NOW Foods Bone Calcium 120 tab.

NOW Foods Bone Calcium 120 tab. kliknij by powiększyć

Ocena i opinie

Nikt nie napisał jeszcze recenzji
o tym produkcie
Zamówienie telefoniczne

Zostaw nam swój numer a my oddzwonimy do Ciebie.

NOW FOODS BO CAL

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 41 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 41 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,23 zł.

41,20 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Najbliższa wysyłka już
Monday, 26.07.2021 15:00

Zadaj pytanie

NOW Foods Bone Calcium 120 tab.

NOW Foods Bone Calcium 120 tab.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Bone Calcium to suplement ukierunkowany na kompleksowe wspieranie zdrowia kości. To unikalne połączenie minerałów w najlepiej przyswajalnych formach wzbogacone witaminą D3.

W skład Bone Calcium wchodzą:

Witamina D3 - jest jednym z najważniejszych składników regulujących gospodarkę wapniem. Jej działanie polega na zwiększaniu wchłaniania wapnia w przewodzie pokarmowym oraz na zahamowaniu wydzielania hormonu powodującego niszczenie kości.

Niedobory witaminy D-3 są bardzo niebezpieczne. U dzieci i niemowląt wywołują zmiany krzywiczne. U kobiet w ciąży i karmiących mogą być powodem odwapniania i rozmiękczenia kości, natomiast u osób starszych, zwiększonej demineralizacji, zniekształcenia oraz nadmiernej porowatości i kruchości kośćca.

Wapń - odpowiada za prawidłową budowę kości i zębów, jest jednym z najważniejszych budulców naszego organizmu, wspomaga funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego oraz mięśni.

Fosfor - jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki w organizmie. Około 85% tego pierwiastka występuje w kościach i zębach jako hydroksyapatyt.

Bierze udział w produkcji energii wewnątrzkomórkowej, syntezie DNA, enzymów, hormonów, utrzymywaniu stałego pH ustroju, przenoszeniu tlenu przez erytrocyty, tworzeniu błon komórkowych.

Inne ważne funkcje tego pierwiastka to udział w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów.Fosfor jest także niezbędny do prawidłowego metabolizmu witamin z grupy B tj. B1, B2, B6, B12, B3, B5 i kwasu foliowego.

Magnez - jest jednym z najważniejszych pierwiastków chemicznych w organizmie człowieka. Występuje we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Obecność magnezu jest niezbędna do przebiegu wielu procesów metabolicznych.

Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mięśniowego oraz sercowo-naczyniowego. Ponadto magnez wspomaga przyswajanie wapnia przez tkankę kostną oraz poprawia wchłanianie jelitowe potasu. Średnie dobowe zapotrzebowanie na magnez wynosi około 250 mg.

Niedobór jonów tego pierwiastka może spowodować zaburzenia w układzie mięśniowym (skurcze, drgania) oraz w ośrodkowym układzie nerwowym (nadmierna pobudliwość, kłopoty z koncentracją).

Cynk - niezbędny w syntezie białka oraz kwasów nukleinowych, kieruje kurczliwością mięśni, ma swój udział w procesie tworzenia insuliny, przyspiesza gojenie ran, poprawia sprawność umysłową, jest kofaktorem licznych enzymów, buduje "palce cynkowe" - struktury pośredniczące w wiązaniu białek regulatorowych do DNA (są to m.in. receptory steroidowe i tarczycowe).

Miedź - odpowiada za proces tworzenia krwi, uczestniczy w dostarczaniu tlenu do komórek, reguluje poziom cholesterolu, bierze udział w syntezie dopaminy, kolagenu i elastyny.

Mangan - reguluje prace układu nerwowego, wpływa na metabolizm tłuszczy, bierze udział w przemianie hormonów płciowych, niezbędny dla utrzymania prawidłowego stanu kości.

Boron - hamuje wydalanie wapnia z organizmu oraz reguluje aktywność estrogenów.

SKŁADNIKI AKTYWNE: Bone Calcium    
Porcja: 2 tabl.    
Ilość porcji w opakowaniu: 60    
Opakowanie: 120 tabl.    
Zawartość: w porcji(2 tabl.) zaw: % ZDS*
  Witamina D-3 (cholekalcyferol) 400 IU  
  Wapń (hydroksyapatyt i cytrynian wapnia) 500 mg  
  Phosphorus (hydroksyapatyt) 120 mg  
  Magnez (z tlenku magnezu) 250 mg  
  Cynk (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 7,5 mg  
  Miedź (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 1mg  
  Mangan (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 2 mg 1  
  Boron (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 0,7 mg

Potrzebujesz pomocy?

Bezpieczeństwo zakupów

Zakupy w sklepie Centrum Odżywek są bezpieczne w 100%. Połączenie jest szyfrowane bezpiecznym protokołem SSL, płatności są obsługiwane przez najpopularniejsze systemy bankowe, a zbiory danych osobowych są zgłoszone do GIODO.

Odbierz produkt osobiście

Warszawa

Godziny otwarcia

  • al. Niepodległości 152
  • Sabały 55
  • Chmielna 104
  • KEN 90
  • Grochowska 249/251

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu