Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wpływ odzywek na cykl menstruacyjny

cykl kobieta odżywki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 01 July 2018 - 20:38 PM

Czy myślicie, że branie odżywek ma jakiś wpływ na cykl menstruacyjny kobiety? Odkąd je zaczęłam brac mój cykl sie rozregulował. Raz trwa 20 dni, a innym razem ponad 40. Trwa to juz pół roku. Myślicie, że winowajcą są odżywki, czy to czysty zbieg okoliczności? Dodam, że w tym czasie nie brałam żadnych leków i nie miałam dużego stresu.

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 KingaB

KingaB

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 02 July 2018 - 14:15 PM

hmm nie sadze, moze trening miec wiekszy wpływ 

#3 katarzynaczarna

katarzynaczarna

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisano 02 July 2018 - 20:17 PM

Jakie odżywki bierzesz? To ciekawe, czasami duży wysiłek może właśnie wpłynąć nieciekawie na cykl albo zmiana diety. Zastanów się co zmieniłaś i idź może do lekarza.

#4 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 02 July 2018 - 20:33 PM

Może to faktycznie ten trening. Od czasu jak zaczęłam stosować odżywki to zwiększyłam obciążenie i ilość serii, więc wysiłek jest dużo większy. Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli przez jakiś czas mój cykl się nie ustabilizuje wybiorę się do ginekologa, on na pewno coś na to poradzi. ;)

#5 dutam

dutam

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 02 July 2018 - 23:38 PM

Odżywki nie mają wpływu, na stoprocent jest to zbyt ciężki trening który wydłuża czas pojawienia się miesiączki. W każdym wypadku warto zasięgnąć porady lekarza, specjalisty oraz przeprowadzić nakazane przez niego badania (np. ustalić poziom poszczególnych hormonów). Nie ma co ryzykować zdrowie jest najwazniejsze i nie ma co sięgać po cele gdy zaraz możemy wgl ich nie osiągnąć. Troszkę zmniejsz te ciężary na siłowni a powinno być znacznie lepiej.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cykl, kobieta, odżywki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych