Skocz do zawartości

Zdjęcie

vitargo potrzebne czy nie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8263 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 August 2015 - 15:01 PM

Czyli jeśli to jest powiedzmy 50g vitargo na daną masę ciała to rozkładasz to na trzy porcje, czy trzy razy po 50g?

#22 Przemysław Kowalczyk

Przemysław Kowalczyk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano 21 August 2015 - 15:26 PM

jeżeli waze 100 kg  to przed treningiem pije 50g po skończonej partii pije 50 g i na koniec treningu tez 50 g , jeżeli zaczynam się oblewać rezygnuje z 50 g przed treningiem ,   w okresie przedstartowym piłem przy wadze 95 kg pilem 90 g tylko po treningu siłowym , czemu takie ilości to nie wiem tak po prostu moi trenerzy mi kazali, pewnie mieli w tym jakiś cel ale oni kopia głebiej niż my :)

dlatego wcześniej w jednym artykule pisałem ze węglowodany to podstawa bo  u mnie zrobiły bardzo dobrą robote i nie wyobrażam sobie zrobić treningu bez vitargo

#23 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8263 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 August 2015 - 15:33 PM

Właśnie to kopanie jest bardzo interesujące ;-) Ciekawy jestem co Twoi trenerzy powiedzieliby o San Element czy Prosupps Karbolyn czyli węglach które ja stosuje a działających podobnie jak Vitargo, tylko tak naprawdę jeszcze droższych w przeliczeniu na gram ;-) 

#24 Przemysław Kowalczyk

Przemysław Kowalczyk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano 21 August 2015 - 15:37 PM

We wrześniu będę na szkoleniu i zapytam się Kasi matelli i ci powiem co ona o tym sadzi

#25 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8263 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 August 2015 - 15:40 PM

Byłoby świetnie ;-)

#26 Bartosz Buczek

Bartosz Buczek

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 840 postów

Napisano 21 August 2015 - 17:42 PM

Dlaczego tak uważasz?

Gdzies tak mi się zawsze kojarzyło, że vitargo wolniej sie wchłania, co za tym idzie jest przydatne w bardzo długotrwałym wysiłku gdzie np nie mogą jeść itd, tudzież batony czy żele też podobnie

A carbo to raczej te z szybkowchłanianych, gdzie np My po treningu potrzebuje szybko dostarczyć składniki odżywcze do komórek mięśniowych.

Jesli jestem w błędzie to prosze o wyjaśnienie :)

#27 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8263 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 August 2015 - 17:50 PM

Właśnie węglowodany o większej masie molekularnej jak vitargo wchłaniają się szybciej i skuteczniej dostarczają składniki odżywcze do komórek mięśniowych. Opisałem już to w jednym poście:

"Vitargo jest bardziej monosacharydem, choć działanie jest podobne i też bazuje na wyższej masie cząsteczkowej sachardyów jednakże jak dla mnie Karbolyn to właśnie ulepszone Vitargo, do jego produkcji wykorzystywane są takie źródła pożywienia jak ryż, kukurydza i ziemniaki, Vitargo ma też niską osmolarność ale osmolarność Karbolynu to nie jest zwykła wysoka osmolarność, tylko jest uzyskana przez odpowiednie procesy i przez to szybkość wchłaniania jest taka jak Vitargo jeśli nie wyższa. Karbolyn lepiej się rozpuszcza w wodzie i powoduje też pęcznienie włókien mięśniowych. San Element tymczasem to amylopektyna skrobi ziemniaczanej i również wyróżnia je wysoka masa molekularna i maksymalna prędkość uzupełniania strat glikogenowych i przenoszenia większych ilości składników odżywczych do mięśni niż zwykłe węglowodany. Generalnie mogę też dodać Vitargo do tego połączenia ale nie mam takiej konieczności gdyż tamte dwa radzą sobie wystarczająco dobrze, ba każdy z osobna też poradziłby sobie idealnie..."

#28 łabudzki

łabudzki

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisano 21 August 2015 - 18:02 PM

polega to też na tym że można przyjąć większą ilość węglowodanów w krótszym czasie i nie będą zalegiwać na żołądku jak Przemek wspomniał że około treningowo czasem nawet i 150g glukoza nie zrobiłaby tej roboty w takich dawkach, skoki insy i obniżone wchłanianie pozostałych składników oraz zaburzenia przy wyrzucie hormonu wzrostu gwarantowane

#29 Przemysław Kowalczyk

Przemysław Kowalczyk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano 21 August 2015 - 19:41 PM

po wypiciu vitargo bardzo szybko dochodze do siebie po trening szczególnie w okresie przedstartowym gdzie treningi są bardzo ciężkie kiedyś zabrakło mi vitargo i zapodałem carbo niestety efekt był mizerny po vitargo żyły mało mi nie eksplodowały taki efekt miałem po wypiciu 90 g vitargo po treningu oczywiście gdy dieta dopieta na maksa

Załączone pliki

• Załączony plik  kable.jpg   63.66 KB   0 Ilość pobrań

• krzychuasher lubi to

#30 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 21 August 2015 - 21:24 PM

kabelki dobre były :)

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#31 Bartosz Buczek

Bartosz Buczek

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 840 postów

Napisano 21 August 2015 - 21:26 PM

Dzięki wielkie, jak wiele razy sie przekonałem, na wiele spraw na kursach trzeba brać poprawki ;)

#32 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8263 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 22 August 2015 - 10:16 AM

Gdzies tak mi się zawsze kojarzyło, że vitargo wolniej sie wchłania,

Bardziej chodzi o to że dłużej pracuje nad mięśniami ale to nie jest negatywne tylko pozytywne, a właśnie zaczyna działać (czyli wchłaniać się) szybciej i sprawniej niż carbo, czyli pierwsze zaczyna robotę i kończy ją później dając w sumie nieco więcej korzyści dla mięśni. Wydaje mi się też że dzięki swej postaci jest bardziej łagodne dla flory bakteryjnej ale zaznaczam że to tylko moje dywagacje...

#33 krzychuasher

krzychuasher

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 25 August 2015 - 14:45 PM

Ja popijam vitargo + bcaa + glutamine podczas calego treningu :))

#34 K44

K44

Moderator

• Moderators
  • 8263 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 August 2015 - 15:23 PM

A podczas redukcji?

#35 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 August 2015 - 16:31 PM

podczas redukcji też zapewne, jeszcze można dodać do wody wtedy szczypte aakg 

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#36 Przemek Raszkiewicz

Przemek Raszkiewicz

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4351 postów

Napisano 25 August 2015 - 17:46 PM

Vitargo podczas treningu? Serio? Jaki to da efekt? 

Rozpiski treningowe, układanie diet online

Zapraszam na mój fp: https://www.facebook...klikamy like :D

a tutaj mój dziennik treningowy: http://rbforum.pl/pr...aszkiewicz-t37/

#37 Real Mike

Real Mike

Maniak

• Administrators
  • 273 postów

Napisano 25 August 2015 - 19:26 PM

A ja koledzy stosuje VItargo :)

Zdecydowanie bardziej mi pasuje do biegania, treningów obwodowych i treningów sportów walki

#38 Przemysław Kowalczyk

Przemysław Kowalczyk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisano 03 September 2015 - 14:01 PM

Prowadze tez osoby które uprawiają sporty walki i vitargo jest podstawą po treningu nawet gdy zrzucają wagę bo maja gubic tkanke tłuszczową a nie miesniową a po wyczerujacym treningu miesnie wchłoną vitargo jak gąbka :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych