Proactive Melatonin 180tabl

Proactive Melatonin 180tabl kliknij by powiększyć

Ocena i opinie

Nikt nie napisał jeszcze recenzji
o tym produkcie
Zamówienie telefoniczne

Zostaw nam swój numer a my oddzwonimy do Ciebie.

PROACTIV MELATONIN 1

Nowy produkt

9,17 zł

Zamów teraz, wysyłka już za:
Nie czekaj, zamów teraz!

Zadaj pytanie

Proactive Melatonin 180tabl

Proactive Melatonin 180tabl

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Opis produktu

Melatonina jest związkiem, który w ludzkim organizmie odpowiada za regulowanie rytmu dobowego, ułatwia zasypianie, a także pomaga zdecydowanie zwiększyć jakość naszego snu oraz poprawić ogólne samopoczucie organizmu, a także zwiększyć jego aktywność antyoksydacyjną.
Melatonina jest regulatorem dobowego rytmu człowieka, bowiem jest to hormon snu wydzielany przez szyszynkę - niewielki gruczoł w mózgu. 
Czasem bezsenność lub trudności w zasypianiu oraz częste budzenie się w nocy wynikają właśnie z nierównowagi procesów biochemicznych w organizmie, do których bardzo często dochodzi na skutek cyklicznych wahań melatoniny we krwi. 
Produkcja tego hormonu w głównej mierze zależy od natężenia światła - gdy jest całkowicie ciemno produkowane są największe ilości melatoniny, natomiast kiedy robi się widno jej produkcja spada. Najwięcej melatoniny organizm wytwarza od około 23 godziny do 3 nad ranem.
Niestety wraz z wiekiem również możemy zaobserwować w naszym organizmie znaczny spadek produkcji melatoniny - co zwykle skutkuje trudnościami z zasypianiem. Osoby po 40 roku życia o wiele częściej skarżą się na problemy z zasypianiem niż ludzie od nich młodsi.  Stosowanie silnych leków farmakologicznych pomagających w walce z bezsennością może co prawda przynieść pewną poprawę w trudnościach z zasypianiem oraz częstym budzeniem się w nocy - jednak sen sprowokowany w ich wyniku - nie jest do końca pełnowartościowy oraz nie przynosi oczekiwanej regeneracji organizmu i odpoczynku - tak jak bywa to w przypadku naturalnego snu lub kiedy zażyjemy odpowiednią dawkę melatoniny - którą jest naturalnym hormonem snu wytwarzanym przez nasz organizm.

Melatonina nie tylko ułatwia zasypianie oraz reguluje nasz dobowy rytm - posiada także bardzo duże ilości antyoksydantów zwanych również przeciwutleniaczami - pełniących bardzo pożyteczne funkcje w ludzkim organizmie. Głównym ich zadaniem jest skuteczna walka z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne na starzenie się organizmu. Dzięki wysokim dawkom antyoksydantów można więc opóźniać wystąpienie pierwszych oznak starzenia się, a także skutecznie bronic się przed wieloma chorobami takimi jak nowotwory oraz choroby układu sercowo - naczyniowego.Zastosowanie

Melatoninę zaleca się stosować w przypadku pojawienia się zaburzeń snu oraz trudności z zasypianiem będących skutkiem jej zmniejszonej produkcji w organizmie. Dobrze sprawdzi się także u osób, u których doszło do rozregulowania rytmu dobowego - powstałego na przykład w wyniku pracy na różne zmiany, a także podczas częstych wyjazdów i podróży międzykontynentalnych - kiedy mamy do czynienia ze zmianą stref czasowych.
To także doskonały środek w okresie obniżonego nastroju oraz złego samopoczucia o podłożu psychologicznym. Stosowanie melatoniny pomaga także zapobiegać wielu chorobom oraz pojawieniu się przedwczesnych oznak starzenia się organizmu, chroni narząd wzroku oraz słuchu, a także łagodzi objawy menopauzy dlatego można melatoninę stosować także w celach prewencyjnych.

Uwagi

Nie zaleca się stosowania melatoniny u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią, u osób poniżej osiemnastego roku życia, cierpiących z powodu chorób nowotworowych oraz chorób układu immunologicznego. Ponadto nie powinny jej stosować osoby przyjmujące niektóre grupy leków - na przykład leki sterydowe oraz chorzy na poważne choroby psychiczne, a także osoby z nadwrażliwością na melatoninę oraz cierpiące z powodu chorób wątroby, Dawkę melatoniny zawsze ustala się indywidualnie jednak warto rozpoczynać od mniejszych dawek i w razie potrzeby zwiększać je - najlepiej w porozumieniu z lekarzem, gdyż jej nadmiar nie jest obojętny dla organizmu i może skutkować na przykład trudnościami w utrwalaniu się wspomnień.
W razie wątpliwości odnośnie rozpoczęcia suplementacji melatoniną - warto skonsultować się w tym celu z lekarzem lub farmaceutą.

melatonina - 1mg

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy przyjmować jedną tabletkę melatoniny - na krótko przed zamierzonym pójściem spać.

Potrzebujesz pomocy?

Bezpieczeństwo zakupów

Zakupy w sklepie Centrum Odżywek są bezpieczne w 100%. Połączenie jest szyfrowane bezpiecznym protokołem SSL, płatności są obsługiwane przez najpopularniejsze systemy bankowe, a zbiory danych osobowych są zgłoszone do GIODO.

Odbierz produkt osobiście

Warszawa

Godziny otwarcia

  • al. Niepodległości 152
  • Sabały 55
  • Chmielna 104
  • KEN 90
  • Grochowska 249/251

Może cię zainteresuje

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu