Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suplementy na stres

stres obniżenie poziomu stresu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kristopher

kristopher

Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 22 October 2015 - 22:11 PM

Znacie jakieś dobre suplementy na obniżenie poziomu stresu? Ostatnio mam sporo rzeczy na głowie i przez stres ani nie mam ochoty na nic, czuję się okropnie zmęczony i łatwo się wkurzam. Piłem jakieś naturalne herbatki, ale w ogóle nie czułem się po nich lepiej, więc przestałem, bo tylko nie irytowała konieczność ich zaparzania. 

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 22 October 2015 - 22:12 PM

5 HTP dziala tez na depresje + lepszy sen moze to cos pomoze

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#3 KarolR

KarolR

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 22 October 2015 - 22:30 PM

5 HTP dziala tez na depresje + lepszy sen moze to cos pomoze

&uja pomoże 

tablety na depresje dobre hihi

Stres = myśli i przekonania

Nie ma rzeczy, ani ludzi które stresują, jedynie twoje myśli na ten temat wywołuj stres.

np. Masz egzamin i strasznie się stresujesz (srasz po gaciach) = bo masz dopisaną do tego jakąś historię (bez wykształcenia będę nikim)

perspektywa bycia nikim wywołuje stres. Franek ma w danej chwili w dupie egzamin bo (zarabia duże pieniądze) i może zdać w 3 podejściu = stresu nie ma.

Wszystko siedzi w głowie i żadną tabletką tego nie zmienisz.

Zacznij medytować,słuchaj relaksacyjnej muzyki, zwiększ aktywność fizyczną.

Jeśli coś ciebie stresuje to musisz z tym walczyć (a nie za wszelką cenę od tego uciekać)

Treningi personalne, Rozpisywanie planów dietetycznych i treningowych, konsultacje [/size]
https://www.facebook...47115523?ref=hl

#4 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 23 October 2015 - 09:55 AM

Tak Karolu ale pojawia się tu pewien problem, mianowicie stres powoduje zamknięcie się w obiegu pewnych neuroprzekaźników i nie możność wyjścia z nich, możesz powiedzieć komuś że powinien myśleć w szerszej perspektywie o pewnym problemie i wtedy "strach" przed jakimś wydarzeniem może być minimalizowany. Jednak aby ktoś wytworzył w sobie to poczucie wymagane jest wyjście poza sieć myślową w którą wpadł, techniki medytacyjne czy autohipnoza (na zasadzie religii) sprawdzają się jak najbardziej ale nie każdy może ukierunkować swój mózg żeby system nerwowy na życzenie wydostał się z matni biologii (wstrzymania pewnych impulsów elektrycznych) i radośnie uporał się z problemem. Suplementy jak najbardziej są w stanie rozwiązać ten problem pomagając w sprawnym uruchomieniu wyłączonych obszarów mózgowych i szybkości przekazywania informacji, tak może zadziałać chociażby N-acetylo-tyrozyna, ale nie tylko bo na każdy mózg inny preparat może mieć skuteczny wpływ choćby żeń-szeń, właśnie 5HTP, kordyceps, seryna czy rozmaite witaminy (B6, D, B2) i minerały (magnez, selen, cynk) też mogą pomóc uruchomić te obszary. W dalszej kolejności jeśli chodzi o siłę działania są właśnie leki i narkotyki które działają podobnie tylko znacznie mocniej, alkohol z kolei działa inaczej, zamyka te receptory przez co nie wpływa na otwarcie większej ilości kanałów myślowych tylko na otępienie, wydaje się komuś że jest bardziej wyluzowany po alkoholu a tak naprawdę jest po prostu bardziej upośledzony i mniej mu zależy na tym jak otoczenie go postrzega, tak samo jak upośledzony człowiek zrobi kupę w spodnie to też mu nie zależy co kto sobie o tym pomyśli a po prostu będzie się uśmiechał...

#5 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 23 October 2015 - 10:03 AM

Ty serio to wszystko wiesz czy na bierząco sie dowiadujesz;p?

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#6 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 23 October 2015 - 10:07 AM

Akurat to wiedziałem, musiałem tylko sprawdzić czy chodziło o serynę czy o inny aminokwas i witaminę B2 bo nie mam pamięci do nazw tylko bardziej do zasad funkcjonowania :-)

#7 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 23 October 2015 - 10:08 AM

szacun :D ja czasami to nawet zapominam które to włokna czerwone a które białem :P

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#8 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 23 October 2015 - 10:10 AM

No to właśnie mam tak samo i nigdy bym sobie nie dał głowy uciąć że te to te wolnokurczliwe a tamte te szybko, aczkolwiek zawsze postawiłbym więcej pieniędzy na któreś z nich :-)

#9 KrzysiekCiurus

KrzysiekCiurus

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2350 postów
  • LocationTarnów

Napisano 23 October 2015 - 10:11 AM

Podwyższony poziom prolaktyny też powoduje, że czujemy się zmęczeni, przygnębieni itp. i tutaj pomocne są duże dawki wit B5 :)

#10 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 23 October 2015 - 10:18 AM

B5 też jak najbardziej się przyda ale bardziej popularna na prolaktynę jednak B6 :-)

#11 KrzysiekCiurus

KrzysiekCiurus

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2350 postów
  • LocationTarnów

Napisano 23 October 2015 - 10:19 AM

w sumie ogólnie kompleks wit B :)

#12 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8397 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 23 October 2015 - 10:20 AM

Jestem za tym że wszystkie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania człowieka tak samo jak minerały...

#13 Antek

Antek

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisano 30 October 2015 - 18:43 PM

z wyżej nie wymienionych tryptofan ma działanie relaksujące, fajnie też działa na nasz organizm pod tym względem Yerba Mate, którą bardzo polecam jeśli się nie piło.

#14 IamWhoIam

IamWhoIam

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisano 31 October 2015 - 12:22 PM

Jeśli mowa o 5 htp to przychodzi mi na myśl tylko tryptofan ( SCITEC TRYPTOPHAN 60 kaps kupisz po 30 zł ), tak po krótce to: Tryptophan mocno relaksujący oraz wspomagający redukcje tkanki tłuszczowej aminokwas egzogenny. Jest aminokwasem biorącym udział w syntezie melatoniny i serotoniny – dwóch hormonów regulujących nasz nastrój i reakcję na stres. L-tryptofan wspomaga dobre samopoczucie, relaksuje, zapewnia głębszy, spokojniejszy i kojący sen. Efektywnie wspomaga regeneracje organizmu po ciężkim dniu oraz treningu . Brzmi nieźle, przy dłuższej suplementacji też działa, ale trzeba niestety zwiększać dawkę. Jeśli chodzi o samo 5 htp to te dawki, też muszą być dosyć duże. Ogólnie wszystko siedzi w naszej głowie;) sami czasami musimy się uporać z natłokiem rzeczy, takie niestety bywa życie:)

#15 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 31 October 2015 - 13:55 PM

5htp z firmy now najlepsze i duże dawki sa

#16 Gosia Bikiniara:)

Gosia Bikiniara:)

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2739 postów

Napisano 31 October 2015 - 17:41 PM

Dokladnie- polecam 5 htp:) mozna dodac tez cos ma lepszy sen typu gaba czy zma. Ashwaganda- stabilizator mastroju i obnizenie kortyzolu w jednym- u mojego kolegi pomoglo zbic wysoki kortyzol.

#17 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 31 October 2015 - 17:42 PM

ajeee u mnie 5htp + zma i nic mi wiecej do szczescia nie potrzeba

#18 KarolR

KarolR

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 31 October 2015 - 17:46 PM

Podwyższony poziom prolaktyny też powoduje, że czujemy się zmęczeni, przygnębieni itp. i tutaj pomocne są duże dawki wit B5 :)

Raczej dostinex :P

Treningi personalne, Rozpisywanie planów dietetycznych i treningowych, konsultacje [/size]
https://www.facebook...47115523?ref=hl

#19 Natalia J.

Natalia J.

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 31 October 2015 - 17:48 PM

Jest kilka technik dotyczących tego, jak radzić sobie ze stresem. Na początku postaraj się go zrozumieć, spróbuj zaobserwować, co dzieje się z Twoim ciałem, w której jego części czujesz go najmocniej, obserwuj, słuchaj siebie. Ze stresem można poradzić sobie ucząc się technik oddechowych, można stosować wizualizacje w połączeniu z muzyką relaksacyjną, można stosować przekolorowanie, czy oglądać pod zamkniętymi powiekami daną sytuację, zupełnie zmieniając jej kształt, tak, aby nie wywoływała już stresu, a śmiech. Można również medytować, nauczyć się, w jaki sposób odprężać ciało, jak się relaksować. Ale absolutna podstawa to zrozumienie, skąd się to bierze, dlaczego czujesz się źle i w jaki sposób to się przejawia.

#20 Piotr LIBERATORE Nowak

Piotr LIBERATORE Nowak

Treningi personalne, Konsultacje, Trening & Dieta - rozpisyw

• Moderators
  • 7435 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 01 November 2015 - 03:40 AM

Wypróbuj produkt ProRelaxin

Załączony plik  500x500.jpg   48.41 KB   0 Ilość pobrań

Trening & Dieta - rozpisywanie, Treningi personalne, Konsultacje

https://www.facebook...iotr.nowak.5070

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stres, obniżenie poziomu stresu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych