Jakie suplementy warto zabrac ze sobą na urlop?

Dodane przez: . Komentarze: 0 3053

Czas urlopu to doskonały moment na odpoczynek. Stwarza niepowtarzalną okazję do zregenerowania organizmu, nie tylko z uwagi na zwolnienie codziennego tempa, ale także poprzez możliwość spożytkowanie wolnego czasu na troskę o własne ciało. Każdy organizm potrzebuje odpowiednich dawek witamin i minerałów, które pozwalają mu lepiej funkcjonować. W czasie wolnym od pracy także należy pamiętać, ze organizm ma potrzeby, od których nie ma ucieczki.

Czy w czasie urlopu należy spożywać suplementy?

Wyjeżdżając poza miejsce swojego zamieszkania należy pamiętać o właściwym przygotowaniu walizki. Bardzo dużo osób lekceważy konieczność zadbania o zawartość apteczki, co jest bardzo poważnym błędem. Obok podstawowych leków warto pamiętać także o spakowaniu przyjmowanych suplementów. Czas wakacji nie zawsze jest oparty na zbilansowanej diecie, która dostarczałaby organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. U wielu osób drastycznie spada ich poziom. Często jest to spowodowane zmianą klimatu oraz zwiększeniem aktywności fizycznej. Organizm potrzebuje większej ilości naturalnych wspomagaczy, które pozwalają mu na dostosowanie się do nowego miejsca.

Jakie suplementy należy zabrać ze sobą na wakacje?

Wykaz suplementów niezbędnych w czasie urlopu zmienia się w zależności od miejsca pobytu oraz formy spędzania czasu wolnego. Przyjmowane w odpowiedni sposób pozwalają na uniknięcie występowania groźnych niedoborów.

W trosce o zachowanie energii do eksploatowania nowych miejsc oraz zdrowia, wakacyjna apteczka powinna być wyposażona w różnorodne syntetyczne substancje, tj.:

  • Witamina A - poza poprawą funkcjonowania zmysłu wzroku, wspiera organizm w walce z infekcjami oraz wspomaga pracę wątroby, która podczas wakacji zazwyczaj narażona jest na znaczne obciążenia.
  • Witaminy z grupy B - oddziałuje na tempo przemiany materii.  Z ich pomocą organizm szybciej pozyskuje energię z jedzenia. Witaminy z grupy B pozwalają na aktywniejsze spędzanie czasu.
  • Żelazo - chroni organizm przed niskim poziomem erytrocytów we krwi, co umożliwia intensywniejsze dotlenienie organizmu. Przyjmowanie żelaza przekłada się na redukcję uczucia zmęczenia. 
  • Witamina C - skutecznie chroni organizm przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, co w czasie urlopu jest nieocenione. Mobilizuje organizm do walki z odczuwalnymi skutkami zmiennych warunków atmosferycznych, które mogłyby szybko doprowadzić do rozwoju przeziębienia. 
  • Witamina D - wpływa na poprawę samopoczucia oraz zmacnia kości i żeby. Aktywny wypoczynek sprzyja występowaniu okazji do upadków. Przyjmowanie Witaminy D pozwala skutecznie zminimalizować ryzyko złamań. 
  • Multiwitamina - kompleks witamin pozwala na dostarczenie substancji niezbędnych do zachowania prawidłowego przebiegu wszystkich procesów fizjologicznych w organizmie.
  • Olej z kryła - charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym. Przyśpiesza pracę mózgu oraz poprawia funkcjonowanie skóry. 
  • Lecytyna sojowa - dostarcza do organizmu choliny, która umożliwia produkcję neuroprzekaźników, odpowiedzialnych za impulsy nerwowe. Umysł sprawniej funkcjonuje, a mięśnie mogą być poddawane intensywniejszym wysiłkom.
  • Probiotyki - umożliwiają zachowanie prawidłowej pracy układu trawiennego i wydawniczego.
  • Kwas Glutaminowy - zmniejsza uczucie zmęczenia psychicznego, jednocześnie poprawiając pamięć i koncentrację.

Czy konieczne jest przyjmowanie kilku tabletek dziennie?

W czasie urlopu każdy pragnie zminimalizować ilość posiadanych obowiązków. Kontrolowanie przyjmowanych suplementów nie stanowi przyjemnego zadania. Warto więc zaopatrzyć się w kompleks niezbędnych mikroelementów i makroelementów, które zmniejszą ilość przyjmowanych kapsułek. Centrum Odżywek to jedno z najbardziej wiarygodnych miejsc w Internecie, które zajmuje się dystrybucją suplementów. W swoim asortymencie posiada wyłącznie substancje znanego pochodzenia oraz o sprawdzonym działaniu. Dodatkowo, posiada naprawdę konkurencyjne ceny, które umożliwiają zakup pożądanych środków w okazyjnych cenach. W swojej ofercie posiada także kompleksy witamin, które doskonale sprawdzą się nie tylko w czasie urlopu.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu