AAKG - idealnym wsparciem dla trenujących

Dodane przez: . Komentarze: 0 732

Każda osoba, która często i intensywnie trenuje, dąży, by uzyskać idealną budowę ciała, być silnym i mieć mięśnie, którymi może się pochwalić. Sylwetka taka jest też marzeniem wielu amatorów, którzy na siłownie przychodzą rzadziej i ćwiczą mniej intensywnie. W tym wypadku ćwiczenia jednak nie wystarczą, by mieć piękne i atletyczne ciało. Trzeba wspierać swój organizm różnymi odżywkami i suplementami. Należy to jednak zawsze robić z głową i umiarem. Jedną z takich odżywek jest AAKG.

AAKG — co to takiego?AAKG jest preparatem zawierającym argininę oraz sól kwasu glutarowego. Posiada on wiele właściwości, które mają bardzo duże znaczenie dla rozbudowy naszych mięśni, ale także ich regeneracji. Przeprowadzone badania udowadniają również, że środek ten działa dużo lepiej niż sama arginina. Jest tak z powodu połączenia alfa ketoglutaranu. Dzięki niemu wytwarzana energia pochodząca z podstawowych związków, które budują nasz organizm — białka, tłuszczy i węglowodanów.

Sama arginina jest aminokwasem endogennym, który w naturalny sposób znajduje się w naszym ciele. Dostarczana jest ona także z pożywieniem z takich produktów jak orzechy (których jednak sportowcy nie powinni spożywać w dużych ilościach, dlatego częściej przyjmowana jest jako suplement), lecz procesy przyswajające ten związek z czasem słabną, więc w miarę upływu czasu powstaje potrzeba suplementacja. Razem z AAKG przynosi ona rezultaty, które oczekiwane są przez każdego fana sportów siłowych. Połączenie to sprawia, że aganina przynosi większe efekty. Sól zawarta w tym preparacie wspomaga wchłanianie argininy poprzez hamowanie jej rozpadu do wody i dwutlenku węgla. To sprawia, że aganina jest dużo lepiej wykorzystywana przez nasz organizm.Jakie efekty przynosi stosowanie AAKG?Działanie tego suplementu jest bardzo szerokie, a jednocześnie pozytywnie. Jednym z takich powodów, dla których warto włączyć ten suplement do swojej diety, jest hamowanie rozkładu białek. To prowadzi do zwiększenia siły naszych mięśni, ale także ich masy. Kulturyści będą także zainteresowani tym, że AAKG wspomaga rozrost mięśni. Mowa tutaj o popularnym efekcie „pompy". Preparat też pozytywnie wpływa na nasze libido oraz sprawia, że nasze mięśnie są lepiej odżywione, co skraca czas regeneracji oraz zwiększa ich moc.
Wspomniane zwiększenie libido prowadzić będzie także do wzrostu możliwości seksualnych u mężczyzn.


Jak dawkować AAKG?Ciężko jest jednoznacznie określić sposób, w jaki powinno się dawkować AAKG. Jest tak, ponieważ wiele osób ma swoje własne spostrzeżenia i przyzwyczajenia dotyczące suplementacji. Warto jednak wiedzieć, że przyjmuje się go przed treningiem, jeśli zależy nam na wcześniej wspomnianym efekcie „pompy". Po treningu przyjmuje się go w celu poprawy procesów regeneracyjnych naszych mięśni.
Można zastosować jednak pewien schemat dawkowania AAKG. Możemy przyjmować porcję (5 g popite 300 ml wody) w dni treningowe zarówno przed jak i po treningu. W dni bez treningu można spożywać jedną porcję do posiłku w trakcie dnia, a drugą porcję przed położeniem się spać.
Warto też dodać, że preparat można zakupić w różnych formach. Na rynku dostępne są kapsułki stosowane jako suplement diety, ale można także spotkać się z formą płyną. W przypadku płynu najczęściej spożywa się go jako drinki przyrządzane z ampułek. Samemu jednak należy zdecydować jaki sposób przyjmowania jest dla nas wygodniejszy oraz który przynosi naszemu organizmowi lepsze efekty. Ważne jest jednak by nigdy nie przyjmować zbyt dużych ilości AAKG, ponieważ wtedy może on mieć bardzo negatywny wpływ na nasz organizm.

AAKG to suplement diety, który będzie niezwykle ważnym elementem diety u osób, które skupiają się na efektach swoich treningów w postaci zwiększania tkanki mięśniowej. Sprawdzi się on zwłaszcza u osób, które mają już doświadczenie zarówno w suplementacji, ale także treningach siłowych. Zwłaszcza gdy przestaje się odczuwać efekty stosowania samej argininy. Należy pamiętać jednak, że ciągle jest to środek chemiczny, więc nie można zażywać zbyt dużych jego ilości.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu