Skocz do zawartości


Zdjęcie

Street Workout Freestyle

Freestyle SW

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 KoviMatsu

KoviMatsu

    Redaktor Street Workout

  • Members
  • Pip
  • 10 postów
  • LocationSzczecin

Napisano 28 October 2015 - 20:55 PM

Choć nie jestem zawodowcem to miałem już okazję brać udział bądź być współorganizatorem kilku wydarzeń  Street Workout'owych i chciał bym przedstawić po krótce jak moimi oczami wyglądają  zawody w SW, kiedy można zacząć brać w nich udział, i jak można się do nich przygotować.

POCZĄTEK:

Wiele osób boi się startu w zawodach bo uważają że nic nie potrafią że nic nie osiągną i po co im to. Jest to bardzo błędne  rozumowanie ponieważ nawet w trakcie trwania zawodów wszystko się może wydarzyć, i o wyniku przesądzi jeden poprawny chwyt drążka bądź nie poprawna pozycja głowy podczas stania na rękach. W zawodach można wziąć udział zawsze choć do niektórych trzeba przejść przez kwalifikacje, ale gdy mamy możliwość wziąć udział w takim ewencie to polecam spróbować swoich sił, i zrobić pierwszy i najważniejszy krok, zgłosić się ;)

 

PRZYGOTOWANIE:

Gdy już zgłosimy się do zawodów i wiemy że mamy do nich powiedzmy jeszcze z miesiąc, należy się skupić na swoich najmocniejszych stronach i postarać się poprawić te umiejętności które już znamy a nie strać się uczyć czegoś zupełnie nowego, gdyż miesiąc to jest naprawdę nie wiele i często stracimy więcej sił i motywacji próbują osiągnąć  coś owego niż to wszystko będzie warte. Skupiając się na znanych nam już pozycjach jesteśmy w stanie osiągnąć w nich perfekcję ruchu i wykonać je w wielu wersjach i płaszczyznach. Jeżeli zawody mają formę pokazu, to powinniśmy skupić się na konkretnym przebiegu naszych ewolucji tak by można je było wykonywać na urządzeniach występujących blisko siebie, pomaga to zapamiętać kolejność i ułatwia obserwację sędzią co też może mieć spory wpływ na wynik. Równie ważną sprawą jest muzyka, należy wybrać sobie odpowiedni podkład muzyczny który uczyni nasz pokaz dynamiczniejszym bądź doda mu więcej powagi.

 

ZAWODY:

Freestyle przyjmuje różne formy, może to być pokaz umiejętności zawodnika w określonym i wcześniej ustalonym czasie, mogą być to również zawody drużynowe w takiej formule. Ale najpopularniejszy chyba jest freestyle  1vs1 w którym dobierane są pary zawodników we wcześniejszym losowaniu i jeden po drugim mają do dyspozycji plac  na którym pokazują swoje umiejętności zazwyczaj mają po trzy podejścia  i sędziowie  drogą eliminacji z rundy na rundę połowę zawodników wybierają zwycięzcę.

Choć zawodnicy muszą włożyć ogrom siły w swoje wyczyny to z mojego doświadczenia odnoszę wrażenie,  że i tak najwięcej roboty mają sędziowie w końcu  to od nich zależy wynik, zdarza się tak że zawodnicy reprezentują dwa różne światy tzn. jeden wykonuje ćwiczenia wymagające super siły statycznej a drugi kręci salta na drążku i przeskakuje z jednego na drugi.

W takim wypadku największe znaczenie ma karta oceniania, na większości zawodów są one stosowane i są ściśle określone kategorie oceniania,  którym należy się podporządkować oby osiągnąć dobry wynik.

Choć często ocena sędziów może okazać się nie sprawiedliwa, to  trzeba zrozumieć że oni też są ograniczeni przez te karty a zawodnicy zazwyczaj mają do nich wgląd przed zawodami tak  żeby wiedzieć co będzie oceniane.

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące zawodów bądź samego przygotowywania się do nich to śmiało piszcie w komentarzach;)Polecamy

Polecamy
  • Advert
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych