Skocz do zawartości


Zdjęcie

Street Workout - Geneza

Street Workout Kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 KoviMatsu

KoviMatsu

    Redaktor Street Workout

  • Members
  • Pip
  • 10 postów
  • LocationSzczecin

Napisano 01 October 2015 - 16:18 PM

Street Workout - Geneza

 

       Osoby trenujące "SW" (Street Workout) bardzo dobrze znają definicje słowa KALISTENIKA. Jest to matka wszystkich sportów opartych na własnym ciężarze ciała. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą ze starożytnej Grecji i Sparty, była stosowana do rozwoju siły, poprawy koordynacji i zwinności żołnierzy jak i zwykłych obywateli.

 

   

 

m5.gif                     pompki+na+r%C4%99kach.gif

 

  Na przestrzeni lat kalistenika została zapomniana a jej podstawy stosuje się tylko w szkołach i podczas treningu wojskowego. Najbardziej poprawna forma kalisteniki ewoluowała w gimnastykę. Podstawowe zasady są te same, ćwiczenia z własnym ciężarem ciała rozwijające siłę mięśni, stawów oraz układ nerwowy, ale z dodatkiem elementów upiększających.

 

yuri-van-gelder-straddle-planche-on-ring                                     gimnastyka-artystyczna2-1.jpg

 

 

 

   Dopiero w pierwszych latach XXI w. nastąpił bum na kolejną ewolucję kalisteniki tzw. Street Workout. Występuje kilka diametralnych różnic, które w pewnym stopniu oddalają SW od kalisteniki. Podstawową różnicą jest korzystanie z dodatkowego obciążenia podczas treningu, czy wykonywanie niektórych ewolucji "powietrznych" na drążku.

 

 

 

Podsumowując, SW bazuje na ćwiczeniach kalistenicznych, ale nie podporządkowuje się w pełni zasadą bezpieczeństwa i w dużym stopniu stawia na widowiskowość, którą przyciąga do siebie rzesze fanów.

 Polecamy

Polecamy
  • Advert

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Street Workout, Kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych