Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie pasa treningowego - za czy przeciw??

pas kręgosłup martwy ciąg przysiady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jakub Szczechowski

Jakub Szczechowski

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 27 September 2015 - 18:23 PM

a ja powiem inaczej że trenując siłowo oczywiście używam pasa. Ale staram się go ubierać na sporych już ciężarach. Aby rozwijać i wzmacniać mięśnie stabilizujące

#22 Bubson029

Bubson029

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisano 28 September 2015 - 21:46 PM

Tak jak mówi Liberatore !! Jak używać pasa, to tego porządnego do trójboju siłowego... Dla mnie używanie pasa na każdym treningu osłabia mięśnie grzbietu i brzucha... Np przy wyciskaniu sztangi zza karku pracują mocno mięśnie stabilizujące, które unieruchomiacie, osłabiacie zaciskając mocno pas. PAS+NAUKA ODDyCHANIA PRZEPONĄ pozytywnie wpływa na odciążenie kręgosłupa :)

#23 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8395 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 29 September 2015 - 10:10 AM

Dobrze ale jak ktoś nie pracuje ciężko fizycznie to nie potrzebuje tych silnych mięśni grzbietu czy brzucha bo stawia na estetykę swojej sylwetki a nie na siłę mięśni stabilizujących, dlatego chociaż sam nie używam pasa to rozumiem tych co używają na każdym treningu przy każdym ćwiczeniu jeśli to wpływa pozytywnie na wygląd ich talii...

#24 Mateusz Zacharski

Mateusz Zacharski

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 753 postów
  • LocationLublin

Napisano 29 September 2015 - 10:51 AM

Zgadzam się z K44:) jednak, nawet jak ktoś nie pracuje ciężko fizycznie to czasami i tak powinien zadbać o wzmocnieniu tych mięśni, chociażby dlatego że w codziennym życiu mamy różne sytuacje

#25 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8395 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 29 September 2015 - 10:58 AM

Też się z tym zgadzam że te mięśnie zawsze się przydadzą, bo coś może komuś strzelić nawet przy wysiadaniu z samochodu ale nie wiem czy aż do tego stopnia będą nierozwinięte żeby dopuszczać w ogóle do takich scenariuszy a nawet gdyby tak było to ciągle estetyka dla wielu ludzi bardziej przemawia niż ryzyko ewentualnej kontuzji przy ładowaniu zgrzewek z wodą do bagażnika :-)

#26 Bubson029

Bubson029

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisano 29 September 2015 - 13:31 PM

Zgodzę się z Wami jak najbardziej :) Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy używają pasa na każdym treningu nieświadomie "dla bezpieczeństwa" ,a w rzeczywistości osiągają odwrotny efekt. Osłabiają mięśnie i  gdy złapią za mocny ciężar może dojść do niepotrzebnej kontuzji :) ot co :)

#27 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8395 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 29 September 2015 - 13:35 PM

Tak w tym przypadku, powinni się zastanowić nad używaniem niepotrzebnie tego pasa...

#28 Kuba G.

Kuba G.

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1459 postów

Napisano 30 September 2015 - 01:29 AM

Stosuję tylko do najcięższych ćwiczeń przysiady przednie, tylne, wiosłowanie, wyciskanie na siedząco, czasem do wyciskania na płaskiej jak ciężar duży.

#29 Gelo

Gelo

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisano 02 October 2015 - 11:15 AM

Pas tak jak najbardziej
w określonych ćw. jak siady ciągi wiosłowania wtedy najlepiej go stosować
czasami też podczas treningu klaty przy wyciskaniu go stosuje wtedy lepiej pracuje się tłocznią brzuszną i przeponą ..

ZAPRASZAM NA MÓJ PROFIL NA FB

https://www.facebook...30094793850015/

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pas, kręgosłup, martwy ciąg, przysiady

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych