Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulubione grzyby

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 July 2018 - 20:27 PM

Jakie są wasze ulubione grzyby? Moim numerem jeden są podgrzybki, przez wielu nazywane czarnymi łebkami. Lubię je za to, że nie są miękkie i obślizgłe po obróbce termicznej, a sos śmietanowy z ich dodatkiem jest po prostu obłędny. Uwielbiam też kurki, ale niestety w moich lasach nie ma ich zbyt wiele. Które grzybki wy najbardziej lubicie zbierać i jeść?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 19 July 2018 - 10:27 AM

Różnie, uwielbiam kanie usmażone jak kotlety schabowe, albo jajecznice z kurkami, a moim ostatnim faworytem sa boczniaki :)

#3 Gunsout

Gunsout

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 5764 postów
  • LocationPoznań

Napisano 19 July 2018 - 21:12 PM

Kurki i prawdziwki (borowiki).

Body Engineers Polska

http://www.bodyengineers.pl

#4 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 26 July 2018 - 15:23 PM

Zdecydowanie kurki. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów – zamarynować, podać z makaronem, kurczakiem i szpinakiem (jako fanka kuchni włoskiej i wszelkiej maści makaronów naprawdę polecam),  krewetki z kurkami czy nawet ryby w sosie kurkowym (tu już ukłon w stronę kuchni skandynawskiej). Poza tym przepyszne są  smażone kanie, ale trzeba bardzo uważać i brać je z zaufanych źródeł, bo łudząco przypominają grzyby silnie trujące.

#5 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 27 July 2018 - 18:19 PM

Różnie, uwielbiam kanie usmażone jak kotlety schabowe, albo jajecznice z kurkami, a moim ostatnim faworytem sa boczniaki :)

Przyznam szczerze, że nigdy nie próbowałam boczniaków. Jak one smakują? To prawda, że są podobne w smaku do kani i pieczarki? Jeżeli chodzi o kurki to ja je wręcz kocham, a jajecznica z nimi jest obowiązkowa latem co niedziele.

Zdecydowanie kurki. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów – zamarynować, podać z makaronem, kurczakiem i szpinakiem (jako fanka kuchni włoskiej i wszelkiej maści makaronów naprawdę polecam),  krewetki z kurkami czy nawet ryby w sosie kurkowym (tu już ukłon w stronę kuchni skandynawskiej). Poza tym przepyszne są  smażone kanie, ale trzeba bardzo uważać i brać je z zaufanych źródeł, bo łudząco przypominają grzyby silnie trujące.

Jak marynujesz kurki? Nie jadłam ich nigdy podanych w ten sposób. Masz jakiś sprawdzony przepis? Można może kupić je w sklepie, żeby najpierw spróbować, czy mi zasmakują? Jeżeli chodzi o kanie to od lat mam jedno sprawdzone miejsce, w którym wiem, że zawsze rosną sowy, a nie trujaki. Nie odważyłabym się ich kupić w sklepie, a tym bardziej od kogoś na bazarku.

#6 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 28 July 2018 - 09:46 AM

Sama ich nie marynuję, ale moi dziadkowie podrzucają mi już gotowe słoiczki, bo mówiąc szczerze uwielbiam ich niepowtarzalny smak. Mają jakąś sekretną recepturę chyba, bo przypominają mi zawsze czasy dzieciństwa. Dziadkowie marynują je z cebulką z dodatkiem marchewki. Oprócz tego, że same jako przystawka smakują wyśmienicie, można je dodawać do sosów do mięs czy sałatek.

#7 krzychu28

krzychu28

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisano 28 July 2018 - 09:58 AM

Osobiście to praktycznie tylko kurki i boczniaki. No i pieczarki do jakiegoś sosu czy coś takiego. Sam na grzyby nie chodzę bo nie lubię także trzeba jeść sprawdzone rozwiązania:)

#8 Igor Tamarski

Igor Tamarski

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 09 August 2018 - 15:27 PM

Grzyby to na pizzy tylko czyli pieczarki :)

#9 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8368 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 14 August 2018 - 23:46 PM

Grzyby to na pizzy tylko czyli pieczarki :)

Trudno się nie zgodzić :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych