Aminokwasy EAA - jakie mają właściwości?

Dodane przez: . Komentarze: 0 4345

Aminokwasy EAA to bardzo skuteczne suplementy diety, w które warto inwestować, jeśli chce się osiągać dobre wyniki sportowe. Przy okazji można też zatroszczyć się o dostarczanie wgłąb organizmu potrzebnych składników odżywczych. Dzięki nim można bezproblemowo zadbać o odpowiednią strukturę białek. Są one również odpowiedzialne za:

 • budowę mięśni,
 • budowę tkanek,
 • utrzymanie odpowiedniej dawki energii w organizmie.

Jasno z tego wynika, że warto je mieć pod ręką, ponieważ przed treningiem lub też po jego zakończeniu mogą się zainteresowanym bardzo przydać. Aminokwasy EAA będą też pozytywnie wpływać na wszelkie procesy anaboliczne zachodzące w organizmie. Przy okazji ograniczy się w ten sposób katabolizm występujący po treningach i przyspieszy proces regeneracji. To bardzo wskazane zarówno w karierze amatorów, jak i zawodowców, więc nic dziwnego, że takie aminokwasy cieszą się ogromnym uznaniem wśród sportowców i aktywnych fizycznie osób.

Aminokwasy EAA - co wchodzi w ich skład i jakie jest ich zastosowanie?

W skład aminokwasów EAA wchodzi osiem podstawowych elementów:

 • lizyna,
 • izoleucyna,
 • leucyna,
 • walina,
 • metionina,
 • fenyloalanina,
 • tryptofan,
 • treonina.

Takie aminokwasy muszą być dostarczane do organizmu z zewnątrz, dlatego też warto zdecydować się na produkty, które posiadają je w swoim składzie. Nie jest to trudne, ponieważ na rynku można znaleźć coraz więcej takich produktów, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby poddające się reżimom treningowym.

Zastosowanie aminokwasów EAA jest bardzo szerokie. Dzięki nim można:

 • szybciej się odbudować,
 • zapomnieć o zakwasach i zmęczeniu,
 • zbudować solidne mięśnie,
 • poprawić swoje umiejętności sportowe,
 • lepiej funkcjonować w ciągu dnia.

Z racji tego ich regularne dostarczanie jest tak ważne i żaden sportowiec nie powinien o tym zapomnieć, jeśli chce zadbać o odpowiednie dla siebie wyniki sportowe w dyscyplinie, która interesuje go na co dzień.

Aminokwasy EAA - porównanie poszczególnych produktów

Zainteresowane osoby zdecydować mogą się na różnorodne produkty zawierające w sobie aminokwasy EAA, dlatego też wybór powinien być skonsultowany z kimś, kto posiada na ten temat podstawową wiedzę. Zawsze można to skonsultować z trenerem klubowym lub też personalnym, jeśli ktoś posiada dostęp do takich osób.

Wybrać można zwłaszcza produkt Real Pharm EAA, który będzie odpowiadał za budowę białek. Poza tym wspiera się pracę swojego układu nerwowego likwiduje znużenie, a ludzie motywują się do cięższych treningów, które przynoszą zadowalające efekty.

Kolejnym produktem, w który można zainwestować jest ActivLab EAA Xtra. Dzięki niemu zwiększa się swoją siłę oraz masę mięśniową. Ponadto można też bardzo skutecznie zająć się redukowaniem tkanki tłuszczowej i zapewnić sobie doskonałą energię do działania nawet w nieco słabsze dni.

Ostatnim z polecanych produktów jest Olimp Amino EAAnabol Xplode. Ten produkt będzie stymulował pracę układu krwionośnego i poprawi szybkość procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. 

Podsumowanie

Aminokwasy EAA powinny być dostarczane do organizmu w bardzo dużych ilościach. Nie są one wytwarzane w ludzkim ciele, dlatego należy zadbać o to, aby dostarczać je z zewnątrz, wraz z pożywieniem lub też odpowiednimi suplementami diety. To właśnie one pełnią istotną rolę w procesie budowy białek, mięśni i tkanek. Jeśli profesjonalni sportowcy nie będą dostarczać ich regularnie, wtedy mogą zapomnieć o osiąganiu bardzo dobrych wyników w swoich dyscyplinach sportowych.

Najważniejszym atutem aminokwasów EAA jest to, że są dostępne w wielu produktach. Rozwija się dzięki nim różne partie ciała i wspomaga pracę różnorodnych układów, w tym nerwowego i krwionośnego. Aminokwasy z tej grupy przydadzą się zwłaszcza osobom, które na co dzień uprawiają sporty wytrzymałościowe i bazują na swojej sile. Wiadomo, że przy takich dyscyplinach sportowych trzeba codziennie motywować się do bardzo ciężkiej pracy, a grupa aminokwasów EAA sprawi, że zainteresowani nie będą mieli z tym kłopotu.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu