Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zumba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weronika18550

Weronika18550

Ekspert

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisano 12 July 2018 - 14:11 PM

Czy ktoś z Was ćwiczy zumbę? Podobno warto ją uprawiać, miedzy innymi dlatego że pomaga w odchudzaniu, poprawia metabolizm i kondycję, jest to połączenie i tańca i ćwiczeń,  czas płynie szybciej niż na przykład w trakcie ćwiczeń na siłowni oraz działa odstresowywująco. Czy zumba jest dla Was dodatkiem do innej aktywności fizycznej, czy całkowicie ją zastępuje? A może zumba to Wasze hobby? W jaki sposób zacząć ją ćwiczyć? Gdzie szukać instruktorów?

Polecamy

Polecamy
  • Advert

#2 Anka

Anka

Stały Bywalec

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 12 July 2018 - 18:36 PM

Jednym z zajęć fitness na które chodzę jest zumba. Zumbę większość ludzi bardzo lubi bo jest to połączenie tańca z fitnessem. Na ulotkach reklamowych powinni pisać: eksplozja endorfin gwarantowana, w przypadku jej braku zwrócimy połowę ceny za karnet. Bardzo radosne ćwiczenia na wszystkie partię mięśniowe, może ćwiczyć każdy bez względu na wiek i również płeć.  Poszukaj w okolicy klubu, który prowadzi zajęcia finess, teraz praktycznie każdy oferuje pierwsze zajęcia próbne za darmo. Możesz wtedy zobaczyć czy odpowiada cie trener, zajęcia, miejsce, czy to twoja bajka czy nie. Możesz pogadać z trenerem jak wyglądają zajęcia.

#3 fitlover

fitlover

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 25 July 2018 - 14:16 PM

Na zumbę chodziłam przez dłuższy czas, więc mogę wrzucić tu swoje wrażenia. Tak jak wspomniała poprzedniczka, to idealna pozycja dla tych, którzy chcą połączyć fitness z tańcem. Dlaczego więc warto zacząć ją uprawiać?

1. Poprawa kondycji i wytrzymałości organizmu - a to jest z kolei ważne, gdy chcemy zacząć uprawiać sporty bardziej wymagające, które kiedyś wydawały się poza naszym zasięgiem.

2. Cena - najczęściej nie jest to na tyle drogie, by tylko niektórzy mogli sobie na to pozwolić. 

3. Jak utracić zbędne kilogramy? Zacząć trenować zumbę, a potem to już pójdzie wraz ze wzrostem pozytywnych wrażeń, które będą motywować do tego, by znów się pojawiać na zajęciach. Te zajęcia dają dużą zajawkę. 

4. Wzmacnia pewność siebie - tańcząc zwiększa się świadomość naszego ciała. I to żaden mit, tylko czysta prawda :) A gdy zaczynamy się sobie bardziej podobać, podobamy się też i innym. 

5. Skupienie na tym, co tu i teraz (a w zumbie trzeba angażować myśli i ciało) rozładowuje napięcie i stres. A tego coraz częściej potrzebujemy, prawda?

#4 silvena

silvena

Gaduła

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisano 03 August 2018 - 06:43 AM

Ja aktualnie chodze na zumbę i polecam!

Poprawia sylwetkę

Pali kalorie

Poprawia humor

I mozna na takich zajeciach poznać naprawdę fajnych , zakręconych ludzi.

Na początku było trudno ponieważ miałam problemy z opanowaniem tych wszystkich ruchów, jednak z czasem załapałam. Ważne jest równiez dobranie odpowiedniego stroju do zumby:

https://www.2skin.pl...-stroj-do-zumby

Dzieki temu będzie Ci wygodniej. 

#5 Kornela

Kornela

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 31 December 2018 - 16:54 PM

Ja uwielbiam zumbę!

Z zajęciami nie ma problemu, bo prowadza je praktycznie na każdej siłowni. Tylko musisz sprawdzić w planie w jakich godzinach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych