Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiłki w trasie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 21 July 2018 - 11:44 AM

Jak przygotowujecie się do długich tras? Przyrządzacie w domu jakieś posiłki, które można spakować do pudełka i zejść w samochodzie, czy wolicie jadać w przydrożnych restauracjach i barach typu McDonald? Możecie podrzucić jakieś pomysły na dania do boxów? Chętnie bym się przerzuciła na domowe jedzenie w trasie, bo do tej pory stawiałam na hot-dogi i sałatki na stacji benzynowej, bo zawsze znajdę jakąś po drodze.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 scan651

scan651

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisano 21 July 2018 - 17:22 PM

Ja od kilku lat mam taką zasadę, że jak gdzieś jadę to wchodzę do jakieś restauracji lub jem tego typu jedzenie w samochodzie, ale nigdy raczej nie biorę swojego jedzenia. Wiem, że może trochę dziwne, ale wychodzę z założenia, że jak już gdzieś się jedzie w dłuższą trasę to warto trochę poszaleć tym bardziej, że nie jeżdżę jakoś często.

#3 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 21 July 2018 - 17:53 PM

Zgadzam się z poprzednikiem. My także nie jeździmy w trasy często i jak jesteśmy głodni to raczej korzystamy z restauracji czy knajpek przy trasie. Jedyne co zdarza nam się brać ze sobą to owoce, żeby coś przegryźć. Inaczej troszkę kwestia wygląda gdy jedziemy w dłuższą podróż pociągiem i musimy zaopatrzyć się w jedzenie. Ale wtedy też raczej nie szukamy daleko i stawiamy na kanapki albo słodkie bułki. Raz jakiś czas nie ma co sobie żałować. :)

#4 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8191 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 22 July 2018 - 13:09 PM

Jak ktoś nie przywiązuje wagi do diety to niech je hot-dogi i Prince polo na stacjach, dla mnie podróż nie jest żadnym wielkim wydarzeniem by koniecznie cheaty w siebie wrzucać, mam na to lepszy czas i miejsce w życiu :)

#5 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 22 July 2018 - 23:04 PM

Ja kiedyś znacznie częściej zatrzymywałam się po jakąś przekąskę, dziś tego praktycznie nie robię (chyba, że zdarzy się coś naprawdę niespodziewanego i podróż mocno, mocno się wydłuży). Zgadzam się z wypowiedzią wyżej to raz, a dwa, wolę zjeść solidny posiłek przed i po podróży, po prostu. 

#6 Kuba G.

Kuba G.

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1345 postów

Napisano 23 July 2018 - 13:17 PM

Nie widzę problemu by zabrać coś ze sobą na jednodniowy wyjazd poza tym czy naprawdę tylko te zjeb..e stacje benzynowe są na świecie nie ma innych alternatyw z jedzeniem po drodze? :D

#7 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 23 July 2018 - 15:26 PM

Pewnie, że są. Wystarczy wejść w mapkę google z lokalizacją miejsca i poczytać opinie ludzi o knajpach w okolicy. Dziś jest internet i można się nim wesprzeć  ;)

#8 DeckardShaw

DeckardShaw

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisano 25 July 2018 - 12:31 PM

Zależy jak długa jest to podróż; fastfoody nie są w żadnym wypadku dobrym rozwiązaniem (chyba że akurat mamy cheat day  ;)). Pozwolę sobie nie zgodzić się z poprzednimi opniami, i powiem, że warto zabrać ze sobą coś przyrządzonego samodzielnie. No, chyba że jest to podróż np. kilkudniowa, wtedy wyjścia nie mamy (aczkolwiek nie musimy wcale jadać w FF  ;) )

#9 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 25 July 2018 - 19:16 PM

Zależy jak długa jest to podróż; fastfoody nie są w żadnym wypadku dobrym rozwiązaniem (chyba że akurat mamy cheat day  ;)). Pozwolę sobie nie zgodzić się z poprzednimi opniami, i powiem, że warto zabrać ze sobą coś przyrządzonego samodzielnie. No, chyba że jest to podróż np. kilkudniowa, wtedy wyjścia nie mamy (aczkolwiek nie musimy wcale jadać w FF  ;) )

No mi czesto zdarza się wyjeżdzać w bieszczady, a mam tam ponad 600 kilometrów. Masz pomysł na jakieś ciekawe dania o których wspominasz, żebym mogła je przygotowac np. rano przed podróża?

Nie widzę problemu by zabrać coś ze sobą na jednodniowy wyjazd poza tym czy naprawdę tylko te zjeb..e stacje benzynowe są na świecie nie ma innych alternatyw z jedzeniem po drodze? :D

Pewnie, że są, aczkolwiek na autostradzie zbyt dużego wyboru nie ma. Najczęściej trafiam na stację benzynową, wolę zjeść hot-doga z parówką z szynki i ziarnistą bułką, niż cheeseburgera w mcdonaldzie. 

Ja kiedyś znacznie częściej zatrzymywałam się po jakąś przekąskę, dziś tego praktycznie nie robię (chyba, że zdarzy się coś naprawdę niespodziewanego i podróż mocno, mocno się wydłuży). Zgadzam się z wypowiedzią wyżej to raz, a dwa, wolę zjeść solidny posiłek przed i po podróży, po prostu. 

Ja staram sie jadać co 3-4 godziny, dlatego podczas podróży, która trwa często nawet 6-7 godzin jestem zmuszona coś wartościowego przekąsić, zeby zachować rytm diety no i mieć energię na przejechanie kolejnych kilometrów.

#10 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3247 postów

Napisano 26 July 2018 - 08:23 AM

Co do McDonalda to można kupić McRoyala i po prostu wywalić bułki i zjeść samo mięso z sałatką i już jest to lepsze niż hot dog z bułą :)

#11 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 26 July 2018 - 14:56 PM

Najczęściej szukam polecanych miejsc po trasie, gdzie można dobrze zjeść. Kiedyś, gdy jeszcze nie było tak łatwo, bo nie można się było wspierać internetem, przygotowywałam jakieś przekąski, ale moim zdaniem teraz nie ma to już większego sensu. Szczególnie gdy trasa jest długa, warto zadbać o swój organizm i zjeść coś pożywnego.

#12 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3247 postów

Napisano 27 July 2018 - 10:43 AM

Najczęściej szukam polecanych miejsc po trasie, gdzie można dobrze zjeść. Kiedyś, gdy jeszcze nie było tak łatwo, bo nie można się było wspierać internetem, przygotowywałam jakieś przekąski, ale moim zdaniem teraz nie ma to już większego sensu. Szczególnie gdy trasa jest długa, warto zadbać o swój organizm i zjeść coś pożywnego.

Co nie ma sensu? Przygotować sobie posiłki na parę godzin trasy? To takie trudne jest? :D

#13 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 27 July 2018 - 15:35 PM

Trudne może nie, ale czasochłonne szczególnie dla kogoś kto wyrusza w trasę w nocy, by maksymalnie wykorzystać czas urlopu, czy też zwyczajnie uniknąć korków. Wtedy zamiast przygotowywania, można dodatkowo wypocząć przed podróżą! :)

#14 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8191 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 30 July 2018 - 15:25 PM

Trudne może nie, ale czasochłonne szczególnie dla kogoś kto wyrusza w trasę w nocy, by maksymalnie wykorzystać czas urlopu, czy też zwyczajnie uniknąć korków. Wtedy zamiast przygotowywania, można dodatkowo wypocząć przed podróżą!

A przed tym wypoczywaniem nie można przygotować, czyli kolejność: przygotować posiłki - wypocząć - rozpocząć podróż? Za ciężko?

#15 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 30 July 2018 - 17:16 PM

posiłki w pojemniki i jazda :)

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#16 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8191 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 30 July 2018 - 17:30 PM

posiłki w pojemniki i jazda :)

Właśnie nie widzę problemu, skoro na cały dzień do pracy można sobie przygotować od rana do nocy to czemu w podróż już nie można?

#17 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 30 July 2018 - 17:33 PM

Właśnie nie widzę problemu, skoro na cały dzień do pracy można sobie przygotować od rana do nocy to czemu w podróż już nie można?

a kto to zrozumie :) lenistwo

#18 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8191 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 30 July 2018 - 17:36 PM

Czytałeś, trzeba przecież wypocząć przed podróżą, nie można się takimi trywialnymi rzeczami jak przygotowanie jedzenia zajmować, tak samo bielizny nie ma co sobie przygotowywać, przecież po drodze się kupi po co się martwić na zapas :)

#19 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 30 July 2018 - 17:38 PM

Czytałeś, trzeba przecież wypocząć przed podróżą, nie można się takimi trywialnymi rzeczami jak przygotowanie jedzenia zajmować, tak samo bielizny nie ma co sobie przygotowywać, przecież po drodze się kupi po co się martwić na zapas :)

no własnie tego nie rozumiem... spakowac sie trzeba na podroz... ale nawet włozyc do pojemnika wafle ryzowe, suszone mięsko i pomidora to juz ciezko bo to męczące

#20 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8191 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 31 July 2018 - 15:35 PM

no własnie tego nie rozumiem... spakowac sie trzeba na podroz... ale nawet włozyc do pojemnika wafle ryzowe, suszone mięsko i pomidora to juz ciezko bo to męczące

Może sprawy związane z jedzeniem są bardziej stresujące dla wyjeżdżających niż te związane ze skarpetkami i ładowarką do telefonu :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych