San COQ10 100mg - 60 caps.

San COQ10 100mg - 60 caps. kliknij by powiększyć

Ocena i opinie

Nikt nie napisał jeszcze recenzji
o tym produkcie
Zamówienie telefoniczne

Zostaw nam swój numer a my oddzwonimy do Ciebie.

SAN COQ10 60CAPS

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 47 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 47 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,41 zł.

47,21 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Zamów teraz, wysyłka już za:
Nie czekaj, zamów teraz!

Zadaj pytanie

San COQ10 100mg - 60 caps.

San COQ10 100mg - 60 caps.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Koenzym Q10 to jedna z najskuteczniejszych substancji odpowiedzialnych za usuwanie wolnych rodników -  agresywnych cząstek chemicznych odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się komórek oraz powstawanie wielu niebezpiecznych jednostek chorobowych. Koenzym Q10 wzmacnia jednocześnie aktywność komórek obronnych. Związek ten nadzoruje procesy energetyczne w mitochondriach - specjalnych "elektrowniach" komórkowych, odpowiedzialnych za produkcję 95% energii potrzebnej do życia. Energia ta jest szczególnie potrzebna sercu, wątrobie i nerkom, stąd wysoką koncentrację koenzymu Q10 stwierdza się właśnie w tych narządach. Im wyższy niedobór koenzymu Q10 w komórkach mięśnia sercowego, tym większa jego niewydolność.

1. Czym jest koenzym Q10?
Pod nazwą koenzymu Q kryje się związek chemiczny o charakterze organicznym. Nazywany także ubichinonem, występuje w mitochondriach oraz komórkach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Do najbogatszych źródeł koenzymu Q10 zalicza się takie produkty jak łosoś, makrele, sardynki oraz wołowe serca i wątroby. Warto nadmienić, że produkty gotowane zostają pozbawione tego związku.


2. Koenzym Q10 – działanie
Do głównych działań koenzymu Q zalicza się:
- stymulację metabolizmu,
- obniżenie poziomu cukru,
- pomoc w leczeniu problemów sercowo-krążeniowych (np. niewydolność krążenia, nadciśnienie),
- antyoksydacja (zwalczanie wolnych rodników i niwelowanie efektów ich działania),
- spowolnienie procesów starzenia się,
- wspomaganie procesów odchudzania,
- stabilizacja błon komórkowych, co zapobiega utracie składników odżywczych,
- zwiększanie odporności komórek przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów,
- wspomaganie regeneracji witaminy E.

Powyższe korzyści płynące z dobroczynnej działalności ubichinonu, uzasadniają jego zastosowanie w medycynie podczas terapii takich przypadłości jak otyłość, nowotwory, patologie układu sercowo-naczyniowego.

3. Dawkowanie
Dobowa dawka koenzymu Q10 waha się od 90 mg do 200 mg. Należy przyjmować ją wraz z posiłkiem. Działania niepożądane wynikające ze stosowania preparatu są bardzo rzadkie i zazwyczaj objawiają się niestrawnością. Osoby cierpiące na cukrzycę przed rozpoczęciem suplementacji powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Niedobór koenzymu Q10 początkowo objawia się cechami przewlekłego zmęczenia. Z biegiem czasu nieuzupełniony niedobór Q10 powoduje zaburzenie funkcjonowania łańcucha oddechowego oraz deficyt związków energetycznych, co może doprowadzić ograniczenia funkcjonalności komórek całego organizmu. Niedobory ubichinonu są przyczyną zmian skórnych, które wykazują charakter przedwczesnego starzenia tj. wiotczenie, spowolnienie procesów regeneracji komórkowej czy wystąpienie zmarszczek.

4. Opinie
Przykładem skuteczności stosowania koenzymu Q10 mogą być wyniki z badania przeprowadzonego w 2013 r. przez New York Heart Association (NYHA). W eksperymencie wzięło udział 420 pacjentów borykających się z niewydolnością mięśnia sercowego klasy III lub IV. Materiał badawczy podzielono na dwie grupy: kontrolną z placebo (218 uczestników) i badawczą, w której podawano 300 mg Q10 w trzech porcjach po 100 mg 202 pacjentom. Cały test trwał 2 lata.

Naukowcy badali wpływ koenzymu na objawy, możliwość i funkcjonowanie. Obserwowano również czas ponownego zachorowania bądź śmiertelność. Wyniki z badania potwierdziły, że w grupie badawczej odnotowano znaczący spadek śmiertelności oraz potrzeby hospitalizacji. Co więcej, w grupie przyjmującej placebo zaobserwowano większą ilość objawów niepożądanych w przeciwieństwie do osób stosujących koenzym Q10.


Zawartość w porcji (1 kaps):
Koenzym Q 10 - 100mg

Sposób użycia:
stosować jedną kapsułkę dziennie

Potrzebujesz pomocy?

Bezpieczeństwo zakupów

Zakupy w sklepie Centrum Odżywek są bezpieczne w 100%. Połączenie jest szyfrowane bezpiecznym protokołem SSL, płatności są obsługiwane przez najpopularniejsze systemy bankowe, a zbiory danych osobowych są zgłoszone do GIODO.

Odbierz produkt osobiście

Warszawa

Godziny otwarcia

  • al. Niepodległości 152
  • Sabały 55
  • Chmielna 104
  • KEN 90
  • Grochowska 249/251

Może cię zainteresuje

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu