Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyprawy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojowniczka99

wojowniczka99

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisano 21 July 2018 - 11:55 AM

Cześć wszystkim! Zastanawiam się jakie przyprawy przyśpieszają metabolizm, albo pomagają nam spalić tłuszcz. Wiem, że podczas odchudzania warto sięgać po przyprawy, które zawierają kapsaicynę, czyli głownie papryczkę chilli, ale też trzeba jeśc dużo pieprzu i szafranu. Znacie jeszcze jakieś przyprawy, które mają podobne wlaściwości?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 21 July 2018 - 13:09 PM

To ja dodam jeszcze dwie przyprawy, które świetnie podkręcają metabolizm - mam na myśli imbir i kurkumę. Imbir świetnie działa również przeciwbakteryjnie (chociaż kurkuma właściwie też) i przeciwzapalnie. Ja mocno polecam imbir kandyzowany (tylko nie w czekoladzie), który można sobie od czasu do czasu przegryźć między posiłkami. Ewentualnie wodę z cytryną i imbirem (tylko świeżo startym) na dobry początek dnia.

#3 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 21 July 2018 - 17:40 PM

Macie rację, niektóre przyprawy świetnie działają na metabolizm i przyspieszają spalanie kalorii. Ja do tych wymienionych wyżej dodam jeszcze: goździki, cynamon, gałke muszkatałową, gorczyce i żeń-szeń. Większość tych przypraw warto stosować, bo oprócz właśnie przyspieszonego spalania tłuszczu, zapobiegają wzdeciom, działają przeciwzapalnie czy rozgrzewająco.

#4 krzychu28

krzychu28

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisano 21 July 2018 - 20:05 PM

Nie jestem teraz przekonany, ale coś mi się kojarzy, że ogólnie ostre jedzenie ma wpływ na przemianę materii.

#5 kedy

kedy

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 15 January 2020 - 11:03 AM

Znacie jakieś przyprawy zamienniki maggi ? 

#6 silvena

silvena

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisano 15 January 2020 - 11:43 AM

My w kuchni w ogóle nie używamy maggi  ( nie jest to zdrowa przyprawa bo ma w sobie wiele wzmacniaczy smaku, o czym wiele osób nie wie....). tylko własnie sos sojowy (jako przyprawa do mięsa albo warzyw, czy do sosu, w ogóle nie jest wyczuwalny tak jak np. podczas jedzenia sushi) Daje ciekawy smak umami ;) 

Polecam tak poza tym zerknać sobie tutaj;

https://planteon.pl/

W sklepie mozesz dostać naturalne przyprawy bez wzmacniaczy smaku. Oraz w większych gramaturach niż w sklepach stacjonarnych tak wiec w przeliczeniu waga kontra cena o wiele bardziej sie opłaca. Raz na jakiś czas warto zrobić sobie wieksze zamówienie przypraw.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Angelosen