsianych, a to najczęściej wynika po prostu z mdłych przedszkolnych śniadań...Dobrą opcją jest też dodanie np. łyżki płatków owsianych do koktajlu - w ten sposób zapewniamy sobie energię i sytość na dłużej.

#3 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 16 July 2018 - 10:27 AM

Oczywiście, ze tak. Ja zamiast zwyklego mleka daję migdałowe albo ryżowe, do tego obowiązkowo jakies orzechy i owoce, czasami dosypuję nasiona chia.

#4 Gunsout

Gunsout

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5764 postów
  • LocationPoznań

Napisano 16 July 2018 - 21:16 PM

Płatki fajna opcja na śniadanie, szybko się robi i nawet dobrze wchodzi. Lipa tylko, że płatki w większej ilości powodują u mnie rewolucje w brzuchu, więc prawie w ogóle już ich nie stosuje...

Body Engineers Polska

http://www.bodyengineers.pl

#5 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 30 July 2018 - 12:16 PM

Zdecydowanie lubię takie śniadania! Uwielbiam płatki owsiane z nasionami chia. W sezonie letnim dodaję też świeże truskawki czy też maliny. Całość "dosładzam" miodem. Kiedyś próbowałam też płatków z amarantusa na mleku z truskawkami i równoważącym smak cynamonem, ale jakoś nie do końca mnie to przekonało. 

#6 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 30 July 2018 - 12:53 PM

Płatki owsiane są świetne, najlepsze na mleku i ze świeżymi owocami - malinami, borówkami ;) Chociaż ja bardzo lubię dodawać płatki owsiane także do koktajli; mój ulubiony to z banana, mleka, odrobiny masła orzechowego (lub łyżka kakao), łyżka płatków owsianych i na wierzch starta kostka gorzkiej czekolady. Pyszne, zdrowe, sycące i szybkie :)

#7 grot

grot

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 04 October 2018 - 09:17 AM

Lubię i jadam na śniadanie. Mają bardzo dużo dobrych właściwości:

https://www.medme.pl...orie,67539.html - na stronie jest opisane co zawierają, wartości kaloryczne oraz to czy zawierają w sobie gluten.

Płatki owsiane posiadają bardzo dużo wartości odżywczych takich jak :

Błonnik

białka,

aminokwasy

witaminy z grupy B oraz witaminy E.

Płatki owsiane są również bogate w żelazo, magnez, cynk, potas, fosfor, wapń, selen, miedź oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych