Olimp Chela Mag B6 skurcz 60 kaps.

Olimp Chela Mag B6 skurcz 60kaps. kliknij by powiększyć

Ocena i opinie

Nikt nie napisał jeszcze recenzji
o tym produkcie
Zamówienie telefoniczne

Zostaw nam swój numer a my oddzwonimy do Ciebie.

OLIMPMAGSKURCZ

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 25 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 25 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,13 zł.

Ostatnie egzemplarze!

25,00 zł

Zamów teraz, wysyłka już za:
Nie czekaj, zamów teraz!

Zadaj pytanie

Olimp Chela Mag B6 skurcz 60 kaps.

Olimp Chela Mag B6 skurcz 60 kaps.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Opis produktu

Olimp Chela Mag B6 to preparat zawierający bardzo dobrze przyswajalną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego ALBION (diglycynian magnezu), potas - cytrynian potasu, a także witaminę B6. Składniki te bardzo dobrze wpływają na pracę układu mięśniowego, nerwowego, a także sercowo-naczyniowego. W 1 tabletce produktu znajduje się 75 mg jonów magnezowych (tj. 20% zalecanego dziennego spożycia [ZDS]), 150 mg jonów potasu (7,5% ZDS), 0,6 mg chlorowodorku pirydoksyny - witaminy B6 (50% ZDS).

Zastosowanie

Uzupełnienie niedoboru jonów magnezowych i potasowych oraz witaminy B6. Wsparcie pracy mięśni i układu sercowo-naczyniowego. Wspomaganie pracy układu nerwowego.

Korzyści

Potas usprawnia przekazywanie informacji między komórkami nerwowymi, przyśpiesza przesył impulsów elektrycznych między nimi, a tym samym poprawia działanie całego układu nerwowego. W połączeniu z magnezem znacznie poprawia pobudliwość mięśniową oraz wpływa na pracę serca. Witamina B6 sprawia, że magnez lepiej się wchłania, a jego metabolizm jest bardziej wydajny. 

Odpowiednia ilość zarówno potasu, jak i magnezu wpływa na prawidłowy przebieg procesu skurczu i rozkurczu mięśni. Te jony wpływają również na produkcję białek i metabolizm węglowodanów. Biorą one udział w przemianach energetycznych zachodzących w organizmie, wspomagając tym samym pracę najważniejszych, intensywnie pracujących narządów, takich jak mózg i serce. Magnez i witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. 

Preparat ten jest również wskazany u osób chorujących na nadciśnienie tętnicze. Potas powoduje zwiększone wydalanie sodu przez nerki, co skutkuje obniżeniem ciśnienia tętniczego. Magnez natomiast wpływa rozluźniająco na mięśniówkę naczyń. Oznacza to, że ściany naczyń są bardziej elastyczne i rozszerzone, dzięki czemu obniża się ciśnienie krwi. Magnez i potas wykazują również pozytywny wpływ na funkcjonowanie mięśnia sercowego. Poprawiają one przekazywanie impulsów nerwowych w obrębie mięśnia sercowego, przez co mogą zapobiegać tzw. arytmii, czyli niemiarowej, nieprawidłowej pracy serca. Optymalne stężenia tych jonów odpowiadają za prawidłowy skurcz mięśnia sercowego. 

Znaczenie magnezu i potasu dla funkcjonowania organizmu jest bardzo ważne. Zbyt mała ilość choćby jednego z nich może wywołać zaburzenia elektrolitowe, które manifestują się na bardzo wiele sposobów. Wszystko może zacząć się niewinnie, czasami wręcz niezauważalnie, od osłabienia siły mięśniowej i zmniejszenia napięcia mięśni. Skurcze mięśni, zaburzenia ze strony układu nerwowego, czy nieprawidłowa praca serca (zaburzenia rytmu mogące się objawiać np. złym samopoczuciem lub uczuciem kołatania serca) to objawy mogące sygnalizować zaburzenia elektrolitowe. Z każdym z tych objawów należy zgłosić się do lekarza, celem podjęcia odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Lepiej jednak temu zapobiegać stosując regularnie Olimp Chela Mag B6.

Uwagi

Przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu zdrowiu lub życiu. 

Przed rozpoczęciem zażywania Olimp Chela Mag B6 konsultacja z lekarzem jest szczególnie wskazana  w przypadku:

  • chorób serca
  • zdiagnozowanych zaburzeń elektrolitowych (zwłaszcza w przypadku zbyt dużego poziomu potasu)
  • chorób nerek
  • przyjmowania innych leków
  • różnych chorób ogólnoustrojowych (zwłaszcza nowotworowych lub cukrzycy).

Przeciwwskazaniami do przyjmowania suplementu diety są: zbyt wysoki poziom potasu i/lub magnezu, a także jednoczasowe przyjmowanie innych preparatów zawierających w swoim składzie jony magnezowe i/lub potasowe. 

Warunki przechowywania:
przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej (15-25 stopni Celsjusza). Przechowywać w miejscach niedostępnych dla małych dzieci.


UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie centrumodzywek.net jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 10 000 zł netto.

Skład w 

1 kapsułka 

2 kapsułki

Magnez

75 mg (20%*)

150 mg (40%*)

Potas

150 mg (7,5%)

300 mg (15%*)

Witamina B6

0,7 mg (50%*)

1,4 mg (100%*)


*%ZDS– procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.

 
Dawkowanie: 1 kapsułka 2 razy dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Potrzebujesz pomocy?

Bezpieczeństwo zakupów

Zakupy w sklepie Centrum Odżywek są bezpieczne w 100%. Połączenie jest szyfrowane bezpiecznym protokołem SSL, płatności są obsługiwane przez najpopularniejsze systemy bankowe, a zbiory danych osobowych są zgłoszone do GIODO.

Odbierz produkt osobiście

Warszawa

Godziny otwarcia

  • al. Niepodległości 152
  • Sabały 55
  • Chmielna 104
  • KEN 90
  • Grochowska 249/251

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu