Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radzenie sobie ze stresem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 16 July 2018 - 16:51 PM

Postanowiłam poruszyć temat, bo aktualnie problem stresu zaczyna dotykać nas każdego dnia. Na forum też bardzo często pojawiają się pytania dotyczące tego jak radzić sobie, gdy stres opanuje nasze życie. Ja postanowiłam zastanowić się nad tym, co zrobić, aby do tego nie doszło. A więc, jakie są Wasze sposoby na radzenie sobie ze stresem? Co robicie w takich sytuacjach i jak staracie się uspokoić? Czy stosujecie farmakologiczne środki do zmniejszenia stresu? Jaka jest Wasza opinia na ich temat?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 16 July 2018 - 17:16 PM

Ja rozładowuje stres poprzez sprzątanie, zawsze jak denerwuje się jakąś sytuacja w pracy to po powrocie do domu włączam muzykę i zajmuje się porządkami. To sprawia, że o niczym innym nie myślę. Dobrym sposobem jest też zjedzenie czegoś pysznego, uprawianie sportu np. bieganie, czy napicie są dobrego trunku. Tyle tylko, że to ostatnie nie może stać się Twoim przyzwyczajeniem :P Jeżeli chodzi o środki farmakologiczne - dla mnie to ostateczność. Zwykłe tabletki z apteki często działają na zasadzie placebo, a te przepisane na receptę są naprawdę silne. Lepiej postarać się zaradzić domowymi sposobami.

#3 reva

reva

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 16 July 2018 - 17:19 PM

Pierwszym krokiem zawsze uważam w tej kwestii jest poukładanie sobie życia, tak aby tego stresu było mniej. Wiele tego bierze się z naszej głupoty i zaniedbań lub wygórowanych poprzeczek. Ale nie wsadzając wszystkich do jednego worka trzeba znaleźć czas na relaks w codzienności, coś zrobić dla siebie. Często ludzie dają się nabrać, że jakieś tabletki pomogą na zbyt szybkie tempo życia, na depresję itp.

#4 Klaudiusz

Klaudiusz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 16 July 2018 - 18:59 PM

Rdzenie ze stresem jest bardzo ważnym tematem. Niestety nie każdy umie sobie z nim poradzić i faktycznie tu musi wkroczyć farmakologia. Najlepiej mieć swój sprawdzony sposób na wyciszenie. Może własnie jakiś sport, joga czy coś podobnego. Czasem chwila samotności. Dora muzyka pomaga.

#5 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3427 postów

Napisano 17 July 2018 - 09:52 AM

Najlepszy sposób to pogodzenie się z pewnymi rzeczami na które nie mamy wpływu i nie tracenie energii na myślenie o tym, poza tym warto myśleć o takich sytuacjach przykrych i stresujących jak o tymczasowych tylko momentach które nie mają przełożenia na to kim jesteśmy i na nasze życie w zbyt dużym stopniu na przestrzeni czasu :)

#6 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 17 July 2018 - 13:59 PM

Medytacja pomaga ;) i przede wszystkim zapobiega 

#7 kaczmar.piotr.

kaczmar.piotr.

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisano 17 July 2018 - 15:38 PM

Medytacja pomaga ;) i przede wszystkim zapobiega 

Nie wiem czy zapobiega :) Bo to sprawa warunków w jakich funkcjonujesz i kłód pod nogami 

#8 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 18 July 2018 - 12:35 PM

Nie wiem czy zapobiega :) Bo to sprawa warunków w jakich funkcjonujesz i kłód pod nogami 

Zapobiega - chodziło mi o to, że nie likwiduje to Twoich problemów, tylko podejście do nich :)

#9 kedy

kedy

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 09 April 2020 - 07:45 AM

Sam obecnie mam dość stresująca prace. Nie narzekam bo aplikowałem na sto stanowisko oraz nie zamierzam z niego rezygnować. Ale praca, przynajmniej na początku dała mi się we znaki.

Co pomaga na pewno

odpowiednia ilość sportu

zdrowe odżywianie się

jak również wysypianie się ( sen jest bardzo ważny bo osoba która nie jest odpowiednio wyspana jest bardzo zmęczna).

Dobre działanie na kondycję psychiczną moze mieć również olejek cbd

https://cbdmed.pl/pr...oil-1000mg-cbd/

Na stronie jest opisane jakie jest jego działanie na nasza psychike. 

#10 kasia77

kasia77

Nowy

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 May 2020 - 11:53 AM

Na stres najlepsza relaksująca kąpiel w jacuzzi domowym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych