Scitec Citrulline Malate 90 kaps

Scitec Citrulline Malate 90 kaps kliknij by powiększyć

Ocena i opinie

Nikt nie napisał jeszcze recenzji
o tym produkcie
Zamówienie telefoniczne

Zostaw nam swój numer a my oddzwonimy do Ciebie.

SCITEC CITRMAL

Nowy produkt

40,74 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Najbliższa wysyłka już
Monday, 27.05.2024 15:00

Zadaj pytanie

Scitec Citrulline Malate 90 kaps

Scitec Citrulline Malate 90 kaps

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Scitec Citrulline Malate

Suplement diety Citrulline Malate marki Scitec to nic innego jak niezwykle skuteczny jabłczan cytruliny, który powstaje w wyniku połączenia endogennego aminokwasu L-cytruliny oraz kwasu jabłkowego.

Jabłczan cytruliny jest związkiem aminokwasowym, który  posiada właściwości mające wpływ na opóźnienie początku zmęczenia podczas intensywnych treningów. Między innymi z tego właśnie powodu jest bardzo często występującym składnikiem -w mniejszym stężeniu – innych odżywek.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czym tak naprawdę jest jabłczan cytruliny? Otóż jest α-aminokwasem, który składa się z cytruliny i estru kwasu jabłkowego (jabłczanu). L-cytrulina bierze swoją nazwę od łacińskiego citrullus oznaczającego "arbuz", z którego została wynaleziona w 1914 roku i jest kluczowym produktem pośrednim cyklu mocznikowego, który z koeli jest reakcją biochemiczną, w wyniku której ludzie produkują mocznik z amoniaku. Innymi słowy, jest to aminokwas nie niezbędny do życia. Komponent jabłczanowy związku pochodzi z kwasu jabłkowego, który bierze swoją nazwę od łacińskiego słowa mālum, co oznacza "jabłko". Jabłczan jest składnikiem cyklu kwasu trójkarboksylowego, który może nasilać metabolizm tlenowy, zmniejszając produkcję kwasu mlekowego i kontynuując produkcję pirogronianu w cyklu Krebsa. Ten związek ma znaczący wpływ na zmniejszenie poczucia osłabienia mięśniowego i działa pozytywnie na wytrzymałość i wydolność organizmu podczas intensywnego wysiłku.

Korzyści płynące z suplementacji Citrulline Malate marki Scitec

 • Poprawia krążenie krwi, co może mieć znaczący wpływ na sprawniejsze i efektywniejsze dostarczanie składników odżywczych do organizmu i tym samym usuwanie produktów odpadu z pracujących mięśni takich jak mleczany i amon.
 • Poprawia wydolność i wytrzymałość mięśniową
 • Wykazuje działanie polegające na zmniejszeniu odczuwania zmęczenia
 • Ułatwia postępowanie procesu, który jest niezbędny do uzupełniania części składowych cyklu kwasu trójkarboksylowego - zwanego także cyklem Krebsa. Jest to kluczowy składnik oddychania tlenowego i sposobu, w jaki czerpiemy energię z użycia tlenu.

 

Dla kogo przeznaczony jest Citrulline Malate marki Scitec?

Jabłczan cytruliny ma szerokie zastosowanie zdrowotne, jednakże przeznaczony jest głównie dla osób uprawiających sport i zajmujących się kulturystyką. Jabłczan cytruliny wykorzystuje kwas mlekowy powstały jako produkt uboczny ćwiczeń i jest w stanie utworzyć więcej pirogronianu. Dzięki większej wydajności metabolizmu tlenowego jesteśmy w stanie wytworzyć więcej trójfosforanu adenozyny, czyli znanej każdemu sportowcowi energii ATP - redukując w ten sposób zmęczenie! ATP jest bardzopożądana i niezwykle istotna przy ćwiczeniach wydajnościowych. Regularne przyjmowanie jabłczanu cytruliny wykazuje  znacznie szybszy powrót poziomu fosfokreatyny po wysiłku, a poziomy zarówno siły mięśniowej, jak i siły mięśniowej były utrzymywane na wyższym poziomie - co wskazuje na obniżoną szybkość ATP tworzoną w wyniku metabolizmu beztlenowego. Dzięki temu związkowi, organizm jest w stanie bardziej efektywnie wykorzystywać aminokwasy podczas ćwiczeń fizycznych, co z kolei jest w stanie zwiększyć produkcję hormonu wzrostu. Podsumowując, ten suplement diety przeznaczony jest dla wszystkich, którym zależy na osiąganiu lepszych wyników sportowych, wzroście wydajności i lepszego przyrostu tkanki mięśniowej wynikającej z działania prowokującego produkcję hormonu wzrostu. Jest to niezwykle skuteczny i zweryfikowany przez wielu sportowców suplement diety, dzięki któremu treningi stają się wydajniejsze i mniej męczące. Przy wyborze suplementu warto się kierować przede wszystkim składem i substancjami aktywnymi. Suplement formy Scitec gwarantuje wysoką i optymalną dla organizmu dawkę substancji czynnej, bez zbędnych dodatków. Żelowa otoczka kapsułki tego suplementu jest wykonana z substancji obojętnych dla organizmu. Dodatkowo, forma tabletki jest wygodna - można ją zażyć w każdej sytuacji, pamiętając jednak, że najlepsze rezultaty można osiągnąć spożywając je na 60 minut przed rozpoczęciem aktywności fizycznej.

UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie centrumodzywek.net jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 10 000 zł netto.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów, producent zaleca spożywanie 3 kapsułek Citrulline Malate na około godzinę przed rozpoczęciem treningu – aktywności fizycznej.

Większość dostępnych badań wykazuje bardzo rzadkie – lub żadne, możliwe działania niepożądane. Optymalna dawka, która ma na celu wywołać efekt ergogeniczny podczas treningu oporowego wynosi około 8 g, jednak możliwe jest, że korzyści wydajnościowe można zaobserwować już przy dawkach od 3g. Ponadto badania sugerują, że zarówno pojedyncza dawka, jak i wielokrotne dawki Citrulline Malate są bezpieczne i nie powodują niekorzystnych skutków dla użytkownika!

Skład Scitec Citrulline Malate 90 kapsułek:

 • Informacje dotyczą jednej porcji suplementu – za porcję uważa się 3 kapsułki.
 • Opakowanie zawiera 90 żelowych kapsułek – łatwych do połknięcia.
 • Składnikiem aktywnym suplementu diety Citrulline Malate (w trzech kapsułkach) jest :

       DL – jabłczan L-cytruliny w proporcji 1:1 – 3000 miligramów

Bądź pierwszym który napisze recenzję !

Potrzebujesz pomocy?

Bezpieczeństwo zakupów

Zakupy w sklepie Centrum Odżywek są bezpieczne w 100%. Połączenie jest szyfrowane bezpiecznym protokołem SSL, płatności są obsługiwane przez najpopularniejsze systemy bankowe, a zbiory danych osobowych są zgłoszone do GIODO.

Odbierz produkt osobiście

Warszawa

Godziny otwarcia

 • al. Niepodległości 152
 • Sabały 55
 • Chmielna 104
 • KEN 90
 • Grochowska 249/251

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu