Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdrowe obiady do 10 złotych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 18 July 2018 - 17:09 PM

Moi drodzy, teraz po studencku. Czy da się Waszym zdaniem zrobić zdrowy obiad kosztem maksymalnie 10 złotych? Oczywiście jedząc chemię i gotowe produkty to nie sztuka, ale czy faktycznie można jeść zdrowo i tanio? Wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne, bo ceny samych warzyw są dość wysokie. A może Wy macie przepisy na takie dania? Jak myslicie: można czy raczej nie można? Jakie są Wasze sposoby na 'tanie' posiłki?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

Dołączona grafika

#2 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 July 2018 - 22:49 PM

Oczywiście, że można przyrządzić takie obiady. Wbrew pozorom 10 złotych to nie taka mała kwota na zrobienie obiadu dla jednej osoby. Możesz przyrządzić np. naleśniki z mąki pełnoziarnistej i podać je z farszem ze szpinaku i kurczaka lub z farszem paprykowym. Innym ciekawym i zdrowym pomysłem są pieczone pierożki przygotowane również z mąki pełnoziarnistej które możesz nadziać mięsem mielonym z piersi kurczaka i dowolnymi warzywami. Do innych tanich dań należy faszerowana cukinia, pieczone ziemniaki, czy zupy krem. Jak się uprzesz to za 10 złotych możesz przygotować zdrowy obiad dla całej rodziny :) 

#3 SadPrincessFIT

SadPrincessFIT

Legenda

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2944 postów

Napisano 19 July 2018 - 11:24 AM

Pierś z indyka, kasza gryczana plus warzywa to około 7zł wyjdzie a masz posiłek super wartościowy :)

#4 Maja P.

Maja P.

Mistrz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 783 postów

Napisano 19 July 2018 - 13:15 PM

Oczywiście, że można przyrządzić takie obiady. Wbrew pozorom 10 złotych to nie taka mała kwota na zrobienie obiadu dla jednej osoby. Możesz przyrządzić np. naleśniki z mąki pełnoziarnistej i podać je z farszem ze szpinaku i kurczaka lub z farszem paprykowym. Innym ciekawym i zdrowym pomysłem są pieczone pierożki przygotowane również z mąki pełnoziarnistej które możesz nadziać mięsem mielonym z piersi kurczaka i dowolnymi warzywami. Do innych tanich dań należy faszerowana cukinia, pieczone ziemniaki, czy zupy krem. Jak się uprzesz to za 10 złotych możesz przygotować zdrowy obiad dla całej rodziny :)

A jak dokłądnie robisz taki farsz? 

#5 anastazja

anastazja

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisano 19 July 2018 - 16:57 PM

A jak dokłądnie robisz taki farsz? 

Jeżeli chodzi o ten szpinakowy farsz to kupuję zmrożony szpinak. Pierś kroję w drobną kostkę i obsmażam w przyprawie do kurczaka na suchej pateli. Do tego wkrajam cebulkę i wrzucam szpinak. Całość duszę, aż szpinak się ugotuje a woda wyparuje. Doprawiam jeszcze solą, pieprzem i sporą ilością czosnku. Czasem jak mam w lodówce jakieś resztki sera to dodaje. Najlepszy jest feta, ale to tylko dodatek. I w sumie to tyle. Jeżeli chodzi o farsz paprykowy to przygotowuję go podobnie jak leczo, tylko pomijam dodawanie kiełbasy. Mam nadzieję, że pomogłam :) Polecam szczególnie spróbowac wersję szpinakową. Dla mnie bomba!

#6 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 July 2018 - 17:35 PM

Pierś z indyka, kasza gryczana plus warzywa to około 7zł wyjdzie a masz posiłek super wartościowy :)

i to chyba na 2 posilki taka cena :) 

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

#7 miro szewczuk

miro szewczuk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisano 20 July 2018 - 13:44 PM

i to chyba na 2 posilki taka cena :)

No na dwa na bank chyba że ktoś 300g ładuje mięsa na raz to na jeden bardziej no może półtora góra :)

#8 Benuła

Benuła

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 20 July 2018 - 15:29 PM

Kurdę można i nerki wieprzowe jeść i na trzy obiady za 10zł Ci wystarczy odżywczych posiłków, jakąs kaszę do tego czy ryż, trochę tłuszczu ze smalcu plus to z mięsa i masz kapitalne żywienie po taniości 

#9 krzychu28

krzychu28

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisano 23 July 2018 - 18:51 PM

Generalnie za 10zł to szał na kiju można praktycznie urządzać. W srosunku do tego co poprzednicy powiedzieli to np kupić grill elektryczny i robić sobie jedzenie. Czy też pierś z kurczaka + warzywa na patelnie i bardzo fajny obiad.

#10 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 23 July 2018 - 23:53 PM

Do 10 zł to akurat masz super luksus, za tyle że w niektórych knajpach można zjeść ;) A tak na poważnie - mnóstwo rzeczy można ugotować w tej cenie. I kawałek porządnego mięsa się znajdzie, i warzywa, i jeszcze jakaś kasza albo ryż...

#11 katarzynaczarna

katarzynaczarna

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisano 24 July 2018 - 18:48 PM

Dla jednej osoby? Za taką kwotę śmiało mogę powiedzieć, że zrobisz zdrowy obiad dla dwóch osób, filet z kurczaka, jakaś fajna kasza i teraz warzywka są tanie jak barszcz, a niektórzy mają ze swojego ogródka na przykład.

#12 milanka

milanka

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 24 July 2018 - 22:46 PM

No nie, akurat włoszczyzna jakoś w tym roku nie jest wybitnie tania tak po prawdzie :D Ale np. owoce są w bardzo fajnych cenach ;) Inna sprawa, że jak ktoś jest zaradny, umie wyszukiwać promocje i lubi wymyślać nowe połączenia smakowe, to taki budżet jest naprawdę całkowicie wystarczający. Ba - za 5 zł by się dało coś fajnego przygotować.

#13 miro szewczuk

miro szewczuk

Maniak

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisano 31 July 2018 - 14:41 PM

Za 5zł to już trochę mało mięsa chyba że kurczak albo mielone jakieś ale dla mnie indyk tylko ma sens i wołowinka a za 5zł już gorzej, chociaż samo mięso indyka to tak tyle by kosztowało ale coś do tego to już złotówka dwie w górę pójdzie cena :)

#14 Karol Grajek

Karol Grajek

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisano 06 September 2018 - 09:38 AM

Fitmeat pierś z kurczaka w puszce kosztuje 10zł i macie tam 60g białka więc i na dwa posiłki sobie rozdzielić można i szybko i wygodnie :)

#15 Olek Bednarz

Olek Bednarz

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 September 2018 - 14:28 PM

A niezłe to Fitmeat jest polecam też :) Udko też nienajgorsze ale pierś z kurczaka wymiata jednak bardziej :D

#16 Bartosz Klimowicz

Bartosz Klimowicz

Moderator

• Moderators
  • 26274 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 25 September 2018 - 19:07 PM

ku%%% z ryzem ":D 

Trening & Dieta Online - Zapraszam na Konsultacje :)

https://www.facebook...osz.klimowicz.7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych