Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezamina a receptory PPAR.

sezamina receptory PPAR olej sezamowy PPAR

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8388 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 August 2015 - 13:04 PM

Wspominałem niedawno na forum o stosowaniu przeze mnie sezaminy. Postanowiłem napisać parę słów gwoli wyjaśnienia dlaczego uważam to za tak bardzo istony suplement, wszystko ma związek z receptorami PPAR. Receptory PPAR w komórkach odgrywają rolę w transaktywacji i transekspresji licznych genów. Aktywacja PPARα obok przyspieszania metabolizmu kwasów tłuszczowych w różnych tkankach, poprawia także profil lipidów w surowicy. Przyczynia się do zwiększenia poziomu apolipoproteiny I (apoA1) i apolipoproteiny II (apoAII), co w efekcie podnosi stężenie frakcji HDL (ang. high density lipoproteins) o właściwościach kardioprotekcyjnych, zmniejsza natomiast stężenie apolipoproteiny CIII hamującej rozpad triglicerydów za pośrednictwem LPL (ang. lipoprotein lipase), i obniża tym samym poziom triglicerydów w surowicy.Najważniejsze dla mnie jednak znaczenie PPARα ma w wymiarze podnoszenia wrażliwości tkanek obwodowych na insulinę. Aktywacja ich niesie ze sobą korzyści nie tylko w postaci większej insulinowrażliwości ale i niższej lipotoksyczności (upośledzony transport glukozy, hamowanie syntezy glikogenu w mięśniach, a także nasilenia glukoneogenezy w wątrobie, pogłębiając na zasadzie błędnego koła zaburzenia metabolizmu węglowodanów). Najbardziej znanymi aktwatorami PPAR są wolne kwasy tłuszczowe EPA i DHA, tak mowa o naszych popularnych omega 3. A jeszcze bardziej skuteczniej działa na tym polu właśnie sezamina, biorąc udział w beta oksydacji kwasów tłuszczowych dodatkowo spowalnia lipogenezę (czyli najprościej rzecz ujmując pomaga nam spalać tłuszcz przy dietach redukcyjnych i pomaga nam też nie zalewać się nim aż tak bardzo przy dietach masowych)...

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 marcin r.

marcin r.

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 27 August 2015 - 17:59 PM

CLA też dobrze działa na receptory PPAR.

#3 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8388 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 27 August 2015 - 18:14 PM

Dokładnie tak, jednak sezamina jest jeszcze lepsza, Animal Omega zawiera w swoim składzie jedno i drugie plus wiele innych tłuszczy... http://www.centrumod...asz-p-1612.html

#4 wandal

wandal

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisano 27 August 2015 - 18:19 PM

najlepsze omega na rynku

#5 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8388 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 28 August 2015 - 09:35 AM

Bezdyskusyjnie...

#6 KA-rol

KA-rol

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisano 12 May 2019 - 08:55 AM

Te receptory PPAR to nie tylko alfa chyba są ale nie wiem czy sezamina wplywa tylko na jeden rodzaj czy wiecej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych